ارز دیجیتال آنتولوژی را بهتر بشناسیم

نام انگلیسی این رمز ارز Ontology است که از ترکیب دو کلمه Onto به معنای هستی و Logy به معنای شناسی ساخته شده و معنای هستی‌شناسی می‌دهد. همان‌طور که در ادامه خواهیم گفت، این رمز ارز با انتخاب این نام می‌خواهد نشان دهد که برای هر کسب وکاری مناسب است.

mahdihaj

منبع : https://anycoindirect.eu

ارز دیجیتال آنتولوژی را بهتر بشناسیم

title

نام انگلیسی این رمز ارز Ontology است که از ترکیب دو کلمهOnto  به معنای «هستی» و Logy به معنای «شناسی» ساخته شده و معنای هستی‌شناسی می‌دهد. همان‌طور که در ادامه خواهیم گفت، این رمز ارز با انتخاب این نام می‌خواهد نشان دهد که برای هر کسب وکاری مناسب است.

آنتولوژی با نماد اختصاری ONT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 1.41 میلیارد دلار، در رتبه 77 بازار قرار داشته و سهم 0.06 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

 

روند قیمتی آنتولوژی از زمان ورود به بازار یعنی اوایل ماه مارس سال 2018 نسبتا پایدار باقی مانده است. این ارز با قیمت 2.6 دلار وارد بازار شد و پس از گذشت تقریبا یک ماه ارزش آن به 10 دلار رسید.

زمانی که کل بازار در وضعیت نامساعدی قرار داشت، ارزش آنتولوژی بر خلاف روند بازار افزایش یافته بود و از 1.42 دلار درماه مارس به 10.2 در ماه می رسید.

 

تاریخچه آنتولوژی

پلتفرم آنتولوژی در سال 2017 توسط یک شرکت چینی به نام OnChain ایجاد شد. این پلتفرم توسط شرکت OnChain با متخصصان اریک ژانگ، جون لی و دا هونگفی در راس این پروژه تاسیس شد. شرکت OnChain همچنین به عنوان بنیان‌گذار بلاک چین NEO شناخته می‌شود.

آنتولوژی بلاکچین عمومی نسبتاً جدیدی است که طراحی شده تا به شرکت‌هایی که دانش کمی در زمینه ارزهای دیجیتال ندارند، اجازه می‌دهند تا فناوری بلاکچین را در تجارت خود ادغام کنند. شبکه آنتولوژی به کاربران این امکان را می‌دهد تا بلاکچین‌های عمومی را برای انواع مختلف برنامه‌ها شخصی سازی کنند و از فناوری بلاکچین بیش‌ترین بهره را ببرند. پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز، پلت فرم آنتولوژی را به عنوان رقیب مستقیم اتریوم قرار می‌دهد. پلتفرم آنتولوژی دارای دو سکه است - سکه Ontology معروف به ONT و توکن Ontology Gas معروف به ONG. توکن Ontology Gas در سال 2018 با راه اندازی Ontology MainNet منتشر شد و به عنوان نوعی جبران خسارت برای کاربرانی است که به این سیستم عامل کمک می‌کنند.


این پلتفرم با این هدف ساخته شده است که به مشاغل اجازه می‌دهد فناوری بلاکچین خود را بدون ایجاد تغییرات شدید در سیستم‌های داخلی خود نصب کنند. بنیان‌گذاران می‌خواستند روند تلفیق فناوری‌های بلاکچین را ساده کرده و استفاده از بلاکچین را برای همه امکان‌پذیر کنند.

این پروژه عرضه اولیه سکه یا همان ICO برگزار نکرد، اما در عوض توکن ONT در اوایل سال 2019 بر روی پلتفرم میزبانش، یعنی بلاکچین نئو، ایردراپ شد. آن‌ها برای تامین مالی این پروژه از سرمایه‌گذاران خصوصی کمک گرفتند.

در طی این ایردراپ، تیم آنتولوژی 1000 توکن ONT را به مشترکین خبرنامه خود که توکن نئو (NEO) داشتند، به صورت هر توکن نئو، 0.01 توکن آنتولوژی، اهدا کردند. علاوه بر این در بین کسانی که در کنفرانس توسعه‌دهندگان نئو شرکت کردند نیز 500 توکن ONT پخش شد.

پس از راه اندازی Ontology MainNet، نوع جدیدی از سکه به شبکه معرفی شد. این توکن Ontology Gas (ONG)  است که منحصر به بلاک چین آنتولوژی است. ONG به عنوان پاداش برای کاربرانی که در عملکرد سیستم عامل مشارکت دارند ایجاد شد. با کمک به سیستم عامل و ایجاد بلاکچین‌های جدید، کاربران می‌توانند هزینه‌های تراکنش را به صورت ONG کسب کنند. این سیستم کاربران را به فعال ماندن در شبکه تشویق می‌کند.

وایت پیپر پروژه، این پلتفرم را چنین تشریح کرد:

آنتولوژی یک بلاک چین و یا شبکه‌ی دفترکل توزیع‌شده است که سیستم شناسایی توزیع‌شده، تبادل داده‌ی توزیع‌شده، ارتباط داده‌ی توزیع‌شده و غیره را با یکدیگر ادغام می‌کند. همه‌ی این‌ها با هم، منجر به ساخت زیرساخت شبکه‌ی اعتماد همتا به همتا که به صورت چند زنجیره‌ای، چند سیستمی، چند صنعتی، چند برنامه‌ای و چند دستگاهی است، خواهد شد.

 

عملکرد پلتفرم نرم افزاری

یکی از دلایل استقبال گسترده این پلتفرم این واقعیت است که به کسب و کارها امکان استفاده از بلاکچین خصوصی و عمومی را می‌دهد. از آنجا که به عنوان یک بلاکچین تنها کار نمی‌کند، شبکه آنتولوژی به کاربران امکان می‌دهد تا نحوه و اشتراک داده‌ها را از طریق بلاکچین کنترل کنند. این یکی از دلایل اصلی جذابیت ONT برای تجارت است زیرا اجازه می‌دهد زنجیره‌های جداگانه‌ای داشته باشد و بنابراین اهداف مختلفی دارد.

 

دلیل استفاده از آنتولوژی

شبکه آنتولوژی از توانایی بالایی برخوردار است زیرا پیاده سازی آن بدون تغییر سیستم‌های داخلی آسان است. این امر آن را برای انواع مختلف صنایع و صنایع مناسب می‌کند. این نه تنها برای معاملات مالی بلکه برای معاملات داده‌ای نیز استفاده می‌شود. مهم‌تر از همه، آنتولوژی معاملات سریع‌تر، ایمن‌تر و بسیار ارزان‌تر را امکان‌پذیر می‌کند.

 

پشتیبانی با بلاک‌چینNEO

از آنجا که شبکه آنتولوژی توسط بلاک‌چین OnChain’s NEO پشتیبانی می‌شود، از مزیت قابل توجهی نسبت به سایر پروژه‌های مشابه برخوردار است. به لطف مشارکت بلاک چین NEO، پلتفرم آنتولوژی همچنین از برنامه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند و ویژگی‌های قرارداد هوشمند را ارائه می‌دهد. علاوه بر این‌، تیم آنتولوژی با دولت چین همکاری نزدیکی داشتند تا اطمینان حاصل شود که این بستر بلاکچین از تمام استانداردها و الزامات امنیتی برخوردار است.

 

مزایای آنتولوژی

آنتولوژی به کاربران امکان می‌دهد داده‌ها و معاملات پول را بدون نیاز به شخص ثالث انجام دهند. کلیه معاملات آن از طریق سازوکار اجماع منحصر به فرد (VBFT) تأمین می‌شود. علاوه بر پتانسیل بی حد و حصر خود، یکی از بزرگ‌ترین مزایای پلتفرم آنتولوژی پشتیبانی توسط تیمی از متخصصان آماده در پروژه است. آنتولوژی توسط متخصصین معتبری از شرکت OnChain ساخته شده است که مسئولیت موفقیت گسترده بلاکچین NEO را نیز بر عهده دارند. آنتولوژی، پتانسیل بسیار بالایی دارد و با کاربردی شدن آنتولوژی در مقیاس وسیع‌تر از جمله اضافه شدن بهسرویس ابری گوگل  و استفاده استیبل‌کوین پکسوس از استاندارد آنتولوژی موجبات رشد این ارز فراهم خواهد شد. این ارز دیجیتال از ابتدای سال 2021 تاکنون رشد خوبی را تجربه کرده است و با در نظر گرفتن شرایط تکنیکالی مناسب می‌تواند گزینه مناسبی برای تحقیق بیش‌تر و سرمایه گذاری باشد.

 

 

 منبع: https://anycoindirect.eu/en/cryptocurrency/what-is-ontology


لینک کوتاه: https://b2n.ir/r84817

 

 

آشنایی با ارز دیجیتال وی‌چین (VET)
آشنایی با ارز دیجیتال میم کوین (meme coin)
بیت تورنت را بهتر بشناسیم
آشنایی با مفهوم توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT)
مفهوم فورک در ارزهای دیجیتال چیست؟

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تیم بسکتبال گرگان، قهرمان لیگ برتر شد

title

شهرداری گرگان به عنوان یکی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار بسکتبال ایران که از چند دهه قبل به تیمداری در سطح اول این رشته مشغول بوده، هفته گذشته و در دیداری که بخش‌هایی از آن به دلیل برخی اتفاقات خاص، جزو صفحات ماندگار لیگ برتر محسوب می‌شود، مهرام تهران را برد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

آشنایی با ارز دیجیتال میم کوین (meme coin)

آشنایی با ارز دیجیتال میم کوین (meme coin)

پروژه‌های دیفای اغلب بسیار پیچیده‌اند به صورتی که بررسی آن‌ها ممکن است خیلی راحت نباشد. اما در این میان تعدادی پروژه عجیب وجود دارند که با چیزی جز شوخی شروع نشده‌اند. میم کوین (meme coin) به نوعی از ارز دیجیتال گفته می‌شود که از یک شوخی ایجاد شده و ممکن است حتی ارزشمند هم بشود.

مقاله - 20 اردیبهشت 1400
توکن بیت تورنت (BTT)

بیت تورنت را بهتر بشناسیم

بازار ارزهای دیجیتال ارزان و آینده‌دار روز به روز در حال گسترده شدن است. اینکه کدام ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱ مناسب است، پرسش بسیاری از افراد تازه وارد به این حوزه است.

مقاله - 5 اردیبهشت 1400
آشنایی با مفهوم توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT)

آشنایی با مفهوم توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT)

بحث این روزهای بسیاری از افرادی که تا حدودی با فناوری‌های نوین آشنا هستند، توکن‌های غیرمثلی یا NFT ها (non-fungible tokens) است؛ ما در این مقاله قصد داریم تا NFT را به شما معرفی کرده و درباره ویژگی‌های این توکن صحبت کنیم.

مقاله - 1 اردیبهشت 1400
مفهوم فورک در ارزهای دیجیتال چیست؟

مفهوم فورک در ارزهای دیجیتال چیست؟

فورک (Fork یا Forking) معمولا به آپدیت یا بروزرسانی یک نرم‌افزار گفته می‌شود که می‌تواند به روشی سازگار با قبل (Backward-Compatible) یا ناسازگار با قبل (Non-Backward Compatible) باشد. واژه فورک یا انشعاب فقط یک اصطلاح برای زمانی است که یک نرم‌افزار یا یک پروتکل، آپدیت می‌شود. به همین دلیل وقتی پروتکل یک ارز دیجیتال، بروزرسانی می‌شود، فورک انجام شده است.

مقاله - 28 فروردین 1400
ایردراپ ارزهای دیجیتال چیست و چه نکاتی بایستی در مورد آن‌ها رعایت شود؟

ایردراپ ارزهای دیجیتال چیست و چه نکاتی بایستی در مورد آن‌ها رعایت شود؟

ایردراپ به توزیع توکن رایگان ارزهای دیجیتال میان کاربران گفته می‌شود. از نظر لغویAirdrop به معنای انداختن بسته‌های امدادرسانی از بالای هواپیما می‌باشد.

مقاله - 24 فروردین 1400
سوزاندن سکه در بازار رمز ارزها چیست؟

سوزاندن سکه در بازار رمز ارزها چیست؟

اصطلاح سوزاندن سکه، کوین سوزی یا توکن سوزی (coin burning)، حذف دائمی سکه‌ها از موجودی سکه در گردش است. بر این اساس‌، این روش کاهش دائمی کل عرضه در بازار را تضمین می کند. اصولاً سوزاندن سکه روشی است که تقریباً در همه ارزهای دیجیتال برقرار است و هدف آن خنثی کردن کاهش ارزش رمز ارز است.

مقاله - 18 فروردین 1400
آربیتراژ در ارزهای دیجیتال چیست؟

آربیتراژ در ارزهای دیجیتال چیست؟

آربیتراژ (Arbitrage) در علم اقتصاد به‌ معنای کسب سود از تفاوت قیمت بین یک دارایی در بین دو یا چند بازار است. آربیتراژ به عمل خرید یک دارایی و فروش در بازار دیگر برای کسب سود از اختلاف قیمت گفته می‌شود. اگر نگاهی به معاملات روزمره بیاندازید، خواهید دید که مثال‌های بسیاری از سود آربیتراژی در دنیای تجارت وجود دارد.

مقاله - 11 فروردین 1400
شاخص آلت سیزن یا فصل آلت کوین‌ها چیست؟

شاخص آلت سیزن یا فصل آلت کوین‌ها چیست؟

از سه شاخص رمز ارزها که عبارت بودند از دامیننس بیت کوین، شاخص ترس و طمع و شاخص آلت سیزن، در این مقاله برآنیم تا مفهوم شاخص آلت سیزن را برای شما روشن‌تر کنیم. برای درک مفهوم دو شاخص دامیننس بیت کوین و ترس و طمع، می‌توانید به مقاله‌های قبلی در این سایت رجوع داشته باشید.

مقاله - 5 فروردین 1400
شاخص ترس و طمع چیست ؟

شاخص ترس و طمع چیست و چه کاربردی می‌تواند در خرید فروش ارزهای دیجیتال داشته باشد؟

یکی از شاخص‌هایی که در بازار ارز دیجیتال وجود دارد و براساس روان‌شناسی بازار مقدار آن تعیین می‌شود، شاخصی به نام ترس و طمع (Fear and Greed Index) است.

مقاله - 1 فروردین 1400