اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی عربستان,عربستان,ارز دیجیتال,CBDC,ساما

بانک مرکزی عربستان هنوز تصمیمی درمورد راه‌اندازی ارز دیجیتال ندارد

بانک مرکزی عربستان، ساما در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در حال کار بر روی مرحله‌ای از پروژه‌ای ارز دیجیتال ملی است که بر روی استفاده توسط عمده‌فروشی‌های داخلی با همکاری بانک‌های محلی و فین‌تک‌ها تمرکز دارد. با این حال، این بانک تأیید کرد که هنوز هیچ تصمیم نهایی برای راه‌اندازی چنین ارز دیجیتالی وجود ندارد. سَما تأکید کرد که اگرچه هیچ تصمیمی در رابطه با معرفی ارز دیجیتال بانک ملی به پادشاهی گرفته نشده است، اما همچنان به تحقیقات خود درباره مزایا و خطرات بالقوه اجرای این پروژه ادامه می‌دهد.

خبر - ۲ ماه پیش
بانک مرکزی هند,هند,ارز دیجیتال,بیت کوین,CBDC,روپیه دیجیتال

بانک مرکزی هند به‌زودی روپیه دیجیتال را به‌شکل آزمایشی راه‌اندازی می‌کند

بر اساس گزارشی که روز جمعه ۱۵ مهر منتشر شد، بانک ذخایر هند به‌سمت راه‌اندازی آزمایشی روپیه دیجیتال و بررسی ویژگی‌های کلیدی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) گام برداشته است. طبق این گزارش، بانک مرکزی هند گفته که مرحله آزمایشی راه‌اندازی روپیه دیجیتال را به‌زودی آغاز خواهد کرد.

خبر - ۵ ماه پیش
نیجریه‌,CBDC,ارز دیجیتال ملی

کمتر از یک میلیون شهروند نیجریه‌ از ارز دیجیتال ملی این کشور استفاده می‌کنند

طبق گزارش رسانه‌های محلی، اپلیکیشن ارز دیجیتال ملی (CBDC) نیجریه ای-نایرا (e-Naira)، حدود ۱۰ ماه پس از راه‌اندازی تنها ۸۴۰ هزار بار دانلود شده است. این افشای آمار نشان می‌دهد که کمتر از یک میلیون نیجریه‌ای از ارز دیجیتالی که بانک مرکزی نیجریه به‌عنوان جایگزین بهتری برای ارزهای دیجیتال بی‌ثبات معرفی کرده، استفاده می‌کنند.

خبر - ۷ ماه پیش
CBDC,صرافی ارز دیجیتال,صرافی,مرکادو بیت کوین,مکزیک

صرافی ارز دیجیتال مرکادو بیت کوین فعالیت خود را به مکزیک گسترش می‌دهد

طبق گفته رینالدو رابلو، مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال برزیلی مرکادو بیت کوین (Mercado Bitcoin)، این صرافی در نیمه دوم سال جاری میلادی فعالیت خود را در مکزیک آغاز می‌کند. رابلو با اشاره به اینکه این گسترش فعالیت تنها محدود به یک صرافی جدید نمی‌شود، از انتشار جزئیات بیشتر خودداری کرد.

خبر - ۸ ماه پیش
ایردراپ,یوان دیجیتال,چین,e-CNY,CBDC,ارز دیجیتال ملی

بیش از ۲.۶ میلیون نفر برای ایردراپ یوان دیجیتال در شهر شنژن چین ثبت‌نام کرده‌اند

طبق داده‌های به دست آمده از خبرگزاری چینی سوهو، اتاق بازرگانی شنژن اعلام کرده که برای ایردراپ یوان دیجیتال (e-CNY) در این شهر بیش از ۲.۶ میلیون کاربر ثبت‌نام کرده‌اند. ۲ ماه پیش، شهر شنژن اعلام کرد که ۳۰ میلیون واحد از ارز دیجیتال ملی (CBDC) چین یا یوان دیجیتال را به منظور تحریک هزینه‌‌کردهای مصرف‌کنندگان و به‌عنوان اقدامی برای بهبود اقتصادی پس از قرنطینه‌های سخت‌گیرانه کووید، برای ساکنان این شهر ارسال خواهد کرد.

خبر - ۸ ماه پیش
بانک مرکزی شیلی,شیلی,CBDC,ارز دیجیتال بانک مرکزی

بانک مرکزی شیلی: به زمان بیشتری برای مطالعه بر روی CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) نیاز داریم

شیلی همچنان در حال بررسی این است که آیا ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را پیش ببرد یا خیر. بسیاری از کشورها در حال حاضر در مرحله تحقیق و بررسی هستند تا بتوانند تصمیم بگیرند که آیا باید ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را ایجاد کنند یا خیر؛ در‌حالی‌که برخی کشورها از این فاز گذشته و در مرحله راه‌اندازی و آزمایش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خود هستند.

خبر - ۱۰ ماه پیش
روبل دیجیتال,بانک مرکزی روسیه,روسیه,CBDC

آزمایش روبل دیجیتال از سال ۲۰۲۳ توسط بانک مرکزی روسیه

راه اندازی کامل روبل دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC)، طبق استراتژی توسعه بازار مالی تایید شده وزارت دارایی باید قبل از سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۹) انجام شود. الویرا نابیولینا (ElviraNabiullina)، رئیس بانک مرکزی روسیه در دومای ایالتی اعلام کرد، با این حال، بانک مرکزی روسیه (CBR) قصد دارد آزمایش آن را از سال ۲۰۲۳ (۱۴۰۲) آغاز کند.

خبر - ۱۱ ماه پیش
برزیل,CBDC,بانک مرکزی

بانک مرکزی برزیل امسال یک آزمایش اولیه برای ارز دیجیتال خود انجام خواهد داد

بانک مرکزی برزیل تأیید کرده است که آزمایشی را در مورد اجرای ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی (CBDC) اجرا خواهد کرد. روبرتو کامپوس نتو، رئیس بانک نیز اعلام کرد که این آزمایش جدید شامل عرضه ثابت توکن مذکور خواهد بود و به تفصیل این پایلوت طی شش ماه آخر سال جاری اجرا خواهد شد.

خبر - ۱۱ ماه پیش
هند,CBDC,ارز دیجیتال,روپیه

معاون بانک مرکزی هند: روپیه دیجیتال بخش فین‌تک را متحول می‌کند

رابی سانکار معاون فرماندار بانک مرکزی هند ضمن تأکید بر آنکه روپیه دیجیتال، نسخه دیجیتال روپیه فیزیکی هند خواهد و تحت نظارت بانک مرکزی این کشور است، گفت که این ارز دیجیتال ملی بخش فین تک هند را متحول خواهد کرد.

خبر - ۱۱ ماه پیش
آفریقا جنوبی,ارز دیجیتال بانک مرکزی,CBDC

آفریقای جنوبی ثبت فنی را برای سیستم تسویه حساب عمده فروشی ارز دیجیتال بانک مرکزی تکمیل می‌کند

آفریقای جنوبی یک گام دیگر به پیاده سازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) نزدیکتر شده است، زیرا بانک رزرو آفریقای جنوبی (SARB) قوانین فنی برای این پروژه را به پایان می‌رساند.

خبر - ۱۱ ماه پیش
ژاپن,ین دیجیتال,CBDC

ژاپن خواهان تعیین مقررات مشترک ارز دیجیتالی برای گروه ۷ شد

یکی از مقامات ارشد بانک ژاپن (BOJ) به کشورهای گروه ۷ هشدار داده است که باید هرچه سریع‌تر چارچوب مشترکی برای تنظیم ارزهای دیجیتال ایجاد شود.

خبر - خیلی وقت پیش
برزیل,CBDC,بانک مرکزی

ریودوژانیرو از سال ۲۰۲۳ بیت کوین را برای پرداخت مالیات بر املاک می‌پذیرد

شهر ریودوژانیرو برزیل از سال آینده رسماً پذیرش بیت کوین را در پرداخت مالیات‌های مربوط به املاک و مستغلات شهری آغاز خواهد کرد. این قوانین جدید مالیاتی و حامی ارز دیجیتال که از سوی وزیر توسعه اقتصادی و نوآوری برزیل اعلام شده است، از سال ۲۰۲۳ اجرایی می‌شود.

خبر - خیلی وقت پیش
کانادا,CBDC,بانک مرکزی

بانک کانادا با موسسه فناوری ماساچوست پیرامون ایجاد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی همکاری می‌کند

بانک کانادا با موسسه فناوری ماساچوست (MIT) برای کار بر روی یک پروژه تحقیقاتی ۱۲ ماهه با تمرکز بر طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی همکاری کرده است.

خبر - خیلی وقت پیش
برزیل,CBDC,بانک مرکزی

مدیر بانک توسعه برزیل، بینش جدیدی در مورد توسعه شبکه بلاک چین ارائه می‌دهد

گلادستون آرانتس، مدیر بانک توسعه برزیل (BNDES)، جزئیات جدیدی در مورد پیشرفت شبکه بلاک چین برزیل ارائه کرد، پروژه‌ای که از سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) در حال توسعه است.

خبر - خیلی وقت پیش
جامائیکا,ارز دیجیتال ملی,CBDC

جامائیکا برای پیشبرد پروژه ارز دیجیتال ملی خود قصد دارد ۱۶ دلار به ۱۰۰ هزار شهروند اهدا کند

نایجل کلارک، وزیر دارایی و خدمات عمومی جامائیکا اعلام کرد که دولت این کشور در راستای تلاش برای آگاهی بخشی و تقویت استفاده از ارز دیجیتال ملی (CBDC)؛ به هر کدام از ۱۰۰ هزار شهروندی اولی که از ارز دیجیتال ملی استفاده کنند، مبلغی اهدا می‌شود.

خبر - خیلی وقت پیش
فلیپین,CBDC,ارزهای دیجیتال

فیلیپین اجرای آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی را راه‌اندازی می‌کند

از آنجایی که دنیای مالی به دگرگونی و پیشرفت خود ادامه می‌دهد، اشکال جدید زیرساخت‌های پولی سنتی که برای مدت طولانی وجود داشته‌اند، به چالش کشیده می‌شوند.

خبر - خیلی وقت پیش
برزیل,CBDC,بانک مرکزی

بانک مرکزی برزیل ۹ موسسه را برای مطالعه پتانسیل واقعی ارزهای دیجیتال انتخاب می‌کند

بانک مرکزی برزیل و فناسبک (Fenasbac)، فدراسیون ملی انجمن‌های سرورهای بانک مرکزی، تصمیم گرفتند ۹ پروژه را برای نظارت و حمایت از پیشنهادات مختلف خود برای استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی برزیل (CBDC)، انتخاب کنند.

خبر - خیلی وقت پیش
مکزیک,CBDC,بانک مرکزی

پیشنهاد بانک‌های خصوصی برای کمک به طراحی ارز دیجیتال در مکزیک

بانک‌های خصوصی در مکزیک می‌خواهند با بانک مرکزی این کشور در ایجاد یک ارز دیجیتال جدید همکاری کنند. رئیس انجمن بانک‌های مکزیکی (ABM) با رئیس بانک مکزیک دیدار کرد تا به گروه بانک‌های خصوصی برای ایجاد ارز دیجیتال ملی در آینده کمک کند.

خبر - خیلی وقت پیش
CBDC,اروپا,ارز دیجیتال,یورو

رئیس امور مالی اتحادیه اروپا می‌گوید که یورو دیجیتال در اوایل سال ۲۰۲۳ ارائه می‌شود

رئیس امور مالی اتحادیه اروپا اعلام کرد که لایحه معرفی یورو دیجیتال از اوایل سال ۲۰۲۳ (۱۴۰۲) به روی میز پارلمان اروپا خواهد رفت.

خبر - خیلی وقت پیش
هند,ارزدیجیتال,مقررات,CBDC

دولت هند به تازگی مقررات مالیاتی را برای ارزهای دیجیتال پیشنهاد کرده است؛ دارایی‌های دیجیتال با ۳۰درصد مالیات بر درآمد مشمول مالیات خواهند شد

در سخنرانی بودجه در ۱ فوریه ۲۰۲۲ (۱۲ بهمن ۱۴۰۰)، نیرمالا سیتارامان (Nirmala Sitharaman)، وزیر دارایی هند، طرحی را برای معرفی مقررات دارایی‌های دیجیتال منتشر کرد. در این طرح آمده است که درآمد حاصل از نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال ۳۰درصد مشمول مالیات خواهد بود.

خبر - خیلی وقت پیش
ژاپن,ین دیجیتال,CBDC

یک مقام سابق بانک ژاپن نسبت به استفاده از ین دیجیتال در بخش مالی هشدار داد

یکی از مقامات سابق بانک ژاپن (BOJ) که ظاهراً سرپرستی تحقیقات ارز دیجیتال را بر عهده داشت، اکنون توصیه می‌کند از استفاده از آن جلوگیری شود.

خبر - خیلی وقت پیش
فدرال رزرو,دلار دیجیتال,CBDC

نکات کلیدی از گزارش فدرال رزرو در مورد دلار دیجیتال!

فدرال رزرو ایالات متحده (U.S. Federal Reserve)، مقاله تحقیقاتی مورد انتظار خود را منتشر کرده است که امکان راه اندازی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی را بررسی می‌کند.

خبر - خیلی وقت پیش

محبوب ترین