اخبار ارز دیجیتال

اشتغال,ارزهای دیجیتال,NFT

طبق گزارش اخیر نزدیک به ۱۹۰ هزار نفر در صنعت ارزهای دیجیتال کار می‌کنند

داده‌های جدید شرکت «K۳۳» نشان می‌دهد که صنعت ارزهای دیجیتال تا تیرماه امسال نزدیک به ۱۹۰ هزار کارمند دارد. این افزایش قابل توجهی را در مقایسه با آمار اشتغال سال ۲۰۲۰، نشان می‌دهد. بر اساس این گزارش، صنعت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱، تقریباً ۲۱۱ هزار نفر تعداد اشتغال داشت که با قیمت‌های بالا و ارزش‌گذاری شرکت‌ها همزمان بود.

خبر - ۱۱ ماه پیش
رابین‌هود,ارز دیجیتال,کیف پول,Robinhood,NFT

درآمد شرکت رابین‌هود در سه ماهه نخست ۲۰۲۳ به میزان ۱۶ درصد افزایش یافت

اپلیکیشن سرمایه گذاری سهام و ارز دیجیتال رابین‌هود ۴۴۱ میلیون دلار درآمد خالص در سه ماهه اول ۲۰۲۳ گزارش کرد که ۱۶ درصد نسبت به سه ماهه قبل افزایش داشت.

خبر - خیلی وقت پیش
ایلان ماسک,Milady,توییتر,NFT,پامپ

ایلان ماسک با پست اخیر خود باعث افزایش ۵۰۰ درصدی NFTهای Milady شد

ایلان ماسک، مالک میلیاردر توییتر، روز چهارشنبه پس از انتشار یک میم «MiLady»، قیمت NFTهای Milady را افزایش داد. مدت کوتاهی پس از پست ماسک، فروش «NFT Milady» و قیمت کف پروژه افزایش یافت. طبق گزارش «NFT Price Floor» ، فروش «MiLady» در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰۰ درصد افزایش یافت و قیمت کف نیز نزدیک به ۵۰ درصد افزایش یافت.

خبر - خیلی وقت پیش
ترامپ,NFT,توکن‌های غیرمثلی

ترامپ از فروش مجموعه NFTهای خود تا ۱ میلیون دلار درآمد داشته است

اسناد دفتر اخلاق دولتی ایالات متحده نشان می‌دهد که دونالد ترامپ از فروش مجموعه توکن‌های غیرمثلی (NFT) خود بین ۱۰۰,۰۰۱ دلار تا ۱ میلیون دلار درآمد داشته است. این مجموعه از ۴۵,۰۰۰ توکن تشکیل شده و پس از عرضه آن در ماه دسامبر ۲۰۲۲ (آذر ۱۴۰۱) ظرف یک روز به فروش رسیده است.

خبر - خیلی وقت پیش
نظرسنجی,NFT,توکن غیرمثلی,ارز دیجیتال,هولدر

از هر ۴ هولدر ارز دیجیتال ۳ نفر NFT دارند

نظرسنجی جدید وب‌سایت کوین‌گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که از هر ۴ هولدر ارز دیجیتال، سه نفر توکن غیرمثلی (NFT) دارد. طبق این نظرسنجی، ۷۵.۸ درصد از هولدرهای ارزهای دیجیتال NFT هم خریداری کرده‌اند و تنها ۲۱.۷ درصد از آن هرگز در هیچ NFT سرمایه‌گذاری نکرده‌اند.

خبر - خیلی وقت پیش
توکن‌های غیرمثلی,NFT,اوپن‌سی,دونالد ترامپ,رکورد

قیمت توکن‌های غیرمثلی دونالد ترامپ رکورد زد

به گزارش «Nifty News» پس از کیفرخواست صادرشده علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، حجم معاملات سه ماه اول مجموعه‌NFTهای ترامپ به ۴.۷ میلیارد دلار رسید.

خبر - خیلی وقت پیش
مایکروسافت,کیف پول,وب ۳,مرورگر,edge,NFT,ارزهای دیجیتال

مایکروسافت کیف پول وب ۳ مخصوص مرورگر خود را عرضه می‌کند

بر اساس گزارش‌ها، شرکت مایکروسافت در حال توسعه یک کیف پول وب ۳.۰ و ادغام آن در مرورگر اج (edge) است. این کیف پول از ارزهای دیجیتال و NFTها پشتیبانی خواهد کرد.

خبر - خیلی وقت پیش
متا,توکن‌های غیرمثلی,اینستاگرام,NFT,فیس‌بوک,استفان کسریل

متا به پشتیبانی از NFTها در اینستاگرام و فیس‌بوک پایان می‌دهد

متا، شرکت مادر اینستاگرام و فیس‌بوک، حدود ۱۰ ماه پس از معرفی قابلیت پشتیبانی از توکن‌های غیرمثلی (NFT)، این ویژگی را در پلتفرم‌های خود کنار می‌گذارد. استفان کشریل، رئیس بخش بازرگانی و فناوری‌های مالی متا با انتشار این خبر در توییتر گفت که این شرکت در حال پایان‌دادن به پشتیبانی NFTها با هدف تمرکز بر مسیرهای دیگر برای حمایت از سازندگان محتوا، افراد و کسب‌وکارها است.

خبر - خیلی وقت پیش
اتریوم,کارمزد,NFT,FTX,گلس‌نود,گس

افزایش کارمزد شبکه اتریوم هم‌زمان با رشد فعالیت در بازار NFTها

طبق داده‌های گزارش گلس‌نود، میانه هزینه گس پرداختی برای تراکنش‌های اتریوم در ۹ ماه گذشته به‌طور تقریبی ۱۰ تا ۲۰ گیگا‌وی بوده است. در این ماه، هزینه گس به ۳۸ گیگا‌وی افزایش یافته است که نسبت به رویداد‌های نزولی مانند سقوط صرافی FTX در ماه آبان (۳۶ گیگا‌وی) نیز بیشتر است. به‌طور مشخص، گس مورد استفاده در معاملات NFT اتریوم طی ۲ ماه متوالی ۹۷درصد افزایش یافته و به سطحی نزدیک شده است که در زمان شکوفایی این بازار در اواسط سال ۲۰۲۱ تا اواسط سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱) مشاهده کردیم.

خبر - خیلی وقت پیش
بلر,NFT,حجم معاملات,مساری,توکن‌های غیرمثلی,Blur,دیفای‌لاما,ارزش کل سرمایه قفل‌شده

بلر، بازار جدید NFT، توانست از نظر حجم معاملات از اپن‌سی سبقت بگیرد

داده‌های وب‌سایت مساری (Messari) نشان می‌دهد که بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) بلر (Blur) از زمان راه‌اندازی خود در اکتبر ۲۰۲۲ (مهر) به‌شدت پیشرفت کرده و هم‌اکنون ۴۰ تا ۶۰ درصد از حجم معاملات روزانه NFTها را به خود اختصاص داده است. داده‌های وب‌سایت دیفای‌لاما (DefiLlama) نیز نشان می‌دهد که ارزش کل سرمایه قفل‌شده بلر به رکورد ۷۶,۴۹۰ اتریوم رسیده است. با وجود تمام این عوامل، توکن بلر نیز مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته و در یک ماه گذشته حدود ۶۵ درصد رشد کرده است.

خبر - خیلی وقت پیش
اوپن‌سی,بلر,کارمزد,NFT,Opensea

اوپن‌سی قصد دارد با هدف جذب کاربرانی که به‌ سمت رقیبش بلر رفته‌اند،کارمزدهایش را حذف کند

اوپن‌سی (Opensea)، یکی از برترین پلتفرم‌های خریدوفروش NFT، اعلام کرده است که قصد دارد کارمزدهایش را کاهش و درآمد سازندگان NFT را افزایش دهد. به‌گفته تیم اوپن‌سی، هدف از این اقدامات جلوگیری از کاهش هرچه بیشتر پایگاه کاربران در رقابت با دیگر پلتفرم‌هایی مانند بلر (Blur) است.

خبر - خیلی وقت پیش
پورشه,NFT,ان‌اف‌تی‌اسکن

ارزش معاملات NFTهای پورشه باوجود مشکلات عرضه به حدود ۵میلیون دلار رسید

طبق داده‌های ان‌اف‌تی‌اسکن در ۲۷ ژانویه (۷ بهمن)، کل حجم فروش مجموعه NFTهای شرکت خودروسازی آلمانی پورشه به ۳۱۱۴ اتریوم معادل ۴.۸۸میلیون دلار رسیده است. NFTهای این مجموعه با بیش از ۱۸۴۰ توکن فروخته‌شده، دارای کف قیمتی ۲.۱۱ اتریومی و سقف قیمت ۹.۱۱ اتریومی هستند. در ابتدا قرار بود عرضه کل این مجموعه ۷٬۵۰۰ NFT باشد که پس از شکایت برخی از کاربران از قیمت‌های بالا به ۲٬۳۶۳ عدد کاهش یافت.

خبر - خیلی وقت پیش
ترید جو,بی‌ان‌بی چین,NFT,دیفای‌لاما,اولانچ,آربیتروم

پلتفرم معاملاتی ترید جو تا پایان مارس بر روی بی‌ان‌بی چین راه‌اندازی می‌شود

پلتفرم معاملاتی مبتنی بر اولانچ تریدر جو و بازار NFT وابسته به آن، جوپِگز تا پایان ماه مارس (ابتدای فروردین) بر روی بی‌ان‌بی چین راه‌اندازی می‌شوند. طبق داده‌های دیفای‌لاما، تریدر جو بیشترین حجم معاملات را در بین تمام برنامه‌های اولانچ دارد که البته از ماه ژوئن (خرداد) کاهش قابل‌توجهی داشته است. بازار NFT جوپِگز نیز بیش از ۳۴٬۰۰۰ کاربر داشته و حجم معاملات بازار ثانویه آن بیش از ۹.۵میلیون دلار بوده است. تریدر جو ماه گذشته پلتفرم خود را بر روی شبکه آربیتروم راه‌اندازی کرده بود.

خبر - خیلی وقت پیش
قانون گذاری,برزیل,انگلستان,السالوادور,جمهوری آفریقای مرکزی,امارات متحده عربی,NFT

رویدادهای تاریخ‌ساز دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

حتی در بحبوحه آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال و حملات مکرر عمومی به این صنعت، برخی از دولت‌ها شجاعت پذیرش این نوآوری را پیدا کردند و نام آنها در فهرست برترین‌ها قرار گرفته است. برای مثال، امارات متحده عربی و السالوادور به پیشبرد دستور کار ارزهای دیجیتال خود ادامه دادند و بریتانیا هم تلاش زیادی برای ایجاد پایه‌های نظارتی نشان داد. در این میان، برزیل و آفریقا نیز به طور قانونی ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناختند.

خبر - خیلی وقت پیش
متاورس,ارزهای دیجیتال,Fidelity,NFT,توکن‌های غیرمثلی

برنامه‌های غول سرمایه‌گذاری جهان برای متاورس

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، شرکت خدمات مالی «Fidelity Investments»، با ۱۰ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، درخواست چندین علامت تجاری برای ارزهای دیجیتال، توکن‌های غیرمثلی(NFT) و محصولات متاورس را به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ارسال کرده است.

خبر - خیلی وقت پیش
ارزش کل بازار,ان‌اف‌تی ولیوئیشن,NFT

ارزش کل بازار NFTها طی ۲ سال بیش از ۱۱٬۰۰۰درصد رشد کرده است

بر اساس داده‌های ان‌اف‌تی ولیوئیشن، ارزش کل بازار NFTها طی ۲ سال گذشته، رشد ۱۱٬۶۶۴درصدی را ثبت کرده و از ۸۵میلیون دلار در دسامبر ۲۰۲۰ (دی ۹۹) به حدود ۱۰میلیارد دلار افزایش یافته است. این نرخ رشد چشمگیر ۲ ساله با وجود شرایط سخت بازار نزولی ثبت شده است. با این حال، ارزش کل بازار NFTها در اواخر دسامبر ۲۰۲۱ (دی ۱۴۰۰)، حدود ۲۰میلیارد دلار بود که ۵۰درصد بیشتر از ارزش کنونی و ۲۳٬۴۹۲درصد بیشتر از آخر دسامبر ۲۰۲۰ است.

خبر - خیلی وقت پیش
هکر,هک,NFT,کره شمالی,توکن‌های غیرمثلی,DeFi,دیفای

هکرهای کره شمالی به جان معامله‌گران NFT افتادند

گزارش‌ها حاکی از آن است که هکرهای گروه لازاروس مرتبط با کره شمالی، با استفاده از نزدیک به ۵۰۰ دامنه فیشینگ، توکن‌های غیرمثلی و بازارهای NFT و پلتفرم‌های دیفای (DeFi) را جعل و سرقت می‌کنند

خبر - خیلی وقت پیش
کوین بیس,صرافی,Coinbase,وب ۳.۰,NFT

کوین بیس برای تسریع پذیرش ارزهای دیجیتال و وب ۳.۰ روی کیف پول دیجیتال خود و NFTها تمرکز می‌کند

کوین ‌بیس، اعلام کرده هدفش این است که به‌عنوان پلی بین دنیای وب ۳.۰ و کاربرانش عمل کند. این صرافی قصد دارد ابتدا روی ارتقای ایمنی کیف پول ارز دیجیتال خود تمرکز کند؛ زیرا کلاهبرداران زیادی سعی کرده‌اند کاربران را به وب‌سایت‌هایی جذب کنند که امنیتشان را به خطر می‌اندازد...

خبر - خیلی وقت پیش
کاردانو,ADA,توکن‌های غیرمثلی,NFT,سولانا,اتریوم

کاردانو، رهبر بعدی دنیای توکن‌های غیرمثلی (NFT)

در ماه‌های گذشته، بعد از اتریوم، سولانا ستاره بزرگ بخش توکن‌های غیرمثلی (NFT) بود. با این حال، پس از بحران اخیر به وجود آمده برای صرافی FTX و شرکت آلامدا ریسرچ که ارتباط نزدیکی با سولانا دارد، این بلاک چین به شدت آسیب دید و همین موضوع، مسیر را برای پیشتازی شبکه‌های رقیب، از جمله کاردانو، هموار کرد.

خبر - خیلی وقت پیش
توییتر,nft,بلاک چین,ایلان ماسک

مدیر تیم ارز دیجیتالِ توییتر این شرکت را ترک کرده است

به گزارش بلومبرگ، تس رینارسون، مدیر تیم ارز دیجیتالِ توییتر، در بحبوحه تعداد زیادی از اخراج‌ها و کارمندانی که پس ورود ایلان ماسک این شرکت را ترک کردند، از توییتر خارج شد. علاوه بر این، حمدی علام، یکی از مهندسان ارشد بخش ارز دیجیتالِ توییتر، هم این شبکه اجتماعی را ترک کرده است.

خبر - خیلی وقت پیش
کریستیانو رونالدو,NFT,بایننس,توکن‌های غیرمثلی,CR7 NFT,صرافی

اولین مجموعه NFT کریستیانو رونالدو به زودی عرضه می‌شود

کریستیانو رونالدو، فوق ستاره دنیای فوتبال، اواخر این هفته مجموعه توکن‌های غیرمثلی (NFT) خود به نام «CR7 NFT» را در پلتفرم NFT صرافی بایننس عرضه خواهد کرد. این فوتبالیست در ماه ژوئن از آغاز همکاری خود با بایننس خبر داده بود.

خبر - خیلی وقت پیش
اکسی اینفینیتی,سقوط,توکن‌های غیرمثلی,NFT,متاورس

اکسی اینفینیتی در خطر سقوط بیشتر؛ علت چیست؟

اگرچه بازی معروف اکسی اینفینیتی یکی از پروژه‌های متاورسی و مبتنی بر توکن‌های غیرمثلی(NFT) بود که بیشترین بازدهی را برای سرمایه‌گذاران اولیه خود داشت، اما این پروژه در چند هفته اخیر با مشکلات زیادی مواجه بوده است.

خبر - خیلی وقت پیش

محبوب ترین