اخبار ارز دیجیتال

هک,کرو فایننس,سرقت,اتریوم

هکرها پس از حمله به پلتفرم کرو فایننس، ۵۷۰هزار دلار اتریوم سرقت کردند

گزارش‌هایی تأیید کرده‌اند که وب‌سایت پلتفرم کروفایننس روز ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) مورد حمله قرار گرفته است. هکرها پس از انجام این حمله، توانستند تا ۵۷۰هزار دلار اتریوم سرقت کنند. ظاهراً، آنها از یک نقص امنیتی در وب‌سایت یا دامنه کرو استفاده کردند تا مسیر کاربران یا تراکنش‌های آنها را به شکل ناخواسته به مقصدی دیگر تغییر دهند. چند ساعت پس از اطلاعیه اولیه، کرو فایننس گفت که این مشکل را پیدا و حل کرده است.

خبر - ۱ هفته پیش
دی‌بریج فایننس,هکر,کره شمالی

پروژه دی‌بریج فایننس مورد حمله هکرهای کره شمالی قرار گرفته است

الکس اسمیرنوف (Alex Smirnov)، یکی از بنیان‌گذاران و مدیران پروژه دی‌بریج فایننس (DeBridgeFinance)، روز جمعه در توییتر خود اعلام کرد که شرکت او مورد حمله یک گروه سایبری به نام لازاروس (Lazarus) مستقر در کره شمالی قرار گفته است. گفته می‌شود که گروه لازاروس مسئول چندین هک انجام‌شده در صنعت ارزهای دیجیتال، از جمله هک ۶۲۲میلیون دلاری پل میان‌زنجیره‌ای رونین (Ronin) بوده است.

خبر - ۱ هفته پیش
سولانا,هک,بلاک چین,فانتوم,توییتر

سولانا دلیل اصلی هک اخیر این شبکه را بیان کرد

تیم توسعه‌دهنده سولانا پس از بررسی‌های گسترده اعلام کرد که هک اخیر این شبکه به دلیل وجود باگ و اشکال در کدهای بلاک چین سولانا نبوده است. طبق گفته توسعه‌دهندگان مشخص شده است که این حمله به دلیل آسیب‌پذیری‌هایی که در کیف پول‌های نرم‌افزاری محبوب در اکوسیستم سولانا وجود داشته، رخ داده است.

خبر - ۲ هفته پیش
هک,هکر,اودیوس,سرقت

هکری بیش از ۱میلیون دلار از پلتفرم اودیوس سرقت کرد

در ۲۴ جولای (۲ مرداد)، یک پیشنهاد حاکمیتی مخرب (پیشنهاد شماره ۸۵) منجر به انتقال ۱۸میلیون توکن به ارزش ۶.۱میلیون دلار از خزانه پلتفرم غیرمتمرکز موسیقی اودیوس شد. پس از افشای این خبر، اودیوس به شکلی پیشگیرانه اجرای تمام قراردادهای هوشمند این پلتفرم و توکن‌های AUDIO در بلاک چین اتریوم را متوقف کرد. در جریان این اتفاق، هکر پس تأیید این پیشنهاد توانست با ۱ میلیون دلار فرار کند.

خبر - ۳ هفته پیش
هکر,هارمونی,کره شمالی

گزارش: هکرهای کره شمالی در پشت پرده هک ۱۰۰ میلیون دلاری هارمونی هستند

براساس گزارش شرکت تحلیل بلاک چین الیپتیک (Elliptic)، روش سرقت سرمایه از پروتکل هارمونی و سپس پول‌شویی آن، حاکی از آن است که گروه هکری لازاروس (Lazarus) کره شمالی در این حمله مشارکت داشته است. شباهت‌های بین حمله به زنجیره جانبی شبکه رونین اکسی اینفینیتی و پل هورایزن هارمونی به عنوان نشانه‌ای برای دخالت گروه هکری لازاروس کره شمالی در هک ۱۰۰ میلیون دلاری هارمونی ذکر شده است.

خبر - ۱ ماه پیش
هارمونی,ONE,ارز دیجیتال,هک,پل هورایزن,پاداش

هارمونی در ازای کمک به بازگشت سرمایه مسروقه از پل هورایزن ۱ میلیون دلار پاداش می‌دهد

تیم پروتکل هارمونی برای اطلاعاتی که به بازگرداندن ۱۰۰ میلیون دلار آلت کوین سرقت‌شده از پل هورایزن منجر شود ۱ میلیون دلار پاداش می‌دهد. در اطلاعیه هارمونی آمده است که برای ارائه این اطلاعات با نشانی «whitehat@harmony.one» یا آدرس اتریوم «0xd6ddd996b2d5b7db22306654fd548ba2a58693ac» تماس حاصل شود. هارومونی اعلام کرده است که در صورت برگرداندن سرمایه مورد سرقت برای تبرئه هکرها از آن‌ها حمایت می‌کند.

خبر - ۱ ماه پیش
هک,Horizon,هورایزن,توکن‌های غیرمثلی,Harmony,هارمونی

پل میان‌زنجیره‌ای هورایزن ۱۰۰ میلیون دلار هک شده است

هورایزن (Horizon)، یک پل میان‌زنجیره‌ای ویژه توکن‌های غیرمثلی که تیم هارمونی (Harmony) آن را توسعه داده، هک شده و ۱۰۰ میلیون دلار را از دست داده است. تیم هارمونی قصد دارد با همکاری با مقامات ملی و کارشناسان حوزه بلاک چین این مسئله را بررسی کند. در حال حاضر، در آدرس هکر ۹۹ میلیون دلار اتریوم وجود دارد. گفتنی است که پس از انتشار اخبار مربوط به این هک، قیمت توکن هارمونی حدود ۹ درصد کاهش یافت.

خبر - ۱ ماه پیش
اوپتیمیسم,ویتالیک بوترین,هک,اتریوم,Optimism

ارسال یک میلیون توکن سرقتی اوپتیمیسم به حساب ویتالیک بوترین

هکرهایی که هفته گذشته ۲۰ میلیون توکن بومی راهکار لایه دوم اوپتیمیسم (Optimism) را سرقت کرده بودند، یک میلیون واحد از آن به ارزش ۸۲۴,۰۰۰ دلار را برای ویتالیک بوترین ارسال کردند. هکرها پیش از این یک میلیون واحد دیگر را به اتریوم تبدیل کرده بودند. گفتنی است ارزش این محموله در لحظه سرقت حدود ۳۵ میلیون دلار بوده است.

خبر - ۲ ماه پیش
رویترز,بایننس,قانون گذاری,پولشویی,هکر

رویترز: بایننس در ۲.۳۵ میلیارد دلار پولشویی نقش داشته است

خبرگزاری رویترز گزارشی را با عنوان «بایننس، فضایی برای هکرها، کلاهبرداران و خلافکاران» منتشر کرده است که در آن مدعی شده بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ مبلغ ۲.۳۵ میلیارد دلار در صرافی بایننس پولشویی صورت گرفته است. مقامات بایننس این اتهام را رد کرده‌اند و آن را غیردقیق خوانده‌اند.

خبر - ۲ ماه پیش
دیسکورد,بورد ایپ یات کلاب,هک,سرقت,اتر

حساب دیسکورد بورد ایپ یات کلاب و آدرساید هک شد و ۱۴۵ اتر از کاربران به سرقت رفت

یوگا لبز (Yuga Labs)، سازنده دو مجموعه محبوب توکن‌های غیرمثلی میمونی، یعنی بورد ایپ یات کلاب (BAYC) و آدرساید‌(OtherSide)، با یک حمله فیشینگ دیگر مواجه شده و ۱۴۵ اتر از سرمایه‌گذاران آن به سرقت رفته است. به گفته یک کارآگاه بلاک چین به نام اوکی هات شات (OKHotshot)، این حمله از طریق هک حساب دیسکورد بوریس وگنر، مدیر امور اجتماعی یوگا لبز صورت گرفته است.

خبر - ۲ ماه پیش
پروتکل میرر,کلاهبرداری,Mirror Protocol,ترا,هک

سرقت ۹۰ میلیون دلاری از پروتکل میرر به مدت ۷ ماه مخفی ماند

در تاریخ اکتبر (مهر) سال گذشته، پروتکل میرر (Mirror Protocol) در شبکه قدیمی ترا با آسیب امنیتی مواجه شد که ۹۰ میلیون دلار برای آنها هزینه داشت. با این حال، هیچکس این هک را تا هفته گذشته نفهمید.

خبر - ۲ ماه پیش
اکسی اینفینیتی,هک,دیسکورد

ربات دیسکورد اکسی اینفینیتی هک شد

بازی مبتنی‌بر توکن‌های غیرمثلی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)، روز چهارشنبه با حمله‌ دیگری در سرور دیسکورد خود مواجه شد که درپی آن ربات MEE۶ هک شد. این ربات محبوب دیسکورد برای خودکارسازی نقش‌ها و پیام‌ها به‌کار می‌رود و توسط پروژه‌های ارزهای دیجیتال متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خبر - ۳ ماه پیش
هک,کلاهبرداری,ارز دیجیتال,اتریوم,رونین

هکرهای شبکه رونین حجم زیادی اتریوم منتقل کرده‌اند

ساعاتی قبل، آدرس هکرهای شبکه رونین در تراکنش‌های ۱۰۰ اتریومی مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال سرقت‌شده را جابه‌جا کرده‌اند. بر اساس آخرین داده‌ها در ساعات گذشته بیش از ۵٬۵۰۵ اتریوم به ارزش ۱۱ میلیون دلار منتقل شده است. این تراکنش‌ها تعداد اتریوم‌های منتقل‌شده را به ۲۳٬۵۲۵ واحد با ارزش تقریبی ۴۸ میلیون دلار می‌رساند.

خبر - ۳ ماه پیش
دولت آمریکا,میکسر,ارزهای دیجیتال,کره شمالی,بیت کوین,تحریم,هک

دولت آمریکا یک اپراتور میکسر ارزهای دیجیتال را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که یک اپراتور میکسر ارزهای دیجیتال که توسط کره شمالی استفاده شده را تحریم کرده است. کره شمالی از این میکسر که بلندر (Blender) نام دارد، سابقاً برای جرایم سایبری استفاده کرده است. ماه گذشته مقامات آمریکایی افشا کردند که گروه هکری لازاروس، یک گروه هکری بدنام مرتبط با آژانس اطلاعاتی کره شمالی، مسئول هک پروتکل رونین (Ronin) بازی اکسی اینفینیتی و سرقت ۶۲۰ میلیون دلار ارز دیجیتال بوده است.

خبر - ۳ ماه پیش
هکر,دیفای,سرقت

سرقت ۸۰ میلیون دلاری یک هکر از پلتفرم دیفای فیوز

طبق اعلام شرکت بلاک‌سک (BlockSec)، یک هکر ناشناس، پلتفرم دیفای فیوز (Fuse) متعلق به شرکت رری کپیتال (Rari Capital) را مورد هدف قرار داده است.

خبر - ۳ ماه پیش
بایننس,اکسی اینفینیتی,هک

بایننس بخشی از سرمایه سرقت‌ شده در هک اکسی اینفینیتی را بازیابی کرد

بایننس موفق شد بخشی از سرمایه‌ای را که کره شمالی در هک اکسی اینفینیتی سرقت کرده بود بازیابی کند. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، اعلام کرد که این پلتفرم ۵.۸ میلیون دلار ارز دیجیتال به‌سرقت رفته از بلاک چین اکسی اینفینیتی توسط کره شمالی را بازگردانده است.

خبر - ۳ ماه پیش
کره شمالی,هک,چینالیسیس,رونین,لازاروس,اکسی اینفنیتی

گروه لازاروس کره شمالی مسئول حمله هکری ۶۲۵ میلیون دلاری به شبکه رونین است

طبق اعلام چینالیسیس، گروه هکری بدنام لازاروس (Lazarus) که توسط دولت کره شمالی اداره می‌شود، با هک تاریخی ۶۲۵ میلیون دلاری شبکه رونین (Ronin) مرتبط است.

خبر - ۴ ماه پیش
هک,پالی نتورک,رونین,سرقت,بلاک چین,Ronin,اکسی اینفینیتی

بزرگترین هک تاریخ ارز دیجیتال؛ ۶۲۵ میلیون دلار از شبکه رونین سرقت شد

وب‌سایت رسمی بلاک چین رونین (Ronin) که متعلق به بازی مشهور اکسی اینفینیتی است، اعلام کرد ۶۲۵ میلیون دلار ارز دیجیتال از پل میان‌زنجیره‌ای این پلتفرم که بلاک چین رونین را به شبکه اتریوم متصل می‌کند، سرقت شده است. در جریان این هک ۱۷۳,۶۰۰ واحد اتریوم و ۲۵.۵ میلیون واحد یو‌اس‌دی کوین دزدیده شده است که با توجه به ارزش دلاری این توکن‌ها بزرگترین هک تاریخ ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

خبر - ۴ ماه پیش
اف‌بی‌آی,هکر,باج افزار

معاون سایبری اف‌بی‌آی: پرداخت‌های ارز دیجیتال و مخفی کردن منبع وجوه برای ما چالشی بزرگ است

برایان وورندران، معاون بخش سایبری پلیس فدرال آمریکا (FBI) در جریان یک پنل مجازی به میزبانی بلومبرگ، اظهار داشت که ارزهای دیجیتال به عنوان ارز و وسیله اصلی برای تسهیل پرداخت‌های باج‌افزاری عمل می‌کنند.

خبر - ۶ ماه پیش
سرقت,هک,بیت کوین,نتفلیکس

سرقت ۱۲۰,۰۰۰ بیت کوین بیت‌فینکس، به یک مستند در نتفلیکس تبدیل می‌شود

نتفلیکس قصد دارد یکی از بزرگترین جنایات مالی مربوط به بیت کوین در تاریخ را به یک مستند تبدیل کند.

خبر - ۶ ماه پیش
وزارت دادگستری آمریکا,هک,صرافی بیت‌فینکس

وزارت دادگستری آمریکا ۳.۶ میلیارد دلار ارز دیجیتال مرتبط با هک صرافی بیت‌فینکس را توقیف کرد

طبق گزارش روزنامه واشنگتن پست، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) توانسته ۳.۶ میلیارد دلار ارز دیجیتال مرتبط با هک صرافی بیت‌فینکس (Bitfinex) در سال ۲۰۱۶ را توقیف کند. این بزرگ‌ترین توقیف مرتبط با ارزهای دیجیتال تاکنون محسوب می‌شود. ایلیا لیختن‌اشتین به همراه همسرش پس از توطئه انجام پول‌شویی برای پاک کردن مبدأ ۱۱۹,۷۵۴ کوینی که از این صرافی به سرقت رفته بود، در نیویورک دستگیر شد. سارقین بیش از ۲,۰۰۰ تراکنش غیرقانونی برای مخفی کردن رد پای خود انجام داده‌اند و وجوه را بازارهای دارک وب واریز می‌کردند.

خبر - ۶ ماه پیش
سازمان ملل متحد,سرقت,هک,هکر,کره شمالی

سازمان ملل متحد: سرقت ارزهای دیجیتال یکی از منابع مهم درآمدی کره شمالی است

خبرگزاری رویترز با استناد به گزارش محرمانه سازمان ملل متحد فاش کرده است که هکرهای تحت کنترل حکومت کره شمالی به هدف قرار دادن موسسات مالی و پلتفرم‌های ارز دیجیتال مانند صرافی‌ها همچنان ادامه می‌دهند. ناظران مستقل تحریم‌ها در گزارش خود به کمیته تحریم‌های کره شمالی در شورای امنیت مدعی شده‌اند که حملات سایبری که به‌صورت ویژه‌ای بر روی دارایی‌های ارز دیجیتال متمرکز هستند، منبع درآمد مهمی برای حکومت کره شمالی هستند.

خبر - ۶ ماه پیش

محبوب ترین