آخرین وضعیت اینماد صرافی‌های ارز دیجیتالی

عباس آشتیانی، مدیرعامل انجمن بلاک‌چین ایران، در اظهارات جدید خود از تدوین ۴ الزام برای دریافت اینماد بدون ستاره توسط صرافی‌های ارز دیجیتالی خبر داد که البته هنوز قطعی نشده‌اند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اینماد,صرافی‌,انجمن بلاک‌چین ایران,انجمن فین‌تک,سازمان نظام صنفی رایانه‌ای,عباس آشتیانی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دیجیاتو، اواسط اردیبهشت ماه امسال و طی جلسه کارگروه مشورتی راهبری تجارت الکترونیکی، مقرر شد تا کسب‌وکارهای مجازی حوزه رمزارز با دریافت معرفی‌نامه از یکی از سه تشکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، انجمن فین‌تک و انجمن بلاک‌چین، نسبت به دریافت اینماد اقدام ‌کنند.

در همین راستا انجمن بلاک‌چین چهار الزام را برای دریافت اینماد توسط صرافی‌های رمزارزی تدوین کرده است.

عباس آشتیانی، مدیرعامل انجمن بلاک‌چین ایران در اولین دوره از رویداد بلاک‌دی به این موضوع اشاره کرد و گفت سه تشکل خصوصی خودتنظیم‌گری بایستی به یک مکانیستم اجرایی واحد برسند که هنوز این امر محقق نشده است.

به گفته وی انجمن بلاک‌چین در تلاش است تا پیشتاز تدوین این مکانیسم باشد تا بتوان شاهد پیاده‌سازی اصولی خودتنظیم‌گری (SRO) برای اولین بار در کشور بود.

آشتیانی با اشاره به گفتگوهای غیررسمی که در این باره صورت گرفته است، از چهار الزام برای دریافت نماد بی‌ستاره خبر داد و تأکید کرد این الزامات هنوز به طور رسمی ابلاغ نشده است.

گواهی عدم سوءپیشینه کادر مدیریت شرکت، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره، اجرای الزامات پایه کسب‌وکارهای فضای مجازی به شماره FATA_200_01، بستر قرارداد برای گذراندن تست استاندارد اَفتا برای امنیت نرم‌افزار کسب‌وکار مربوطه و وجود احراز هویت برای کسب‌وکار، چهار الزامی هستند که به گفته آشتیانی هنوز نهایی و رسمی نشده‌اند، اما به نظر الزاماتی اجرا پذیر هستند.

مدیرعامل انجمن بلاک‌چین تأکید کرد آن‌ها قصد دارند با همکاری انجمن فین‌تک و نصر، به عنوان دو ضلع دیگر خودتنظیم‌گری، الزامات اینماد صرافی‌های ارز دیجیتالی را تدوین کرده و بر اجرای آن نظرات داشته باشند:

«این الزامات باید برآمده از دل کسب‌وکارهای تبادل رمزارزی باشد تا اجراپذیری آن تضمین شود.»

بنابر اعلام آشتیانی، تعداد کاربران فعال در حوزه ارزهای دیجیتال امروزه به هفت میلیون نفر رسیده است، این در حالی است که در فضای خاکستری امروزه، کسب‌وکارها با نگرانی‌هایی برای فعالیت و توسعه روبه‌رو هستند.

لینک کوتاه: b2n.ir/q88065 

 

 

توانگر: بانک مرکزی فقط تنظیم‌گر رمزپول‌ها و ابزارهای پرداخت است
سند ره‌نگاشت بانک مرکزی با رویکرد محدودسازی و شفافیت مبادلات ارزهای دیجیتال در حال تدوین است
کاهش ۸۰درصدی ارزهای دیجیتال سرقت‌شده توسط هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳
پنکیک سواپ پشتیبانی از شبکه «zkSync» را آغاز کرد
پنکیک سواپ پشتیبانی از شبکه «zkSync» را آغاز کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بانک مرکزی,ارزهای دیجیتال,انجمن فین‌تک

سند ره‌نگاشت بانک مرکزی با رویکرد محدودسازی و شفافیت مبادلات ارزهای دیجیتال در حال تدوین است

معاونت فناوری‌های بانک مرکزی در جلسه این هفته خود با فعالان این حوزه از نگارش ره‌نگاشت (رودمپ) حوزه فین‌تک خبر داد و سیاست‌های بانک مرکزی در نگارش این سند را تشریح کرد. از نکات جالب این سیاست‌ها، راهبرد محدودسازی و شفافیت برای مبادلات ارزهای دیجیتال و استفاده از رمزارزهای استخراجی در تامین ارز وارداتی را می‌توان نام برد.

خبر - ۷ ماه پیش
کره شمالی,صرافی‌,هک,ارز دیجیتال,تحریم‌

کاهش ۸۰درصدی ارزهای دیجیتال سرقت‌شده توسط هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳

به گزارش چینالیسیس، ارزش ارزهای دیجیتال سرقت‌شده توسط هکرهای مرتبط با کره‌شمالی با کاهش ۸۰درصدی از ۱.۷میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به ۳۴۰.۴میلیون دلار در سال جاری کاهش یافته است. این شرکت تحلیل بلاک چین خاطرنشان کرد: «این واقعیت که آمار امسال کاهش یافته است، لزوماً نشانه‌ای از بهبود امنیت یا کاهش فعالیت مجرمانه نیست. در حقیقت، ما تنها یک هک بزرگ تا عبور از آستانه یک میلیارد دلاری برای وجوه دزدیده‌شده در سال ۲۰۲۳ فاصله داریم».

خبر - ۸ ماه پیش
پنکیک سواپ,zkSync,صرافی‌های غیرمتمرکز

پنکیک سواپ پشتیبانی از شبکه «zkSync» را آغاز کرد

پنکیک سواپ، یکی از پرکاربرترین صرافی‌های غیرمتمرکز ارز دیجیتال، رسماً پشتیبانی از شبکه «zkSync Era» را در پروتکل خود آغاز کرد. تیم توسعه پنکیک سواپ از «مقیاس‌پذیری بی‌نظیر، کارایی و مقرون‌به‌صرفه‌بودن» تراکنش‌های مبتنی بر «zkSync» به‌عنوان دلایل اصلی اضافه‌کردن این شبکه لایه ۲ اتریومی به پروتکل خود نام برده است.

خبر - ۹ ماه پیش
پنکیک سواپ,zkSync,صرافی‌های غیرمتمرکز

پنکیک سواپ پشتیبانی از شبکه «zkSync» را آغاز کرد

پنکیک سواپ، یکی از پرکاربرترین صرافی‌های غیرمتمرکز ارز دیجیتال، رسماً پشتیبانی از شبکه «zkSync Era» را در پروتکل خود آغاز کرد. تیم توسعه پنکیک سواپ از «مقیاس‌پذیری بی‌نظیر، کارایی و مقرون‌به‌صرفه‌بودن» تراکنش‌های مبتنی بر «zkSync» به‌عنوان دلایل اصلی اضافه‌کردن این شبکه لایه ۲ اتریومی به پروتکل خود نام برده است.

خبر - ۹ ماه پیش
صرافی‌های متمرکز,حجم معاملات,سی‌سی‌دیتا,حجم معاملات اسپات,حجم معاملات مشتقات,بایننس,بایننس آمریکا,کوین‌بیس

رشد ۱۴درصدی حجم معاملات صرافی‌های متمرکز در ماه ژوئن

بر اساس گزارش ماهانه سی‌سی‌دیتا، مجموع حجم معاملات اسپات و مشتقات در صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال در ماه ژوئن ۱۴.۲درصد افزایش یافته و به ۲.۷۱تریلیون دلار رسیده است. البته، بایننس، بایننس آمریکا و کوین‌بیس شاهد کاهش سهم بازار خود در یک ماه گذشته بوده‌اند. طبق این گزارش، سهم بازار بایننس با ۱.۴درصد کاهش به ۴۱.۶درصد رسید. همچنین، باوجود رشد ۱۶.۴درصدی حجم معاملات اسپات، رقم ۵۷۵میلیارد دلاری این شاخص در بازه آوریل تا ژوئن (فروردین تا خرداد)، پایین‌ترین سطح سه‌ماهه از سال ۲۰۱۹ است.

خبر - ۱۰ ماه پیش
حجم معاملات اسپات,کایکو,بایننس,صرافی‌,بیت‌کوین,BTC

حجم معاملات اسپات صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال با کاهش چشم‌گیری روبه‌رو شده است

طبق گزارش جدید شرکت کایکو، سه ماه گذشته دردسرهای زیادی برای بخش ارزهای دیجیتال به همراه داشته است. تمام صرافی‌های برتر متمرکز ارزهای دیجیتال در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ با کاهش زیاد حجم معاملات اسپات روبه‌رو بوده‌اند.

خبر - ۱۰ ماه پیش
کارمزد,شاپرک,درگاه پرداخت,صرافی‌,بخشنامه بانک مرکزی,بانک مرکزی

کارمزد شاپرک از امروز در درگاه پرداخت صرافی‌ها گرفته می‌شود

طبق بخشنامه بانک مرکزی در اردیبهشت ۱۴۰۲، کارمزد خدمات بانکی ریالی و الکترونیکی تغییر خواهد کرد و درگاه‌های شاپرک از جمله واریز درگاه صرافی‌ها از امروز، ۴ تیر ملزم به پرداخت کارمزد تعیین‌شده خواهند بود.

خبر - ۱۱ ماه پیش
بیت کوین,BTC,انتقال,گلس‌نود,صرافی‌های متمرکز,بلاک‌چین

انتقال بیت کوین از ماینرها به صرافی‌های متمرکز افزایش یافته است

بر اساس داده‌های گلس‌نود، انتقال بیت کوین (BTC) از ماینرها به صرافی‌های متمرکز افزایش یافته است. داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد که ماینرها ۱۷۴ میلیون دلار را به صرافی‌ها منتقل کرده‌اند. تنها در ۱۳ خردادماه، ماینرها ۲۶۰۶ بیت‌کوین را به صرافی‌ها منتقل کردند که بزرگ‌ترین رقم یک روزه است.

خبر - ۱۱ ماه پیش
سازمان توسعه تجارت الکترونیکی,اینماد,مرکز تتا,انجمن بلاک‌چین,ارز دیجیتال,صرافی

سازمان توسعه تجارت الکترونیکی تأیید کرد؛ اعطای اینماد به صرافی‌ها اولین تجربه خودتنظیم‌گری در کشور

سازمان توسعه تجارت الکترونیکی به‌تازگی اعطای اینماد به صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال را تأیید و سازوکارهای مربوط به اخذ اینماد توسط این کسب‌وکارها را منتشر کرده است.

خبر - خیلی وقت پیش