ادامه روند نزولی بیت کوین؛ سقوط تا کجا ادامه دارد؟

روز گذشته بیت کوین با سقوطی 5 درصد به 35,000 دلار رسید، حال معامله‌گران بیت کوین در حال پیش‌بینی سرنوشت این سقوط هستند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ادامه روند نزولی بیت کوین؛ سقوط تا کجا ادامه دارد؟

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دکریپت، تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند که اصلاح قیمت بیت کوین کمی دیرتر رخ خواهد داد. بیت کوین از ابتدای ماه اکتبر (اواسط مهر)، که در آن زمان حدود ۱۰,۵۰۰ دلار بود، تا به امروز رشد قابل توجهی داشته است. ادامه این روند صعودی تا نزدیکی کریسمس باعث شد تا در ۸ ژانویه (۱۹ دی)، در روندی غیرقابل پیش‌بینی، قیمت بیت کوین تا ۴۲,۰۰۰ دلار افزایش یابد.


نمودار قیمت بیت کوین (نمای یک روزه بازار بیت کوین/تتر)

دیدگاه اکثر تحلیل‌گران این است که علاقه جدی سرمایه‌گذاران نهادی به خرید بیت کوین، سبب تقویت عملکرد این بازار شده است. شرکت اسکای بریج (SkyBridge) که توسط آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، مدیر روابط عمومی سابق کاخ سفید بنیان‌گذاری شده است، اخیراً صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود را راه‌اندازی کرده است. مایکرو استراتژی (MicroStrategy) هم میلیاردها دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، شاید به همین خاطر است که موسسه مالی مورگان استنلی (Morgan Stanley)، ۱۰ درصد از سهام این شرکت را خریداری کرده است، تا بتواند از رشد فزآینده ارزش بیت کوین استفاده کند.

اعتقاد سرمایه‌گذاران به بیت کوین هنوز از بین نرفته است، اسکاراموچی در صفحه توییتر خود نوشت: «بازگشت ۲۵ درصدی بیت کوین چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.» دیگر سرمایه‌گذاران بیت کوین هم در انتظار بازگشت قیمت هستند. میاکل سایلور (Michael Saylor)، بنیان‌گذار مایکرو استراتژی، در توییتی گفته است: «هنوز پای انتخاب ارزشمند خود (بیت کوین) مانده است.»

بر اساس داده‌های اَسِت‌دَش (Assetdash)، بیت کوین هم اکنون نهمین دارایی ارزشمند جهان است و بالاتر از شرکت‌های بزرگی مانند برکشیر هثوی (Berkshire Hathaway) قرار گرفته است. برکشیر هثوی جزو شرکت‌هایی است که همواره از ارزهای دیجیتال انتقاد کرده است. همچنین غول‌های دیگری مانند ویزا (Visa)، جی‌پی مورگان (JPMorgan) و مستر کارد (MasterCard) پایین‌تر از بیت کوین قرار گرفته‌اند.


رده‌بندی برترین دارایی‌های جهان از نظر ارزش بازار

با وجود سقوط قیمت در روزهای اخیر، همچنان آینده بیت کوین مورد بحث تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال است.

 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط