اتر به اوج تاریخی خود در ۲,۰۶۵ دلار رسید

قیمت اتر (ETH)، ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم، روز گذشته از ۲,۰۶۰ دلار عبور کرد و به اوج تاریخی خود در ۲,۰۶۵ دلار رسید.

mammad

منبع : The Block

اتر به اوج تاریخی خود در ۲,۰۶۵ دلار رسید

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «The Block»، اتر برای اولین بار در روزهای پایانی ماه فوریه (اوایل اسفند) قیمت ۲,۰۰۰ دلار را تجربه کرد. اوج قبلی قیمت در تاریخ ۲۰ فوریه (۲ اسفند) برابر با ۲,۰۴۱ دلار بود. از آن زمان تاکنون اتر نتوانسته بود از مقاومت ۲,۰۰۰ دلاری بالاتر برود.


نمودار قیمت اتر (نمای ۱ روزه بازار اتر/دلار)

اتر در ۷ روز گذشته رشدی ۲۵ درصدی را تجربه کرده است. این اتفاق هم‌‌زمان با تصمیم کمپانی ویزا (Visa) برای راه‌اندازی سرویس‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال خود در بلاک چین اتریوم است. ویزا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه ارائه خدمات پرداختی است.

از سوی دیگر، هفته گذشته پی پل (PayPal) اعلام کرد که امکان پرداخت هزینه خرید کالا و خدمات با استفاده از ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود فراهم کرده است. اتر هم یکی از ارزهای دیجیتالی است که در اپلیکیشن پرداختی پی پل پشتیبانی می‌شود. بر اساس داده‌های استاتیستا (Statista)، حجم تراکنش‌های انجام شده در اپلیکیشن پی پل، تنها در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰، ۲۷۷ میلیارد دلار بوده است.

داده‌های کوین گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که افزایش قیمت اتر در روزهای اخیر سبب شده است تا ارزش بازار این ارز دیجیتال به ۲۳۶ میلیون دلار برسد. با این حساب اتر به عنوان دومین ارز با ارزش بازار در جایگاه خود باقی مانده است.

با وارد شدن این دو غول ارائه‌دهنده خدمات پرداختی جهان، یعنی ویزا و پی پل، به بازار اتر و سایر ارزهای دیجیتال می‌توان آینده روشنی را برای دومین ارز با ارزش بازار متصور شد.

 

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

تحلیل؛ احتمال افزایش قیمت اتر تا ۲,۵۰۰ دلار

تحلیل؛ احتمال افزایش قیمت اتر تا ۲,۵۰۰ دلار

اتر پس از پشت سر گذاشتن یک دوره اصلاح ۱ ماهه توانست رکورد قیمتی خود را با رسیدن به ۲,۱۵۰ دلار بشکند. اکنون ارز شماره ۲ بازار در شرایطی قرار گرفته است که می‌تواند رکورد تاریخی خود را تا سطوح بسیار بالاتری افزایش دهد.

تحلیل - 15 فروردین 1400
قاتل اتریوم

قاتل اتریوم؛ کدام رقیب اتریوم را خواهد کشت؟

منتقدان می گویند کارمزدهای بلندپروازانه اتریوم منجر به قربانی شدن این پروژه به دست بلاکچین های (blockchains) رقیب خواهد شد ولی داده های آن-چین چیز دیگری را پیشنهاد می کنند. اتر(ETH) همچنان دومین ارز دیجیتال بزرگ می باشد و برطبق آرایه ای از متریک های کاربرد شبکه، بر این صنعت هوشمندانه تسلط دارد. اگر چه در اوج فعالیت که با افزایش کارمزد به بیش از 10 دلار شبکه را تحت تأثیر زیادی قرار داده است، از دید پایگاه بزرگ کاربران و توسعه دهندگان کافی است تا موقعیت آن را به عنوان دومین ارز دیجیتال حفظ کند.

مقاله - 18 اسفند 1399
درآمد ماینرهای اتریوم از ۱ میلیارد دلار عبور کرد

درآمد ماینرهای اتریوم از ۱ میلیارد دلار عبور کرد

درآمد ماینرهای اتریوم در ماه فوریه (بهمن و اسفند) به ۱.۳۷ میلیارد دلار رسید، این یک رکورد جدید برای ماینرهای این شبکه است. آنطور که پیداست، افزایش میزان کارمزد در شبکه اتریوم دلیل اصلی افزایش درآمد ماینرها در ماه فوریه (بهمن و اسفند) است. بسیاری از معامله‌گرانی که برای انتقال دارایی‌های دیجیتال خود از این شبکه استفاده می‌کنند، از افزایش شدیده هزینه‌های انتقال ناراضی هستند.

خبر - 12 اسفند 1399