آبخازیا در حال مذاکره با روسیه برای تامین برق ماینرها

دولت آبخازیا در حال مذاکره با روسیه برای حل مشکلی است که منجر به ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال شده. جمهوری تا حدی به رسمیت شناخته شده در قفقاز جنوبی اکنون در حال برنامه‌ریزی برای قانونی کردن صنعت و تأمین انرژی کافی از همسایه شمالی غنی از انرژی خود است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

استخراج,روسیه,بیت کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «Bitcoin.com»، آبخازیا می‌خواهد شرایطی برای استخراج ارزهای دیجیتال ایجاد کند. جمهوری خودمختار آبخازیا در شمال غربی جورجیا در حال مذاکره با فدراسیون روسیه در مورد تأمین برق برای تأمین نیازهای خود است. بخش‌های استخراج ارزهای دیجیتال، جهت تامین انرژی نیز تحت پوشش مذاکرات قرار گرفتند.

علی‌رغم تحریم موقت استخراج ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷)، گفته می‌شود این فعالیت سال گذشته کشور را در آستانه بحران انرژی قرار داده است، و ناظران را مجبور می‌کند محدودیت‌ها را تا مارس ۲۰۲۲ ( فروردین ۱۴۰۱) تمدید کنند. جریمه‌های نقدی و مسئولیت کیفری برای استفاده غیرقانونی برق در جهت استخراج ارزهای دیجیتال ضروری در نظر گرفته‌شده و تعدادی از عملیات‌های استخراج نیز متوقف شده‌اند.

وزیر اقتصاد و معاون نخست وزیر آبخازیا این هفته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که مقامات در سوخومی اکنون در تلاش‌اند شرایطی را برای کار قانونی استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال ایجاد کنند. به نقل از آپشن پرس، وی گفت كه مقامات قصد دارند تأمین برق از روسیه را ترتیب دهند و تسهیلاتی را راه‌اندازی كنند كه استخراج‌کنندگان بتوانند تجهیزات خود را نصب كنند.

اوزگان به خبرنگاران گفت كه نمایندگان روسیه پیش از این برای روشن كردن جنبه فنی معامله از این جمهوری بازدید كرده‌اند و دولت آبخازیا پیش‌نویس توافق‌نامه را دریافت كرده است. وی تأکید کرد که کمبود برق دلیل اصلی سرکوب استخراج ارزهای دیجیتال است.

طبق تخمین‌های شرکت محلی توزیع نیروی برق، چرنومورنرگو، ظرفیت کل تجهیزات استخراج معدن در این جمهوری حداقل ۴۰ تا ۴۵ مگاوات در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) بود. با بارگیری کامل، ابزار‌های استخراج می‌تواند سالانه حدود ۴۰۰ میلیون کیلووات ساعت برق را بسوزاند، که بخش عمده‌ای از کسری کشور را تشکیل می‌دهد.

کریستینا اوزگان همچنین اعلام کرد که بیش از ۶۶,۰۰۰ دستگاه استخراج قبل از توقف واردات تجهیزات استخراج به آبخازیا تحویل داده شده است. وی افزود که مقامات در حال حاضر قصد دارند تعرفه جدید برق را برای استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال تصویب و آن‌ها را به پرداخت قبض‌های خود تشویق کنند.

آبخازیا می‌خواهد مزارع استخراج ارزهای دیجیتال به طور قانونی به شبکه برق متصل شوند. دولت همچنین در نظر دارد تعامل بین واحدهای استخراج ارزهای دیجیتال و شرکت برق را تنظیم کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/s78692 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
سخنگوی صنعت برق: برق مراکز مجاز استخراج ارزهای دیجیتال از ابتدای مهر تأمین خواهد شد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط