آلمان استفاده از اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین را قانونی می‌کند

کابینه دولت آلمان روز چهارشنبه قانون جدیدی را تصویب کرد که بر اساس آن ثبت اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین قانونی شده ‌است.

Maryamsaghafi

منبع : REUTERS

آلمان استفاده از اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین را قانونی می‌کند

title

به گزارش رویترز و به نقل از وزارت دارایی آلمان، بر اساس قانون جدید الزام استفاده از گواهی‌نامه‌های کاغذی منتفی شده و استفاده از اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین به عنوان بخشی از استراتژی کشور در نظر گرفته می‌شود.

در این گزارش آمده‌ است که پیش‌تر صاحبان اوراق بهادار معاملات خود را با استفاده از گواهی‌نامه‌های کاغذی مستند می‌کردند، که این امر هزینه‌ی زیادی برای ادارات داشت و به عنوان مانعی برای دارندگان اوراق بهادار تلقی می‌شد.

اولاف شولز، وزیر دارایی آلمان در این رابطه گفته است:

«گواهی‌نامه‌های کاغذی بنا به خاطره‌انگیز بودنشان طرفدارانی دارند، اما آینده متعلق به نسخه‌های الکترونیکی است.»

وزارت دارایی آلمان سال گذشته پیشنهادی را مطرح کرده بود که اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین به عنوان یک از ابزار مالی قانونی معرفی و تنظیم شود.

برچسب ها :

آلمان: بازار توکن‌های سهام بایننس با قوانین کشور مغایرت دارد
‌آذری جهرمی: توسعه بلاک چین باعث منسوخ شدن فیلترینگ می‌شود
خاطرات من، باجناق و پول دیجیتال (قسمت دوم): بلاک چین و مردی که هیچ کس او را ندیده است
آشنایی با اصطلاحات رایج ارز دیجیتال و بلاکچین
به رای گیری های مبتنی بر بلاکچین اعتماد نکنید!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تیم بسکتبال گرگان، قهرمان لیگ برتر شد

title

شهرداری گرگان به عنوان یکی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار بسکتبال ایران که از چند دهه قبل به تیمداری در سطح اول این رشته مشغول بوده، هفته گذشته و در دیداری که بخش‌هایی از آن به دلیل برخی اتفاقات خاص، جزو صفحات ماندگار لیگ برتر محسوب می‌شود، مهرام تهران را برد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط