ابراز مخالفت سرویس وام‌دهی ارزهای دیجیتال وولد با مسدود شدن دارایی‌های پلتفرم توسط مقامات هندی

سرویس وام‌دهی ارزهای دیجیتال وولد (Vauld) در واکنش به مسدود شدن ۳.۷ میلیارد روپیه (۴۶ میلیون دلار) از دارایی‌های فیات و ارز دیجیتال خود توسط اداره اجرای مقررات هند (ED)، اظهار داشت که با مسدود کردن اخیر دارایی‌هایش توسط مقامات هندی، با احترام مخالف است. بیانیه وولد می‌گوید این سرویس وام‌دهی ارزهای دیجیتال احضاریه مقامات اداره اجرای مقررات هند را دریافت کرده و از آن تبعیت کرده است تا اسناد مشخصی را به بازرسان ارائه دهد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

سرویس وام‌دهی ارزهای دیجیتال,وولد,هند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از « theblock»، وام‌دهنده ارز دیجیتال آسیایی وولد می‌گوید با مسدود کردن اخیر برخی از دارایی‌هایش توسط مقامات هندی «با کمال احترام مخالف است.»

اداره اداره اجرای مقررات هند ۳.۷ میلیارد روپیه (۴۶ میلیون دلار) از دارایی های شرکت را مسدود کرد. بازپرس جرایم مالی گفت: مسدود شدن دارایی ها در ارتباط با یک پرونده پولشویی بوده است.

بیانیه وولد می‌گوید که وام‌دهنده کریپتو احضاریه اداره اجرای مقررات هند (ED)را دریافت کرده و از آن پیروی کرده است تا اسناد خاصی را به بازرسان ارائه دهد. این بیانیه افزود که دستور مسدود کردن در ارتباط با حساب کاربری یکی از مشتریان سابق این پلتفرم است که از آن زمان غیرفعال شده است. وولد همچنین گفت که از پروتکل های شناسایی دقیق مشتری پیروی می کند و از اقدامات اداره اجرای مقررات هند ابراز ناراحتی کرد.

در بیانیه امروز آمده است «ما به دنبال مشاوره حقوقی برای بهترین واکنش هستیم تا از منافع شرکت، مشتریان آن و همه ذینفعان محافظت کنیم. ما به طور کامل با اداره اجرای مقررات هند (ED) همکاری کرده‌ایم و به گسترش همکاری خود ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل شود که همچنان مکانی امن برای انجام معاملات و مالکیت ارزهای دیجیتال مشتریان باقی می‌مانیم.»

وولد یکی از چندین وام دهنده ارز دیجیتال است که در حال حاضر با بحران نقدینگی مواجه است. این شرکت در ماه جولای برداشت برای مشتری را متوقف کرد و ۴۰۲ میلیون دلار به طلبکاران خود بدهکار است. وام دهنده ارز دیجیتال از یک دادگاه عالی در سنگاپور یک مهلت سه ماهه دریافت کرده است زیرا به دنبال راهی برای حل مشکلات مالی خود است.

لینک کوتاه: b2n.ir/z28708 

 

افزایش ثبت نام کاربران هندی در صرافی بایننس پس از اعمال مالیات جدید
صرافی وزیراکس عملیات بانکی خود را از سر می‌گیرد
صندوق بین‌المللی پول,همکاری,هند,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری
۵۴ درصد از سرمایه‌گذاران هندی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ گفته بودند که در نیمه ‌دوم سال، بیشتر در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند
قانون‌گذاران هندی قصد دارند صرافی وزیراکس را بازرسی کنند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

صرافی,وزیراکس,هند,WazirX

صرافی وزیراکس عملیات بانکی خود را از سر می‌گیرد

آژانس مبارزه با جرائم مالی هند به صرافی وزیراکس (WazirX) اجازه داده است تا پس از مدتی مسدودی حساب‌های بانکی، عملیات بانکی خود را از سر بگیرد. وزیراکس که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال هند از نظر حجم معاملات محسوب می‌شود، در بیانیه‌ای اعلام کرد که همکاری فعالانه در تحقیقات مرتبط با پول‌شویی توسط مقامات اجرایی، باعث شده تا آژانس دولتی وجوه صرافی را پاک کند.

خبر - ۳ هفته پیش
صندوق بین‌المللی پول,همکاری,هند,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری

همکاری صندوق بین‌المللی پول با هند برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال

نیرمالا سیتارامان (Nirmala Sitharaman)، وزیر اقتصاد هند روز چهارشنبه با کریستالینا جورجیوا (Kristalina Georgieva)، مدیر عامل و رئیس هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول (IMF) در دهلی نو دیدار کرد. این دو درباره طیف گسترده ای از موضوعات، از جمله حضور آتی هند در جلسه گروه هفت و مقررات ارزهای دیجیتال بحث کردند.

خبر - ۳ هفته پیش
هند,کوکوین,ارز دیجیتال,رمزارز,سرمایه گذاری

۵۴ درصد از سرمایه‌گذاران هندی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ گفته بودند که در نیمه ‌دوم سال، بیشتر در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند

داده‌های موجود نشان می‌دهد که در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲، حدود ۵۴ درصد از سرمایه‌گذاران هندی قصد داشته‌اند سرمایه بیشتری را در شش دوم سال، وارد بازار ارزهای دیجیتال کنند. با این حال، این رقم نسبت به سه‌ماهه اول سال کاهش یافته است؛ چراکه در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ حدود ۶۳ درصد از شرکت‌کنندگان چنین قصدی داشتند.

خبر - ۱ ماه پیش
هند,صرافی,وزیراکس,قانون‌گذاری,WazirX

قانون‌گذاران هندی قصد دارند صرافی وزیراکس را بازرسی کنند

صرافی هندی وزیراکس (WazirX) که متعلق به صرافی بایننس است، به اتهام پول‌شویی بیش از ۳۵۰ میلیون دلار مورد بازرسی قرار گرفته است. در این پرونده صرافی بایننس هم حضور دارد؛ چرا که هم مالک وزیراکس و هم گیرنده تراکنش‌هایی است که در این پرونده وجود دارند. شایان ذکر است که سیدارت مرون و نیشال شتی، بنیان‌گذاران صرافی وزیراکس، در ماه آوریل (فروردین) کشور هند را ترک کردند و از مدیریت این صرافی خارج شدند.

خبر - ۲ ماه پیش
هند,ارز دیجیتال,مقررات,مالیات

پس از اعمال مالیات سنگین بر ارزهای دیجیتال در هند، حجم معاملات آن‌ها در این کشور کاهش یافته است

حجم معاملات در سه صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال هند از تاریخ ۱ جولای به طور متوسط ۷۲.۵ درصد کاهش یافته است؛ این اتفاق درپی آن روی داده است که مالیات ۱ درصدی روی هر تراکنش ارز دیجیتال در این کشور اعمال شد.

خبر - ۳ ماه پیش
بانک مرکزی هند,هند,ارز دیجیتال,بیت کوین

معاون بانک مرکزی هند: ارزهای دیجیتال ملی می‌توانند بیت کوین و اتریوم را از بین ببرند

رابی سانکار (Rabi Sankar)، معاون بانک مرکزی هند، در وبیناری که توسط صندوق بین‌المللی پول برگزار شد، درباره تأثیر بالقوه ارزهای دیجیتالی ملی صحبت کرده است. او در این باره اظهار داشته که ارزهای دیجیتال ملی می‌توانند ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین و اتریوم را از بین ببرند. او همچنین گفته است اغلب ارزهای دیجیتال هیچ ارزشی ندارند اما با قیمت‌های گزافی معامله می‌شوند.

خبر - ۴ ماه پیش
هند,قانون‌گذاری,ارز دیجیتال بانک مرکزی

هند به‌دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی خود با رویکردی جدید است

دولت هند با تصمیم‌گیری نهایی درباره راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی خود در سال‌های ۲۰۲۲ الی ۲۰۲۳، یک رویکرد درجه‌بندی‌شده سه مرحله‌ای به‌منظور «اختلال کم یا نداشتن اختلال» با سیستم مالی سنتی خود ارائه کرده است. بانک مرکزی هند نیز در گزارش سالانه‌ای که روز جمعه منتشر کرد، خبر از بررسی مزایا و معایب راه‌اندازی روپیه دیجیتال داده است.

خبر - ۴ ماه پیش
هند,قانون‌گذاری,ارز دیجیتال بانک مرکزی

نگرانی بانک مرکزی هند درباره تأثیر ارزهای دیجیتال بر تعیین سیاست‌های پولی

بانک مرکزی هند ابراز نگرانی کرده است که ارزهای دیجیتال می‌توانند منجر به دلاری شدن بخشی از اقتصاد هند شوند. رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند که این نگرانی در جلسه توجیهی کمیته دائمی امور مالی پارلمان هند و مقامات ارشد بانک مرکزی این کشور به وضوح مطرح شده است.

خبر - ۴ ماه پیش
هند,بورس,اوراق بهادار

شرکت بورسی مشهور هندی یک بلاک چین برای نظارت بر اوراق بهادار راه‌اندازی کرد

شرکت سپرده‌گذاری ملی اوراق بهادار هند، یک پلتفرم نظارت بر امنیت مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرده است. این شرکت پلتفرم بلاک چینی خود را روز شنبه طی مراسم سالگرد ۲۵ سالگی خود معرفی کرده است.

خبر - ۵ ماه پیش