درخواست شما با موفقیت انجام شد

تایید
خرید
فروش
مبلغ تومان
حجم
قیمت واحد تومان
ورود / ثبت نام
مبلغ تومان
حجم
قیمت واحد تومان
ورود / ثبت نام
System.Web.UI.HtmlControls.HtmlGenericControl

XLM

(Stellar)

میانگین قیمت جهانی

0.1091$

تغییرات 24 ساعت
0.32 %
قیمت به تومان

۵,۸۱۲

استلار


استلار (Stellar) نام ارز دیجیتال و شبکه‌‌ای مبتنی بر بلاکچین است که با هدف سرعت بخشیدن به انتقال‌ پول در سراسر جهان و تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر، در سال ۲۰۱۴ میلادی راه‌اندازی شد.

استلار یک پلتفرم باز (open-source) است که امکان ایجاد، انتقال و تبدیل اشکال مختلف پول به یک‌دیگر از جمله دلار، بیت کوین، پِزو (واحد پول چند کشور در قاره آمریکا) و هر پول دیگری را فراهم می‌کند. استلار به گونه‌ای طراحی شده است که تمامی سیستم‌های مالی سراسر جهان بتوانند در یک شبکه واحد با یکدیگر همکاری کنند.

در شبکه استلار دلار آمریکا به آسانی به ۱۸۰ واحد پولی دیگر تبدیل می‌شود، انتقال‌ها در کمتر از ۵ ثانیه انجام می‌شود و کامرزد هر انتقال بسیار ناچیز و چیزی حدود ۰.۰۰۱ سنت است.

بنیان‌گذار شبکه استلار جِد مک‌کالب (Jed McCaleb) است، مک‌کالب که یکی از بنیان‌گذاران اصلی ریپل است، به‌خاطر اختلاف نظری که با برخی از توسعه دهندگان این شرکت داشت، ریپل را رها کرد و کار خود را در دنیایی دیگر به نام استلار آغاز کرد.

ارز دیجیتال اصلی شبکه استلار با نماد «XLM» شناخته می‌شود. این ارز قابل استخراج نیست و تعداد محدودی از آن توسط توسعه‌دهندگان استلار تولید شده است. استلار مالکی ندارد و به گفته تیم توسعه‌دهنده این پلتفرم، همه چیز مطعلق به مردم است. این پلتفرم از طریق یک شبکه غیرمتمرکز و باز اجرا می‌شود و روزانه میلیون‌ها تراکنش را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. استلار هم مانند بیت کوین و اتریوم، برای همگام‌سازی شبکه خود از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند، اما از نظر تجربه نهایی کاربران به سیستم‌های انتقال پول نقد شباهت دارد و بسیار سریع‌تر، ارزان‌تر و کم‌مصرف‌تر از سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین معمولی است.

استلار با ارزش بازار ۶.۰۷ میلیارد دلار، سهمی ۰.۶۴ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده و در رتبه یازدهم با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال بازار است. تعداد کل واحدهای این ارز دیجیتال ۵۰ میلیارد واحد است که ۲۲ میلیارد واحد آن هم‌اکنون در گردش است.


قیمت استلار 0.109099$
حجم کل بازار 2,908,033,733$
حجم معاملات(24 ساعت) 73,227,096$
پایین ترین قیمت(24 ساعت) $0.1067$
بالا ترین قیمت(24 ساعت) 0.1109$
رتبه 24
تغییرات(24 ساعت) 0.03$0.32%
تغییرات (7 روز) 2$18.32%
تاریخ عرضه اولیه 8/5/2014
minable(قابل استخراج)

محتوای مرتبط