درخواست شما با موفقیت انجام شد

تایید
System.Web.UI.HtmlControls.HtmlGenericControl

DOGE

(Dogecoin)

میانگین قیمت جهانی

0.1641$

تغییرات 24 ساعت
7.43 %
قیمت به تومان

۱۰,۷۳۰


دوج کوین (Dogecoin) با نماد «Doge» یک ارز دیجیتال یا رمز ارز مبتنی بر بلاکچین است. دوج کوین در ابتدا تنها برای شوخی و سرگرمی راه‌اندزای شد اما در عرض ۷ سال توانست جایگاه چهاردم بازار ارزهای دیجیتال را از آن خود کند.

وب سایت رسمی دوج کوین خود را این گونه معرفی کرده است:

«دوج کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و همتا به همتا (Peer to Peer) است که به شما این امکان را می‌دهد تا پول خود را به آسانی و به صورت آنلاین جابه‌جا کنید. به دوج کوین به عنوان یک ارز اینترنتی نگاه کنید.»

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ میلادی با همکاری بیلی مارکوس (Billy markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) متولد شد. خالقین این ارز دیجیتال در ابتدا برنامه خاصی برای آینده دوج کوین نداشتند و تنها برای سرگرمی خود این شبکه را راه‌اندازی کرده بودند. با این حال دوج کوین در کمتر از یک سال مورد توجه قرار گرفت و در پرداخت دستمزدهای اینترنتی و کمک به خیریه‌ها به کار گرفته شد.

یکی از دلایل محبوبیت دوج کوین حجم بازار بالا و قیمت پایین این ارز دیجیتال است، ویژگی‌ایی که  دوج کوین را به یک ارز واقعی و قابل اطمینان تبدیل کرده است. با وجود این‌که دوج کوین همانند بسیاری از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، پشتوانه مالی ندارد، در طول سال‌های فعالیت خود از ثبات قیمتی خوبی برخوردار بوده و موقعیت خود را در بازار حفظ کرده است.

برخلاف بیت کوین، اتریوم و بسیاری از ارزهای دیجیتال، تعداد واحدهای دوج کوین نامحدود است و می‌توان تا ابد دوج کوین استخراج کرد.

دوج کوین با ارزش بازار ۴.۰۷ میلیارد دلار، سهمی ۰.۴۰ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده و در رتبه چهاردهم با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال بازار قرار گرفته است. تعداد کل واحدهای این ارز دیجیتال نامحدود بوده و ۱۲۸ میلیارد واحد آن هم‌اکنون در گردش است.

قیمت دوج کوین 0.16411$
حجم کل بازار 23,529,409,650$
حجم معاملات(24 ساعت) 3,119,432,046$
پایین ترین قیمت(24 ساعت) $0.1932$
بالا ترین قیمت(24 ساعت) 0.2013$
رتبه 9
تغییرات(24 ساعت) 1.22$7.43%
تغییرات (7 روز) 6.1$37.18%
تاریخ عرضه اولیه 4/12/2024
minable(قابل استخراج)

محتوای مرتبط