Logo1

بیت کوین به اوج باز می گردد

قیمت بیت کوین با رشد 9 درصدی که در 24 ساعت گذشته داشت به 18,000 دلار رسید.

mammad

محمد امین علی یاری

منبع : دِکریپت

بیت کوین به اوج باز می گردد

به گزارش دِکریپت، قیمت بیت کوین تنها یک روز پس از رسیدن به سطح 17,000 دلار، برای اولین بار از دسامبر 2017 (آذر 1396) تا کنون، به 18,000 دلار رسید.

افزایش قیمت امروز بیت کوین با ثبت یک رکورد جدید در ارزش بازار پادشاه ارزهای دیجیتال همراه بوده است. هم اکنون ارزش کل بازار بیت کوین بیش از 334 میلیارد دلار است.

طی 24 ساعت گذشته قیمت بیت کوین 9 درصد رشد کرده است و هم اکنون بالای 18,150 دلار معامله می‌شود.آنتونی ترنچِف (Antoni Trenchev)، بنیانگذار پلتفرم نِکسو (Nexo) معتقد است که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگی مانند میکرواستراتژی (MicroStrategy)، پی پال (PayPal) و اسکوئِر (Square) در بازار بیت کوین باعث افزایش قیمت در هفته‌های اخیر شده است.

میکرو استراتژی به رهبری مایکل سایلور (Michael Saylor)، اولین سرمایه گذاری خود در بازار بیت کوین را با خرید 21,454 توکن به ارزش 250 میلیون دلار در اوایل ماه اوت (مرداد) سال جاری انجام داد؛ در آن زمان هر سکه بیت کوین حدود 11,000 دلار معامله می‌شد.

در اوایل ماه اکتبر (مهر) شرکت اسکوئر، که توسط جک دورسی بنیان‌گذاری شده است، 4,709 بیت کوین را با پرداخت 50 میلیون دلار خریداری کرد. در آن زمان قیمت بیت کوین کمتر از 11,000 دلار بود.

در تاریخ 21 اکتبر نیز غول ارائه دهنده خدمات پرداختی جهان، یعنی پی پال، ورود خود به بازار ارز دیجیتال را به صورت رسمی اعلام کرد. به گفته پی پال قرار شد که از اوایل سال 2021 امکان خرید و فروش بیت کوین و چند ارز دیگر برای کاربران این پلتفرم فراهم شود. شایان ذکر است که هم اکنون کاربران پی پال در آمریکا می‌توانند از طریق این پلتفرم به خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال بپردازند.

ترنچِف معتقد است که سرمایه گذاری سه شرکت مطرح نام‌برده شده، در بازار بیت کوین، به تنهایی موجب رشد قیمت بیت کوین نشده است. بلکه دلایل متعدد و محکمی دارد؛ وی معتقد است که موفقیت بیت کوین موقتی نیست و قطعا ادامه دار خواهد بود. ترنچِف به این نکته اشاره می‌کند که موج یک ساله «HODL»، نشان می‌دهد که تعداد سرمایه گذاران بیت کوین در سال 2020 به بالا‌ترین میزان خود رسیده است.

0

60

برچسب ها :

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو‌هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان ایرانی تولیدی شدند

به گزارش روز سه‌شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس سطح فناوری و برخی معیارهای سنجشی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که تاکنون بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند به‌عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو شناسایی شوند.

در حال حاضر۶۱۶ شرکت دانش بنیان  تولیدی نوع یک فعال هستند. 2,993 شرکت دانش بنیان تولیدی نوع دو دانش بنیانی دارند، همچنین ۵۱۰ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۱ و ۱۳۷۲ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۲ را دریافت کرده اند.

محمد امین علی یاری

منبع : ایرنا

نظرات