احتمال بسته شدن تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال کره جنوبی از سوی دولت

عالی‌ترین مقام مرتبط با امور مالی در کره جنوبی گفته است اگر صرافی‌های این کشور قوانین جدیدی را که در رابطه با ارزهای دیجیتال وضع شده است رعایت نکنند بسته خواهند شد.

mammad

منبع : COIN QUORA

احتمال بسته شدن تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال کره جنوبی از سوی دولت

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین کورا، اون سونگ سو، رئیس کمیسیون امور مالی کره جنوبی، روز ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت) در جلسه کمیته سیاست‌گذاری شواری ملی اعلام کرد: «حدود ۲۰۰ صرافی ارز دیجیتال در کره جنوبی فعالیت می‌کنند، اما اگر وضعیت فعلی ادامه یابد همه این صرافی‌ها بسته خواهند شد.»

بر اساس اعلام کمیسیون امور مالی کره جنوبی صرافی‌ها موظف شده‌اند تا پایان سال جاری میلادی فعالیت‌های خود را با قوانینی که اخیراً اصلاح شده است مطابقت دهند و مجوزهای لازم را دریافت کنند. کره جنوبی اخیراً قوانین سخت‌گیرانه‌تری را در رابطه با ارزهای دیجیتال وضع کرده است.

اون سونگ سو گفته است قوانین مرتبط با ارزهای دیجیتال با هدف مبارزه با پولشویی اصلاح شده است. کمیسیون امور مالی کره جنوبی پذیرش درخواست برای دریافت مجوز فعالیت به‌عنوان صرافی ارز دیجیتال را از 25 مارس (5 فروردین) آغاز کرده است، با این حال هنوز هیچ صرافی‌ای برای دریافت مجوز اقدام نکرده است.

یکی از شروط اخذ مجوز صرافی ارز دیجیتال بر اساس قوانین جدید کره جنوبی، مشارکت رسمی با یکی از بانک‌های این کشور است. از بین ۲۰۰ صرافی یاد شده تنها ۴ صرافی چنین مشارکتی را با بانک‌های کره‌ای دارند. معامله‌گران کره‌ای از این ۴ صرافی به‌عنوان «بزرگان چهارگانه» یاد می‌کنند و معتقدند تنها این ۴ صرافی از فشار قانونی دولت جان سالم به در می‌برند.

با وضع قوانین جدید تعدادی از صرافی‌های اصلی کره جنوبی از این کشور خارج شده‌اند، حال باید دید صرافی‌های داخلی تمایلی به ادامه کار در این کشور با شرایط جدید دارند یا خیر.

برچسب ها :

ثبت مشخصات و حسابرسی کاربران کریپتولند
بانک انگلیسی «TSB» ارائه خدمات به مشتریان بایننس و کراکن را متوقف خواهد کرد
پرتغال به اولین صرافی‌های ارز دیجیتال مجوز فعالیت اعطا می‌کند
فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد
پواکادات به بازار صرافی کوین بیس اضافه می‌شود

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

رکوردشکنی ترافیک اینترنتی صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه مه؛ ۶۴۰ میلیون بازدید در ۳۰ روز

رکوردشکنی ترافیک اینترنتی صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه مه؛ ۶۴۰ میلیون بازدید در ۳۰ روز

ماه گذشته حجم ترافیک صرافی‌های ارز دیجیتال رکوردزنی کرد و صرافی بایننس بیشترین سهم از این بازدید‌ها را به خود اختصاص داده است.

خبر - 19 خرداد 1400
کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع کرده است. این اقدام بخشی از اصلاحیه‌های قوانین این کشور در زمینه گزارش و استفاده از برخی اطلاعات معاملات مالی است. معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال، روشی غیرقانونی در بسیاری از حوزه‌های قضایی، شامل جبران سفارشات خرید و فروش برای دارایی مشابه (با همان قیمت) بدون ثبت معامله در دفترچه سفارش است.

خبر - 18 خرداد 1400
بیانیه صرافی والکس درباره ادعای کذب افشای اطلاعات کاربران

بیانیه صرافی والکس درباره ادعای کذب افشای اطلاعات کاربران

دیشب خبری مبنی بر هک اطلاعات کاربران صرافی والکس در شبکه های اجتماعی بازتاب کرد. صرافی والکس در خصوص اخبار هک بیانیه ای منتشر کرده است که متن بیانیه را در ادامه مشاهده می کنید.

خبر - 12 خرداد 1400