اتر محبوب تر از همیشه

تعداد آدرس‌هایی که حداقل یک اتر دارند در بالاترین سطح تاریخ است.

جمیله احسانی

منبع : Decrypt

ethereum-addresses-holding-1-eth-hits-all-time-high-again

title

با رشد قیمت اتر، علاقه به خرید در بازار ملکه ارزهای دیجیتال افزایش می‌یابد.

به گزارش دکریپت، داده‌های منتشر شده در وب سایت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های با موجودی یک اتر به بالاترین سطح خود رسیده است. هم‌اکنون 1،175،681 آدرس ثبت شده وجود دارد که موجودی اتر آنها حداقل 1 واحد است.

دلیل اصلی افزایش علاقه سرمایه‌گذاران بازار به خرید و نگهداری اتر، افزایش قیمت این ارز دیجیتال در سال جاری بوده است. علاوه بر این، شبکه اتریوم بستر مناسبی برای پیاده‌سازی محصولات حوزه دیفای (DeFi) است. بدون شک سال 2020 سال درخشان برای دیفای بوده است.


نمودار آدرس‌هایی که مجودی آنها حداقل یک اتر است

در سال 2020 تعداد کیف پول‌هایی که موجودی اتر آنها به 1 واحد می‌رسد، به آرامی افزایش یافته است.

در ماه ژانویه (دی 98) تعداد آدرس‌هایِ با موجودی یک اتر برابر با 972،924 بوده است، که این تعداد با گسترش دیفای در ماه ژوئن (خرداد) از یک میلیون آدرس عبور کرد. در شش ماه گذشته نیز تعداد کیف پول‌های دارای یک اتریوم یا بیشتر، بیش از 12 درصد افزایش یافته است.

شاید این رقم زیاد به نظر نرسد، اما نشان می‌دهد که علاقه عمومی به دومین ارز بازار درحال افزایش است و ما با یک بازار گاوی واقعی رو‌به‌رو هستیم.

با این وجود در مقایسه با بازار سال 2017 که قیمت اتر به بالاترین قیمت خود یعنی 1300 دلار رسیده بود، در وضعیت خوبی به سر نمی‌بریم. در آن زمان تعداد کیف پول‌هایی که حداقل یک اتر داشتند طی 12 ماه بیش از 1000 درصد افزایش یافته بود.

در حال حاضر، قیمت اتر 594 دلار است که طی هفته گذشته 9.5 درصد افزایش یافته است. از زمان شروع صعود بزرگ بیت‌کوین در ماه اکتبر (مهر)، قیمت اتر نیز به شدت افزایش یافته است.

قیمت بیت‌کوین در این هفته به 19115 دلار رسید که نسبت به سقف تاریخی‌اش که 19500 دلار است، چند‌صد دلار فاصله دارد. در سال 2017 قیمت بیت کوین به 19500 دلار رسیده بود.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

رکورد تراکنش‌های اتریوم شکسته شد؛ ۱ میلیارد در ۲۴ ساعت!

رکورد تراکنش‌های اتریوم شکسته شد؛ ۱ میلیارد معامله در ۲۴ ساعت!

اتریوم در مسیر رسیدن به بالاترین قیمت تاریخ خود، رکورد دیگری را هم جابه‌جا کرد.

خبر - 18 بهمن 1399
قیمت اتر از ۱,۵۰۰ دلار عبور کرد؛ ثبت رکورد تاریخی جدید در بازار ملکه

قیمت اتر از ۱,۵۰۰ دلار عبور کرد؛ ثبت رکورد تاریخی جدید در بازار ملکه

قیمت اتر (ETH)، ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم، روز سه‌شنبه به طور ناگهانی صعود کرد. با رشد قیمتی روز گذشته، ارزش بازار این ارز دیجیتال اوج تاریخی جدید را تجربه کرد. در حال حاضر ارزش بازار اتر برابر با ۱۷۴.۲ میلیارد دلار است.

خبر - 15 بهمن 1399
تحلیل قیمت اتریوم؛ اتریوم مطمئن‌تر از همیشه

تحلیل قیمت اتریوم؛ اتریوم مطمئن‌تر از همیشه

با وجود نوسانات دلهره‌آور بیت کوین طی یک هفته گذشته، به نظر می‌رسد اتریوم، ملکه باوقار ارزهای دیجیتال همچنان آرام و مطمئن در کانال صعودی خود نوسان می‌کند. گویا شهرت بی‌بدیل بیت کوین باعث شده است هیجانات معامله‌گران تازه‌وارد بازار بیشتر معطوف به پادشاه بلامنازع ارزهای دیجیتال شود و اتریوم در پناه این جلب توجه پرهیجان بیت کوین بتواند روند آرام و معقولی را چه در صعودها و چه در سقوط‌ها طی کند. شاید این مزیت دوم بودن از دید تازه واردان این بازار پنهان بماند، اما قطعاً متخصصین با سابقه‌ این ثبات را که به «وقار اتریوم» معروف شده است با نگاهی مثبت می‌نگرند.

تحلیل - 15 بهمن 1399