اتریوم مقاومت ۲,۰۰۰ دلار را شکست، قدم بعدی چیست؟

به دنبال روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر، اتریوم به سختی با نوسانات بازار دست و پنجه نرم کرده است. این ارز دیجیتال که قبل از سقوط بازار به بالاترین قیمت خود یعنی بیش‌از ۴,۰۰۰ دلار رسیده بود طی چند هفته گذشته بیش‌از ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. اما با این وجود، این ارز استقامت زیادی از خود نشان داده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اتریوم مقاومت ۲,۰۰۰ دلار را شکست، قدم بعدی چیست؟

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از نیوز‌بی‌تی‌سی، هفته پیش، بیت کوین سطح حمایت ۳۰,۰۰۰ دلار را از دست داد و سقوط کرد. به دنبال آن، اتریوم نیز جایگاه خود را در سطح قیمتی ۲,۰۰۰  دلار از دست داد.

در ابتدا به نظر می‌رسید که قیمت این ارز بهبود نمی‌یابد و کل بازار درگیر یک روند نزولی شدید شده است. اما شرایط این‌گونه پیش نرفت و با بازگشت اتریوم به روند صعودی، قیمت‌ها دوباره سبز رنگ شد.

روند صعودی اتریوم پس از شکستن سطح ۲,۰۰۰ دلار  شروع شده است؟

در حال حاضر ادامه این روند صعودی برای اتریوم بعید به نظر نمی‌رسد. پروژه‌هایی در بلاک‌چین اتریوم در جریان است که کاربران را به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال تشویق می‌کند.

مقیاس‌پذیری اتریوم به تنهایی این ارز دیجیتال را در موقعیت قابل توجهی قرار می‌دهد تا بتواند بهبود دیگری را ثبت کند. همچنین پروژه‌هایی مانند «۲.۰ ETH»  انقلابی بزرگ در پیشرفت ارزهای دیجیتال ایجاد خواهد کرد.

در واقع، زمانی که پروژه کاهش کارمزدها اجرائی شود، ایرادات معاملات کوچک حل خواهد شد. کارمزد کم‌تر به این معنی است که ارزهای دیجیتال می‌توانند بیشتر به عنوان پول رایج استفاده شوند تا این‌که به عنوان دارایی جهت سرمایه‌گذاری به کار روند.


سطح قیمتی ۲,۰۰۰ دلار مهم‌ترین سطح حمایتی اتریوم از زمان سقوط قیمت این دارایی بوده است. معامله‌گران برای حفظ این سطح تلاش زیادی کرده‌اند. گمانه‌زنی‌ها بر این است که، احتمال حفظ یک روند صعودی نسبت به آمدن آن به زیر این سطح، بیشتر است.

استیکینگ (Staking) نیز یکی دیگر از محرک‌های بزرگ اتریوم است. کاربران می‌توانند با اتریوم خود در استخرهای نقدینگی مشارکت کرده و پاداش دریافت کنند. به همین دلیل، افراد بیشتری اتریوم را فقط به عنوان سهام می‌خرند.

همچنین استیکینگ اتریوم پیچیدگی کم‌تری نسبت به معاملات آن دارد. از این رو شرایط کنونی، به سرمایه‌گذاران نقطه ورودی با ریسک بسیار کم‌ و قیمت ارزان را ارائه می‌دهد. این ورودی‌های هر چند کوچک و جزئی، با گذشت زمان جمع می‌شوند و در نهایت ارزش بازار اتریوم را افزایش خواهند داد.

هارد فورک لندن اتریوم

قیمت اتریوم در روزهای گذشته، پیش از اجرائی شدن مدل هارد فورک لندن، کمی افزایش داشته است. قرار است هارد فورک لندن در ماه جولای (مرداد) برگزار شود و به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مقیاس‌پذیری شبکه، با پروپوزال EIP-۱۵۵۹  ترکیب شود.

هدف از این پروژه سهولت در انجام تراکنش برای کاربران است. اجرایی شدن این پروژه احتمالاً باعث کاهش درآمد استخراج‌گران خواهد شد.

مشخصاً این امر با مخالفت ماینرها روبرو شده است. اما کاربران و سرمایه‌گذاران برای اجرائی شدن آن بسیار هیجان‌زده هستند.

مدتی است که به دلیل ازدحام شبکه‌ توسط تعداد زیادی از توکن‌های جدید، هزینه‌های کارمزدها سنگین شده است. هارد فورک لندن بخشی از پروژه برای حل این مسئله است.

پیش از آن، هارد فورک برلین، راه حلی برای مشکلات شبکه بود که در اوایل آوریل (فروردین) به اتمام رسید.

طبق گمانه‌زنی‌های بازار، اگر اتریوم سطح مقاومت ۲,۰۰۰ دلاری را حفظ کند، در این صورت ممکن است یک رشد مجدد حاصل شود. در مقابل با کمی ریزش به زیر این سطح، این احتمال وجود دارد که این ارز دوباره وارد روند نزولی شود. این اتفاق می‌تواند به معنای آن باشد که اتریوم قبل از این‌که بتواند دوباره بهبود یابد، نزول بیشتری را تجربه کند.

در صورت شکسته شدن این سطح، حمایت بعدی سطح ۱,۵۰۰ دلار  خواهد بود.

برنامه‌ها برای توسعه و پیشرفت‌ اتریوم، برای اطمینان از مقیاس‌پذیری کل شبکه، هنوز ادامه دارد.

همچنین پیاده‌سازی پروژه ۲.۰ ETH برای سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی  شده است.


لینک کوتاه: https://b2n.ir/r13549


برچسب ها :

تحلیل قیمت بیت کوین یک‌شنبه ۳ مرداد ؛ چرا بیت کوین به ۴۰,۰۰۰ دلار نمی‌رسد؟
موجودی بیت کوین صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح خود در ۱۸ ماه اخیر رسید
رشد دو رقمی بیت کوین و اتریوم بعد از سقوط اخیر
بلومبرگ: رسیدن بیت کوین به ۶۰ دلار محتمل‌تر از رسیدن به ۲۰ هزار دلار است
ویتالیک بوترین خطاب به جامعه اتریوم: فراتر از محدوده دیفای به نوآوری بپردازید

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بازگشت پرقدرت سردار به ترکیب زنیت/دبل آزمون مقابل تیم آلمانی

title

زنیت روسیه در دیدار دوستانه امروز به مصاف کارلسروهه رفت و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

در این بازی سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و موفق به ثبت دو گل در دقایق ۱۳ و ۳۹ شد.

مهاجم ایرانی که به دلیل مصدومیت در دیدار زنیت مقابل وردربرمن مدتی از ترکیب دور بود، پس از بازگشت، درخشان ظاهر شد.

آزمون با این درخشش نشان داد که برای حضور در ترکیب زنیت در سوپرجام روسیه کاملا آماده است.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط