آزمایش یوان دیجیتال چین به‌رغم پیشرفت‌ها کماکان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند

حتی در حالی که کشورهای توسعه‌یافته در سراسر جهان به مراحل مختلف توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود ادامه می‌دهند، به نظر می‌رسد چین از سایر کشورها بسیار جلوتر است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

چین,یوان دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «ambcrypto»، یکی از مقامات بانک مردم چین (PBOC) فاش کرد که برخی از مشکلات همچنان پابرجاست، به ویژه مشکلات مربوط به مقررات و پرداخت‌ها.

فن ییفی (Fan Yifei)، معاون بانک مرکزی در سخنرانی خود در انجمن مالی دیجیتال چین گفت که در حالی که آزمایش‌های یوان دیجیتال چین (e-CNY)، پتانسیل بالایی را نشان می‌دهد، برخی از مشکلات هنوز باید حل شوند. وی افزود که قوانین نظارتی، محیط‌های پذیرش و سیستم‌های پرداخت باید بهبود یافته و بهینه شوند. یکی از موضوعات اصلی مورد بحث این اداره، درمان ارزهای دیجیتال در ارتباط با ارزهای فیزیکی بود. او معتقد بود قوانین تعیین شده برای ارز دیجیتال بانک مرکزی باید متفاوت از آن‌هایی باشد که برای ارزهای معمولی استفاده می‌شود. این که مدیریت آن نباید از طریق روش‌های مبتنی بر حساب به طور کامل انجام شود.

علاوه بر آن، این مقام همچنین به پیشرفت زیرساخت‌های فنی اشاره کرد. وی گفت بانک مردم چین همچنین در جهت پشتیبانی از ارتباط بین یوان دیجیتال چین و سیستم‌های پرداخت سنتی و بین کیف پول‌های دیجیتالی یوان دیجیتال چین و حساب‌های بانکی تلاش می‌کند. آزمایش‌های دیجیتال یوان با حمایت گسترده بانک مردم چین در حال افزایش است، زیرا مشاغل بیشتری با این ارز انتقالات و معاملات را آزمایش می‌کنند. اخیراً گزارش شده است که غول تجارت الکترونیکی چینی میتوان (Meituan) در آزمایش قرار گرفته است، زیرا به زودی بسته‌های قرمز یوان دیجیتالی به ارزش 10 یوان را پخش می‌کنند و این روند را تا پایان سال ادامه می‌دهند.

میلیون‌ها دلار ارز قبلاً در راستای افزایش استفاده و آزمایش توزیع و منتشر شده است. چین قصد دارد به زودی این ارز را تا المپیک زمستانی ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) که در این کشور برگزار می‌شود آزاد کند. گذشته از پذیرش بیشتر شهروندان، توسعه صنعتی نیز سریع بوده است. به تازگی، بیش از ۲۰ شرکت در فهرست عمومی توسعه محصولات و خدمات یوان دیجیتال چین که شامل کیف پول سخت‌افزاری و خدمات پرداخت متنوع است را فاش کردند.

لینک کوتاه:b2n.ir/q32326 

در صحن علنی مجلس قرائت شد: عدم توجه به ارزهای دیجیتال می‌تواند آسیب‌زا باشد
آلمان در تعداد نودهای شبکه بیت کوین از آمریکا پیشی گرفت
بلاک شماره ۷۰۰,۰۰۰ در بلاک چین بیت کوین ثبت شد
سرکوب شدید پولشویی با ارزهای دیجیتال در ادامه چارچوب سیاست چین
قالیباف: مسئله ارزهای دیجیتال در دستور کار مجلس است

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط