آلمان استفاده از اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین را قانونی می‌کند

کابینه دولت آلمان روز چهارشنبه قانون جدیدی را تصویب کرد که بر اساس آن ثبت اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین قانونی شده ‌است.

Maryamsaghafi

منبع : REUTERS

آلمان استفاده از اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین را قانونی می‌کند

title

به گزارش رویترز و به نقل از وزارت دارایی آلمان، بر اساس قانون جدید الزام استفاده از گواهی‌نامه‌های کاغذی منتفی شده و استفاده از اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین به عنوان بخشی از استراتژی کشور در نظر گرفته می‌شود.

در این گزارش آمده‌ است که پیش‌تر صاحبان اوراق بهادار معاملات خود را با استفاده از گواهی‌نامه‌های کاغذی مستند می‌کردند، که این امر هزینه‌ی زیادی برای ادارات داشت و به عنوان مانعی برای دارندگان اوراق بهادار تلقی می‌شد.

اولاف شولز، وزیر دارایی آلمان در این رابطه گفته است:

«گواهی‌نامه‌های کاغذی بنا به خاطره‌انگیز بودنشان طرفدارانی دارند، اما آینده متعلق به نسخه‌های الکترونیکی است.»

وزارت دارایی آلمان سال گذشته پیشنهادی را مطرح کرده بود که اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین به عنوان یک از ابزار مالی قانونی معرفی و تنظیم شود.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد