آیا در آینده مقررات با حوزه ارزهای دیجیتال سازگار می‌شوند، یا این حوزه با مقررات دولت‌ها؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند

در ابتدا باید گفت فناوری بلاک‌چین این نوید را می‌دهد که با ظهور وب ۳.۰، یک اینترنت واقعاً غیرمتمرکز، انسانیت و آزادی را فراهم‌کند. حتی برخی معتقدند که افزایش قابل توجه بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) به یک علامت مهم برای تغییر مفهومی، از خدمات متمرکز به خدمات غیرمتمرکز تبدیل شده است و وب ۳.۰ سنگ بنای آن است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

قانون گذاری,بیت کوین,ارز دیجیتال,آمریکا,کریپتو

title

علاوه بر این، برخی حتی اختراع فناوری بلاک‌چین را با انقلابی که با ظهور اینترنت به وجود آمده مقایسه می‌کنند. از نظر نمادین، ​​کد منبع آغازین شبکه جهانی وب، که توسط دانشمند رایانه‌ای انگلیسی، تیم برنرز لی (Tim Berners-Lee)، ساخته شده است، قرار است در ۲۳ ژوئن (۵ تیر) در «Sotheby’s» به عنوان یک توکن غیرمثلی یا (NFT) به حراج گذاشته شود. هر سه آن‌ها یعنی، توکن‌های غیر مثلی، بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) و وب ۳.۰، بهم پیوسته‌اند. اما با این مقایسه بلاک‌چین اینترنتی یک مفهوم مهم مطرح می‌شود: بدون تنظیم مناسب در فضای ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین، موفقیت مشابهی که در ۲۵ سال گذشته در نوآوری فناوری شاهد بودیم و باعث تغییر جهان به همان شکلی که ما می‌شناسیم به دست نخواهد آمد.

اکنون آشکار شده است که عدم تنظیم مقررات به نوآوری‌های ارزهای دیجیتال آسیب می‌رساند. با رشد چشمگیر بخش فناوری غیرمتمرکز، فضا برای جلب توجه بیشتر ناظران نظارتی در سطح جهان آغاز شده است که هدف آن‌ها استیبل کوین‌ها (Stablecoin)، بخش مالی غیرمتمرکز، توکن‌های غیر مثلی، دارایی‌های ارز دیجیتال، قراردادهای هوشمند، کیف‌پول‌های غیرقابل‌نگهداری، ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی و غیره است. در همین حال، بعضی از کارشناسان مانند، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت آوانتی (Avanti Financial)، کیتلین لانگ (Caitlin Long)، شروع سرکوب تنظیم مقررات ارز دیجیتال را یک روند مثبت می‌دانند، که قطعا به نفع نوآوران است و دیگران یک روش درست برای تنظیم ارز دیجیتال را پیشنهاد می‌دهند.

از طرف دیگر، مقررات فعلی برای ارزهای دیجیتال مناسب نیست، و تنظیم فناوری‌های غیرمتمرکز تازه ظهور یافته در آن ممکن است ارزش‌های اصلی تمرکززدایی را خراب کند، و ما را به همان جایی که شروع کردیم برگرداند.

برای یافتن تعادل مناسب، فضای ارزهای دیجیتال نیاز به یک رابطه کاری بسیار عمیق‌تر و نزدیک‌تر دارد که هم شامل تنظیم‌کنندگان و هم مبتکران باشد. فقط در یک گفت‌وگوی بین مشاغل ارز دیجیتال و نهادهای نظارتی، مقامات و نمایندگان این حوزه، یافتن راه درست برای تنظیم این حوزه در حال ظهور، از طریق مقررات هوشمند و فضایی که نویدبخش تغییر زندگی ماست، امکان‌پذیر خواهد بود.

برای آگاهی از این‌که نمایندگان حوزه ارز دیجیتال و بلاک‌چین در مورد این معضل نظارتی چه نظری دارند، نظر تعدادی از این نمایندگان و متخصصین را پیرامون، این‌که آیا ارزهای دیجیتال ارزش اصلی خود را در مسیر تنظیم‌شدن از دست می‌دهد یا مقررات با فناوری غیرمتمرکز سازی سازگار می‌شود و مزایای آن برای جامعه مشهود خواهد شد را به ترتیب مرور می‌کنیم:

استاد حقوق و کارشناس بلاک‌چین اتحادیه اروپا، آگاتا فریرا (Agata Ferreira):

تنظیم‌کنندگان مقررات در مورد بلاک‌چین به طور کلی در یک منحنی یادگیری هستند. چارچوب‌های قانونی و نظارتی به تدریج توسعه می‌یابند و برای حاکمیت بر طراحی جامعه متمرکز و واسطه‌ای در مرزهای صحیح قضایی کاملاً مشخص ساخته شده‌اند. شبکه‌های بلاک‌چین غیرمتمرکز، نامتغیر و بدون حاشیه، تنظیم‌کننده‌هایی را به چالش می‌کشد که برخی از نوآوری‌های بلاک‌چین آن‌ها را غافلگیر کرده است. به عنوان مثال، استیبل کوین‌ها (Stablecoin). آگاهی از مقررات و رویکردهای نوآوری در صنعت بلاک‌چین تکامل یافته است. اخیراً، فعالیت نظارتی فزاینده‌ای وجود دارد و می‌توان انتظار داشت که این روند ادامه یابد. نهادهای نظارتی هنوز هم عمدتا به دنبال اعمال اصول نظارتی موجود در صنعت ارز دیجیتال هستند که همیشه با فناوری غیرمتمرکز هم‌گام نیست.

امید این است که با گذشت زمان، تنظیم‌کننده‌های مقررات به ارزش حوزه‌ی ارزها دیجیتال پی‌ببرند و مزایای عدم تمرکز را بپذیرند و رویکردهای نظارتی خود را متناسب با آن تطبیق دهند. با بلوغ این فناوری، رویکردهای نظارتی نیز نسبت به آن تکمیل می‌شوند. امیدوارم نه از طریق آزمون و خطا، بلکه طبق مراحل دقیق تنظیم شده و آگاهانه تصمیم‌گیری شود.

بنیان‌گذار گیوینگ بلاک (The Giving Block)، الکس ویلسون (Alex Wilson):

دنیا ارز دیجیتال به جایی نمی‌رود و من اطمینان دارم که در این راه بر هر مانع نظارتی غلبه خواهد کرد. من مطمئن هستم که در میان کشورهای مختلف فراز و نشیب و تغییرات زیادی وجود خواهد داشت. کشورهایی که اکنون ارز دیجیتال را در آغوش می‌گیرند، برای کشورهایی که سعی در خفه‌کردن ارز دیجیتال دارند، پیشگامی بزرگی خواهند داشت زیرا نسل کل کارآفرینان ساخت شرکت‌های ارز دیجیتال را از دست خواهند داد. برخی از کشورهایی که در جذب کارآفرینان ارزهای دیجیتال کار نسبتاً خوبی انجام داده‌اند عبارتند از: سنگاپور، سوئیس و پرتغال که بخشی از آن‌ها با مالیات کم یا عدم دریافت مالیات از صنعت ارز دیجیتال تامین می‌شود. من تعجب می‌کنم که کشورهای بیشتری برای جذب نسل بعدی کارآفرینان تلاش بیشتری نکرده اند.

بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت اینساید چینز (InsideChains) و نایب رئیس مجمع سازمانی «MIT» کریستینا دولان (Cristina Dolan):

قوانین خریدوفروش و تبدیل واحد پول رایج به ارزهای دیجیتال به طور پیش‌فرض تنظیم می‌شوند زیرا مبادلاتی که تبدیل ارزهای دیجیتال به فیات را ارائه می‌دهند نیاز به شناخت مشتری و فرآیندهای ضد‌پولشویی شما دارند.شفافیت بیشتری در روند و در شبکه‌های بلاک ارز دیجیتال نسبت به سیستم‌های مالی سنتی که از مشاهده کل فرآیند معامله جلوگیری می‌کند، دیده می‌شود.

پذیرش مقررات ارز دیجیتال، امکان پذیرش سریع‌تر این فن‌آوری‌های ارزشمند و شفاف را برای سیستم های مالی نسل بعدی فراهم می‌کند. سطح خلاقیت نشان‌داده شده توسط کارآفرینان فین‌تک (fintech) به طور چشمگیری در حال رشد است.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CDBC)، پول قابل برنامه‌ریزی را ارائه می‌دهد. این ارزها قابلیت مشاهده توسط دولت‌ها و توانایی برنامه‌ریزی هزینه‌ها و مالیات‌ها را در معاملات فراهم می‌کنند. راه‌اندازی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خلاقیت کارآفرینی را که باعث رشد محصولات جدید ارز دیجیتال یا دی‌فای می‌شود را از بین نخواهد برد و با آن رقابت نخواهد کرد. در حالی که نرخ بهره به طور مصنوعی پایین باقی می‌ماند، جذب سرمایه‌گذاری‌های مجهز به ارز دیجیتال، به ویژه با کاهش ابهامات تنظیم مقررات به رشد خود ادامه می‌دهد.

مدیر عامل و مدیر اجرایی بنیاد توسعه استلار (Stellar)، دنیل دیژون (Denelle Dixon):

واضح است که بحث در مورد ارزش‌های اصلی ارزهای دیجیتال وجود دارد. استفاده‌های اولیه از ارز دیجیتال افرادی را که می‌خواستند دسترسی مجدد به سیستم مالی داشته باشند را، از سمت موسسات به سمت مردم جلب کرده است. ضمن الهام گرفتن از آن اصول اولیه، راهی برای کار با سیستم‌های مالی موجود می‌بینیم.

در حقیقت، اتصال به زیرساخت‌های جهان برای داشتن بلاک‌چین و توانایی دسترسی به افراد مختلف در این صنعت بسیار مهم است. من تنظیم مقررات را یک فرآیند تکراری اما ضروری می‌دانم. در استلار، ما یک دید کاملاً واضح داریم که چگونه فناوری ما به رشد مالی و رشد اقتصادی مثبت در کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند. بعلاوه، سازگاری با مقررات در کشورها و حوزه‌های قضایی مختلف برای هرکسب و کاری که بخواهد در سطح جهانی فعالیت کند همچنان ضروری خواهد بود. ما بلاک‌چین و ارز دیجیتال را فرصتی برای تنظیم مقررات مشترک‌تر می‌دانیم که به همراه حفظ ارزش‌های اصلی آن در راه ایجاد تأثیر بسیار مثبت برای جامعه قدم می‌گذارد.

مدیر «ESG»، دیانا باررو زالس (Diana Barrero Zalles):

تمدن‌ها در طول تاریخ بر اساس معیارهایی بنا شده‌اند که همه بر اساس یک مفهوم زیربنایی از اخلاق و وجدان توافق می‌کنند که از آن‌ها پیروی کنند و با شناخت جهانی عزت ذاتی هر فرد توجیه می‌شود. باید به قول‌ها وفا کرد و به تعهدات عمل کرد. شکستن وعده‌ها ناعادلانه تلقی می‌شود در حالی که نقض قراردادها می‌تواند به ضرر طرف مقابل باشد.

تمرکززدایی در هسته ارز دیجیتال نوعی حکمرانی جدید و مهیج را ارائه می‌دهد که نسل جدیدی از نوآوری‌ها و مدل‌های تجاری جامعه محور را پشتیبانی می‌کند. این به معنای جداسازی حوزه ارز دیجیتال نیست، فقط به دلیل جدید بودن آن، از اصول اصلی عدالت در پس تمدن بشری است. درست مانند تصمیم‌گیرندگان متمرکز، جوامع می‌توانند برای رسیدن به نتیجه درست، اغلب با دقت بیشتری نسبت به افراد، به توافق برسند.

مفهوم هوش جمعیت، نشان می‌دهد که هوش جمعی می‌تواند هنگام حل مشکلات، تصمیم‌گیری، پیش بینی پاسخ و نوآوری، از مهارت افراد جدا باشد. برای جمعیتی که حداقل ۵۱درصد احتمال درست بودن تصمیمات را دارد، یک تخمین جمعی بسیار نزدیک‌تر از برآورد هر فرد است. بیشتر جوامع استفاده از ساختارهای غیرمتمرکز به دلیل آسیب رساندن، تأیید نمی‌کنند.

مقررات، که به صورت سنتی از اصول اساسی جامعه حمایت میکند، اکنون با موجی از حکومت غیرمتمرکز روبرو شده است. تنظیم کنندگان مقررات در سراسر جهان مطابق با آن سازگار می‌شوند تا بتوانند این ساختارها را در اصول اصلی موجود توسعه دهند. ما می‌توانیم از بحث عدم تمرکز در مقابل تمرکز یک قدم به عقب برگردیم تا ارزیابی کنیم که چگونه هر دو می‌توانند برای منافع نهایی جامعه متعادل شوند.

مدیر عامل آوالبز (AvaLabs)، استاد دانشگاه کرنل، امین گون سیرر (Emin Gün Sirer):

ارزهای دیجیتال همیشه پایه‌ای دارد که می‌گوید تنظیم‌کننده‌های سنتی در عملیات این شبکه‌ها حرفی برای گفتن ندارند. این گفته برای ادامه ساخت و ارائه‌ی ‌فناوری‌هایی که افراد را در سراسر جهان به یک سیستم مالی متصل می‌کند کاملاً حیاتی است. همانطور که در برخی از رژیم‌های اقتدارگرا دیده‌ایم، دسترسی به سیستم مالی قدیمی می‌تواند به ترک اعتقادات و مطابقت با پیام‌های تأیید شده توسط دولت بستگی داشته باشد. گفته شد، ارائه‌دهندگان خدمات که با فیات درگیر می‌شوند همیشه باید به تماس‌های ناظران پاسخ دهند. محتمل‌ترین نتیجه این است که بین سرویس‌های مورد تأیید تنظیم کننده مقررات و سرویس‌هایی که تجارت را با تعهد به آرمان‌های سیستم‌های غیرمجاز معامله می‌کنند، در صنعت ارزهای دیجیتال شکاف وجود دارد.

استاد حقوق و وکیل سابق «SEC»، مارک پاورز (Marc Powers):

صنعت بلاک‌چین قول داده است که در سراسر جهان فناوری را ارائه دهد که چندین ارزش اصلی شایسته را پیش ببرد، از جمله: استقلال مالی و آزادی، امنیت‌مالی و سیاسی برای بسیاری از جمعیت‌های حاکم، شمول مالی برای میلیاردها نفر و اجازه دادن به افراد جهت انجام فعالیت‌های همتا بدون واسطه. این‌که آیا حاکمان اجازه می‌دهند ارزهای دیجیتال با مقررات معقول و منطقی که این ارزش‌ها را ارتقا می‌دهد، زنده بماند سوال اصلی است. من به عنوان کارمند سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تردید دارم اما امیدوارم.

اول و مهم‌ترین، بلاک‌چین جایگزینی برای یک دولت با اداره مرکزی است و با پیاده سازی، این فناوری واسطه‌های مالی سنتی ما را به حاشیه می‌برد. دوم، تفکر گروهی که مایل به در نظر گرفتن و توسعه یک سیستم مالی کارآمدتر و سازگار با این فناوری باشد، باید تغییر کند. من معتقدم که برای قوانین عادی ما در زمینه امور مالی، بانکی و جذب سرمایه فرصتی برای انجام این کار وجود دارد.

با این حال، این بار خواستار تنظیم مقررات عمدتا به نفع دولت‌مردان و بانک‌ها خواهد بود، نه فقط برای مصرف‌کنندگان یا سرمایه‌گذاران. در نتیجه، من ادامه یک سیستم دوگانه را می‌بینم، یکی متعلق به ارز دیجیتال مورد استفاده و مدیریت مردم و دیگری سیستم مالی سنتی، که در نهایت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را به جمعیت هدف، ارائه می‌دهد.

بنیانگذار اقتصاد کوانتومی، ماتی گرینسپن (Mati Greenspan):

بسیاری از دارایی‌های ارز دیجیتال به طور فوق‌العاده ای در برابر تنظیمات طراحی مقاوم هستند. یکی از دلایل اصلی اختراع بیت کوین داشتن ارز مستقل از دولت‌ها و بانک‌ها بود، بنابراین منطقی است که نهادهای نظارتی برای نظارت بر این بازار خاص زمان سختی را سپری می‌کنند. شکی نیست که با گذشت زمان، آن‌ها موفق به استفاده از جریان اصلی مالی می‌شوند، اما همیشه برای افراد باهوش‌تر راه حل‌هایی وجود دارد.

تیبالت وربیست (Thibault Verbiest)، رئیس بنیاد «IOUR»، کارشناس بانک جهانی و انجمن بلاک‌چین اتحادیه اروپا:

تا زمانی که جوامع ما در یک سیستم دولتی زندگی می‌کنند، با حاکمیت قانون، نهادهای نظارتی همیشه در صورت اقدامات غیرقانونی، بدنبال اشخاص مسئول قانونی می‌گردند، حتی اگر این امر به معنای تعقیب یک شخص اشتباه باشد. ما این نگرش را از ابتدای اینترنت و هنگامی که ارائه‌دهندگان دسترسی آن و میزبانی تحت تعقیب قرار گرفتند در حالی که عامل اصلی آن نبودند، این نوع نگرش را دیده ایم. ایالات متحده و سپس اروپا مجبور شدند حدود ۲۰ سال پیش برای حمایت از این واسطه‌ها قانون وضع کنند. امروز، این بی طرفی واسطه‌ها به نام مبارزه با تروریسم یا حمایت از مالکیت معنوی به چالش کشیده شده است.

پدیده مشابهی در اکوسیستم بلاک‌چین در حال کار است، اولین دادخواست‌ها علیه استراج کنندگان (و مطمئناً فردا روزی علیه تولیدکنندگان بلاک در پرونده پروتکل‌های اثبات سهام) وجود دارد. دی‌فای یک چالش واقعی برای نهادهای نظارتی است. در شرایط فعلی، ناظران به طور طبیعی استیبل کوین‌ها با پشتوانه ارزهای ملی (دلار آمریکا، یورو و غیره) را هدف قرار میدهند زیرا لزوماً ارتباط با یک ارز فیات آن‌ها را تحت مقررات موجود قرار می‌دهد. اما اگر ما در مورد امور مالی کاملاً غیرمتمرکز صحبت کنیم، در آن هیچ ، استیبل کوین با پشتوانه یک پول ملی وجود ندارد و در آن‌جا فقط افراد غیرحرفه‌ای به صورت ناشناس مداخله می‌کنند، در حقیقت این جهان برای تنظیم‌کنندگان یک غرب وحشی است.

در پایان، مقررات احتمالاً بر روی هویت دیجیتال متمرکز خواهند شد و نبرد دموکراتیک واقعی در این سطح خواهد بود. وسوسه نهادهای نظارتی در جهت تحمیل هویت متمرکز، که توسط دولت یا نهادهای خصوصی القا شده است که در صورت لزوم دولت می‌تواند آن‌ها را درخواست کند. بنابراین، چالش این است که هویت غیرمتمرکز را مدیریت کنیم، که توسط کاربران مستقیماً از کیف پول آن‌ها اداره می‌شود.

منبع:کوین تلگراف

لینک کوتاه:b2n.ir/f15076 

نگاهی جدید به بیت کوین از زبان نویسنده‌ای برجسته: خواندن ۹ دقیقه‌ای که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد!
هش ریت بیت کوین با ثبت رکوردی جدید به بالاترین سطح تاریخ خود رسید
نتایج نظرسنجی هوبی: آمریکایی‌ها بیت کوین و دوج کوین را بیش از سایر ارزهای دیجیتال می‌شناسند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

برای نخستین بار / ایران بدون قرمز و نارنجی کرونا

title

برای نخستین بار تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی کرونا در ایران به صفر رسید.

اپلیکیشن ماسک اعلام کرد:

با عبور کامل کشور از خیز پنجم کرونا، هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی نیست

با این وجود، به دلیل گسترش سویه امیکرون (کرونای آفریقای جنوبی) در بیش از ۸۰ کشور جهان، رعایت مراقبت‌های بهداشتی کماکان ضروری است

 

منبع : asriran.com

مطالب مرتبط

دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال,اروگوئه,بیت کوین

نخستین دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در اروگوئه نصب شد

اولین دستگاه خودپرداز فیزیکی ارزهای دیجیتال در اروگوئه، به عنوان یک ابتکار مشترک توسط ۲ شرکت ملی اروبیت (Urubit) و اینبیرتو (Inbierto) که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، نصب شده است. این دستگاه خودپرداز در شهر پونتا دل استه، واقع در جنوب شرقی این کشور مستقر شده است. این دستگاه از ۵ ارز دیجیتال که شامل ۲ توکن ملی می‌شوند، پشتیبانی می‌کند.

خبر - ۸ ساعت پیش
بیت کوین,تورم,کلاهبرداری,چین,استخراج,برق,ماینر,ماینینگ

نگاهی جدید به بیت کوین از زبان نویسنده‌ای برجسته: خواندن ۹ دقیقه‌ای که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد!

قانع‌کننده‌ترین شواهدی که نشان می‌دهد بیت‌کوین چیزی که تبلیغ می‌شود است، تاریخچه عملکردش تا به این لحظه می‌باشد. هر چه بیت کوین طولانی‌تر به حیات خود ادامه دهد، باید آن را جدی‌تر بگیرید!

مقاله - ۱۱ ساعت پیش
هش ریت,سختی شبکه,بیت کوین

هش ریت بیت کوین با ثبت رکوردی جدید به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

هش ریت بیت کوین روز شنبه به اوج تاریخی جدیدی دست یافت و رکورد بی سابقه ۲۱۹.۶۸ اگزاهش در ثانیه (EH/s) را برای خود به ثبت رساند. این رکورد جدید به دنبال اوج تاریخی قبلی در روز نخست سال ۲۰۲۲ میلادی به ثبت رسیده که در آن روز، هش ریت بیت کوین به ۲۱۹.۵ اگزاهش در ثانیه رسیده بود.

خبر - ۱۱ ساعت پیش
نظرسنجی,بیت کوین,دوج کوین,شیبا اینو,سولانا,کاردانو

نتایج نظرسنجی هوبی: آمریکایی‌ها بیت کوین و دوج کوین را بیش از سایر ارزهای دیجیتال می‌شناسند

کالین وو، روزنامه‌نگار چینی حوزه ارزهای دیجیتال در توییتر خود نتایج نظرسنجی صرافی هوبی از ۳,۱۴۴ آمریکایی را به اشتراک گذاشته است. شرکت‌کنندگان در این نظرخواهی گفته‌اند که بیت کوین، دوج کوین، اتریوم، شیبا اینو، کاردانو، سولانا، بایننس کوین و استیبل کوین تتر ارزهای دیجیتالی هستند که بیش از همه درباره آن شنیده‌اند. در این نظرسنجی، بیت کوین رتبه نخست را با ۸۳.۴۶ درصد در اختیار دارد و دوج کوین با ۵۴.۱۰ در رتبه دوم است.

خبر - ۱۴ ساعت پیش
السالوادور,بیت کوین

السالوادور بیش از ۱۰ میلیون دلار از خرید بیت کوین زیان کرده است

با رکود مداوم بازار ارزهای دیجیتال، السالوادور در حال حاضر زیان قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاری در بیت کوین داشته است. با توجه به آنکه روند خرید و کیف پول‌های دولت السالوادور فاش نشده‌اند، مقدار دقیق زیان این کشور در حال حاضر مشخص نیست. اما برآوردها ضرر و زیانی بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون دلار را نشان می‌دهند.

خبر - ۱۴ ساعت پیش
آگهی استخدام,ارزهای دیجیتال,بیت کوین,اتریوم,بلاک چین

رشد ۳۹۵ درصدی آگهی‌های استخدام مرتبط با ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱

بر اساس گزارش اخیر لینکدین، فهرست‌های شغلی برای موقعیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل تقریبا پنج برابر افزایش یافته است.

خبر - ۲ روز پیش
گروه هفت,بیت کوین,استخراج

مجری آمریکایی: کشورهای عضو گروه هفت به‌زودی بیت کوین استخراج می‌کنند

مکس کایزر (Max Keiser)، فیلم‌ساز، مجری و گوینده تلویزیون، در مصاحبه اخیر خود با مؤسسه استنزبری ریسرچ (Stansberry Research)، پیش‌بینی کرد که به‌زودی کشورهای عضو گروه هفت (G7) شروع به استخراج بیت کوین می‌کنند. کایزر افزود که با ورود گروه هفت به صنعت ماینینگ، هش ریت به‌سرعت افزایش پیدا می‌کند و رقابت بین این کشورها بر سر افزایش بیشتر هش ریت خواهد بود.

خبر - ۲ روز پیش
تتر,ارز دیجیتال,استیبل کوین,بیت کوین,اتریوم

تتر سه آدرس اتریوم را به لیست سیاه خود اضافه کرد

تتر اعلام کرده است که سه آدرس اتریوم را که بیش از ۱۵۰ میلیون دلار استیبل کوین یواس‌دی‌تی (USDT) در آن نگهداری می‌شود را به لیست سیاه خود اضافه کرده است. هر چند این اولین‌بار در سال ۲۰۲۲ است که تتر چنین اقدامی انجام می‌دهد، سال گذشته این شرکت ۳۱۲ آدرس را در لیست سیاه خود قرار داده است.

خبر - ۲ روز پیش
ترکیه,تتر,بیت کوین,لیر

استقبال مردم ترکیه از تتر و بیت کوین با افت ارزش لیر

وال استریت ژورنال گزارش داد که به دلیل نوسانات شدید لیر ترکیه و سقوط ارزش آن در برابر دلار آمریکا، استقبال از ارزهای دیجیتال در این کشور بسیار بالا است. طبق داده چینالیسیس، حجم معاملات لیر در ۳ صرافی ارز دیجیتال ترکیه به طور متوسط روزانه ۱.۸ میلیارد دلار بوده است. البته این رقم در سال ۲۰۱۹ بسیار بیشتر بود و تقریبا ۷۱ میلیارد دلار در روز برای ارزهای دیجیتال خرج می‌شود.

خبر - ۲ روز پیش