ارزش سپرده‌گذاری‌ها در دیفای به ۲۰۰ میلیارد دلار نزدیک می‌شود

بنابر گزارش‌ها، ارزش دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده طی ۲۴ ساعت گذشته ۱.۰۷ درصد افزایش یافته و به ۱۷۶.۹ میلیارد دلار رسیده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

Defi,صرافی,اتریوم

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com »، در زمان نگارش این خبر، ارزش کل قفل شده (TVL) در امور مالی غیر متمرکز (defi) حدود ۱۷۶ میلیارد دلار در بلاک‌چین‌های مختلف مانند اتریوم (ETH)، بایننس، تررا (Terra)، پالی‌گان، سولانا (SOL) و آوالانچ (Avalanche) است. در حالی که اتریوم ۱۳۰ میلیارد دلار از کل قفل شده را اشغال می‌کند، تعداد بیشماری دیگر از بلاک‌چین‌های مجهز به سوخت همچنان شاهد افزایش مداوم ارزش کل قفل شده‌ها هستند.

بر اساس آمار، ارزش کل قفل شده (TVL) در امور مالی غیر متمرکز امروز با تغییر ۱.۰۷درصدی در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۷۶.۹ میلیارد دلار افزایش یافته است. ارزش کل قفل شده به طور پیوسته به منطقه ۲۰۰ میلیارد دلاری نزدیک شده است و امروزه یونی سواپ (Uniswap) برتری ۳درصدی در بین انواع برنامه‌های امور مالی غیر متمرکز را دارد. برنامه غیر متمرکز آووی ۱۶.۰۴ میلیارد دلار و کرو(Curve) ۱۳.۹۲ میلیارد دلار دریافت می‌کند زیرا اکثر ارزش کل قفل شده در برنامه‌ای است که توسط زنجیره اتریوم تقویت شده است.


ارزش کل قفل شده روی همه‌‌ی زنجیره‌ها‌: (منبع : defillama.com)

با این حال، تعدادی از زنجیره‌های دیگر میلیاردها دلار به ارزش کل قفل شده در امور مالی غیرمتمرکز کمک کرده‌اند. در حالی که اتریوم در روز یکشنبه حدود ۱۳۰.۰۷ میلیارد دلار سهم دارد، بایننس اسمارت چین (BSC) حدود ۱۹.۰۵ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده دارد. پس از آن تررا ۷.۸۴ میلیارد دلار، پالی‌گان ۵.۳۴ میلیارد دلار، سولانا ۴.۳ میلیارد دلار، آوالنچ ۲.۳۶ میلیارد دلار و کلایتن(Klaytn)  ۱.۲۹ میلیارد دلار قرار دارند. آخرین راه‌اندازی راه‌حل مقیاس بندی شبکه اصلی آربیتروم (Arbitrum) برای اتریوم تقریباً ۲,۳۴۳,۵۳۱ دلار ارزش کل قفل شده در روز یکشنبه دارد.


ارزش کل قفل شده روی همه‌‌ی زنجیره‌ها‌ (منبع : defillama.com)

در مورد پلتفرم‌های صرافی غیرمتمرکز (dex)، کرو با ۱۳.۹۲ میلیارد دلار بیشترین ارزش کل قفل شده را امروز دارد و پس از آن پنکیک سواپ (Pancakeswap) با قدرت بایننس اسمارت چین با ۵.۹۴ میلیارد دلار و یونی سواپ دارای ۵.۳ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده است. فقط برای زنجیره اتریوم، در بین ۱۶ پلتفرم‌های صرافی غیرمتمرکز مختلف، آمار دان آنالیتیکس (Dune Analytics) نشان می‌دهد که در هفت روز گذشته ۱۹ میلیارد دلار مبادله جهانی انجام شده است. ۲.۲۴ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت و یونی سواپ ۶۹.۲درصدر از کل حجم پلتفرم‌های صرافی غیرمتمرکز را در ۱۶ سیستم عامل صرافی‌های غیرمتمرکز کنترل می‌کند.

یونی سواپ همچنان آدرس برتر اتریوم باقی می‌ماند، آدرس های امور مالی غیرمتمرکز منحصر به فرد به ۳.۳ میلیون افزایش می‌یابد آمارهای هفت روزه نشان می‌دهد که یونی سواپ تقریباً ۱۲,۹۵۲,۶۲۱,۷۹۳ دلار در معاملات جهانی مبادله کرده است. ۸۸درصد حجم مستقیماً از برنامه‌های پلتفرم‌های صرافی غیرمتمرکز ناشی می‌شود اما بقیه حجم ۱۱.۷درصدی آن از طریق جمع کننده‌های پلتفرم‌های صرافی غیرمتمرکز مانند: وان‌اینچ (inch1)، ای‌پی‌وای (x API0)، ماچا (Matcha) و پاراسواپ (Paraswap) هدایت می‌شود. تعداد کاربران امور مالی غیر متمرکز یا آدرس‌های منحصر به فرد در برنامه‌های امور مالی غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم، ۳.۳ میلیون نفر است. بزرگترین برنامه‌های وام‌دهی امروزه به ترتیب شامل سیستم عامل‌هایی مانند: آوی(Aave)، کامپاند (Compound)، انکر (Anchor )، ونوس (Venus) و کریم فایننس (Cream Finance) است.


تعداد کل آدرس های دی‌فای مبتنی بر اتریوم بیش از ۳.۳ میلیون آدرس در روز یکشنبه ۵ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۴ شهریور) است

از نظر رتبه‌بندی ارزش کل قفل شده مبتنی بر بازده، کانوکس فایننس (Convex Finance) در روز یکشنبه مقام برتر را دارد. پس از آن یرن فایننس (Yearn Finance)، آلپاکا فایننس (Alpaca Finance)، ترنچس (Tranches) و اتوفارم (Autofarm) دنبال می‌شوند. بزرگترین دارایی دی‌فای از نظر ارزش کل قفل شده، بیت کوین پیچیده (WBTC) با ۱۰.۰۵ میلیارد دلار قفل شده است. دومین دارایی بزرگ، اچ بیت کوین (HBTC) با ۱.۷۴ میلیارد دلار و میرور  (MIR) با ۱.۰۱ میلیارد دلار است.

لینک کوتاه: b2n.ir/r26390 

رشد ۸ درصدی شیبا اینو به لطف یک خبر جعلی
بایننس ۶۳۹ میلیون دلار توکن BNB را سوزاند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو,دلار,ایران

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه ۲۷ مهر

پس از آنکه اتریوم نتوانست بالاتر از محدوده ۳,۹۰۰ دلاری باقی بماند، اصلاح نزولی جدیدی را آغاز کرد و تا زیر محدوده حمایتی ۳,۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ کاهش یافت و حتی سطوح پایین تر از حمایت ۳,۷۵۰ دلار را لمس کرد...

تحلیل - ۲ روز پیش
شیبا اینو,شایعه,لیست در صرافی

رشد ۸ درصدی شیبا اینو به لطف یک خبر جعلی

انتشار یک خبر جعلی درباره لیست‌شدن شیبا اینو در پلتفرم رابین‌هود باعث رشد ۸ درصدی قیمت این میم کوین شد. البته این جهش قیمت دوام چندانی نداشت و هنگامی که رابین‌هود این خبر را تکذیب کرد بهای شیبا اینو دچار افت شد.

خبر - ۲ روز پیش
بایننس,صرافی,توکن سوزی,BNB

بایننس ۶۳۹ میلیون دلار توکن BNB را سوزاند

صرافی بایننس امروز از تکمیل هفدهمین دوره توکن‌سوزی فصلی خود خبر داد. این شرکت بیش از ۱.۳ میلیون توکن BNB که ارزش مجموع آن‌ها تقریبا ۶۳۹ میلیون دلار بود را از بین برده است. سوزاندن توکن‌ها بخشی از فرایند کوچک‌شدن عرضه در گردش است و بایننس در برنامه از بین بردن ۳ ماهه توکن‌ها به دنبال سوزاندن ۵۰ درصد از کل عرضه است.

خبر - ۲ روز پیش
تسلا,کوین بیس,صرافی

میلیاردر معروف: ارزش کوین بیس می‌تواند از تسلا بیشتر شود

بیل میلر، سرمایه‌گذار معروف، اخیرا خاطرنشان کرده است که ارزش بازار صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس می‌تواند از شرکت تولید خودروهای الکتریکی تسلا پیشی بگیرد. به عقیده این میلیاردر آمریکایی، در صنعت بالغ خودروسازی، جای زیادی برای رشد وجود ندارد.

خبر - ۱ هفته پیش
ارز دیجیتال,الیپتیک

شرکت تحلیلی حوزه ارزهای دیجیتال الیپتیک ۶۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

سرویس مدیریت ریسک دارایی ارزهای دیجیتال الیپتیک (Elliptic) از جذب ۶۰ میلیون دلار سرمایه در دور سوم تامین مالی خود با کمک شرکت فناوری سافت بنک خبر داده است.

خبر - ۱ هفته پیش
صرافی,بلاکچین,روسیه,ممنوعیت,قانون گذاری

۱۷ صرافی روسی در معرض خطر مسدودسازی قرار گرفته‌اند

دادگاهی در روسیه فعالیت تعدادی از صرافی این کشور را خلاف قوانین تشخیص داده و ممکن است این تصمیم باعث بسته‌شدن ۱۷ صرافی ارز دیجیتال روسی شود. اگر در ادامه این صرافی‌ها با دادگاه همکاری نکنند نهاد مسئول در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات روسیه دسترسی به وب‌سایت آنها را مسدود خواهد کرد.

خبر - ۱ هفته پیش