ارز دیجیتال سیویک (CVC) چیست؟

سیویک یک راه حل مدیریت هویت مبتنی بر بلاک چین است که به افراد و کسب و کارها، ابزارهای مورد نیاز برای کنترل و محافظت از اطلاعات هویت شخصی را می‌دهد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

سیویک,CVC,ارز دیجیتال,مقاله آموزشی

title

این پلتفرم به گونه‌ای طراحی شده است که با کنترل بیشتر کاربران بر روی داده‌های شخصی خود، طرز فکر ما را در مورد تأیید هویت تغییر دهد، در حالی که به آنها امکان می‌دهد به طیف گسترده‌ای از خدمات بدون نیاز بیش از حد اطلاعات شخصی دسترسی داشته باشند.

راه حل تأیید هویت سیویک از فناوری دفتر کل توزیع شده برای مجوز استفاده از هویت در زمان واقعی استفاده می‌کند و پس از تأیید مجوز توسط کاربر برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با شرکای مدنی استفاده می‌شود. برخلاف برخی دیگر از خدمات مدیریت هویت، کاربران سیویک تمام داده‌های حساس خود را در دستگاه تلفن همراه خود ذخیره می‌کنند. کاربران می‌توانند با ارائه یک امضای بیومتریک از طریق اپلیکیشن سیویک، اشتراک گذاری داده‌های شخصی خاص را مجاز کنند.

اکوسیستم مدنی توسط یک توکن ابزار منحصر به فرد به نام سیویک (CVC) فعال می‌شود، که برای تسویه تراکنش‌های مرتبط با هویت بین شرکت کنندگان سیویک، مانند بین مشتری و ارائه دهنده خدمات استفاده می‌شود. کاربران می‌توانند توکن‌های CVC را برای انجام کارهای مختلف، مانند ثبت نام برای یک سرویس از طریق پلتفرم یا معرفی کاربران جدید، به دست آورند، در حالی که اعتبار سنجی‌ها می‌توانند برای تأیید اسناد برای ارائه دهندگان خدمات، CVC دریافت کنند.

بنیان‌گذاران سیویک چه کسانی هستند؟

سیویک در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) توسط وینی لینگهام و جاناتان اسمیت تأسیس شد. وینی لینگهام یک کارآفرین سریالی است که در سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) در شارک تنک (Shark Tank) آفریقای جنوبی ظاهر شد و چندین شرکت برجسته از جمله یک صندوق سرمایه گذاری مستقر در آفریقای جنوبی به نام نیوتن پارتنرز (Newtown Partners) و گیفت (Gyft) را تأسیس کرده است، یک پلت فرم کارت دیجیتال با پشتوانه سرمایه‌گذاری گوگل لینگهام مدیرعامل سیویک است.

جاناتان اسمیت مدیر ارشد فناوری فعلی این پلتفرم است و بیش از ۱۵ سال تجربه در صنعت بانکداری دارد. اسمیت قبل از نقشش در سیویک، نقش‌های مدیریتی مختلفی در شرکت‌های برجسته از جمله «Deloitte MCS Limited» و «HSH Nordbank» داشت و رئیس جهانی پلتفرم‌ها در «Genpact Headstrong Capital Markets» بود. علاوه بر بنیان‌گذاران، تیم سیویک شامل افراد بسیار موفقی است، از جمله مدیر ارشد اجرایی کریس هارت، که دو دهه تجربه در امور مالی ارشد دارد.

چه چیزی سیویک را منحصر به فرد می‌کند؟

سیویک به گونه‌ای ساخته شده است که به راحتی کاربران می‌توانند هویت خود را با ارائه دهندگان خدمات تأیید کنند و در عین حال کنترل کامل بر اطلاعات شخصی خود را حفظ کنند.

این به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا با استفاده از سیستم راستی آزمایی مبتنی بر هوش مصنوعی خود سریع‌تر دارای اطلاعات کاربران شوند، که وقتی با بازبینی انسانی ترکیب می‌شود به کسب و کارها کمک می‌کند کلاهبرداری را کاهش دهند و با مقررات ضد پولشویی و قوانین دفتر کنترل دارایی‌های خارجی مطابقت داشته باشند.

از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر  ۱۳۹۹)، سیویک دو محصول اصلی دارد: کیف پول مدنی و کلید سلامت. کیف پول سیویک یک کیف پول ارزهای دیجیتال موبایل است که می‌تواند برای ذخیره تعداد انگشت شماری از ارزهای دیجیتال محبوب از جمله بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و یواس‌دی‌ کوین (USDC) استفاده شود. این برنامه به عنوان یک راه حل مدیریت هویت دیجیتال دوچندان می‌شود و از طرح بیمه بیت کوین ۱ میلیون دلاری ارائه شده توسط کوین کاور (Coincover) سود می‌برد.

هلث کی (Health Key) جدیدترین محصول سیویک است. این برنامه‌ای است که به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا به طور ایمن وضعیت سلامتی کارکنان را تأیید کنند، تا اطمینان حاصل کنند که آن‌ها به اندازه کافی سالم هستند تا پس از عفونت با کووید ۱۹ به محل کار بازگردند؛ مثلاً اگر آزمایش آنتی‌بادی آنها مثبت باشد یا واکسینه شده باشند. این بدون به خطر انداختن حریم خصوصی کارمند به دست می‌آید.

چند کوین سیویک (CVC) در گردش وجود دارد؟

تا اواخر دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹)، دقیقاً ۶۷۰ میلیون توکن CVC در گردش است که نشان دهنده ۶۷درصد از حداکثر ۱ میلیارد عرضه کل CVC است.

طبق وب سایت فروش توکن سیویک، در مجموع ۱ میلیارد CVC ضرب شد که ۳۳ درصد آن در فروش توکن فروخته شد. ۳۳درصد توسط سیویک حفظ می‌شود. ۳۳درصد برای تشویق و پاداش اختصاص داده شده است. و ۱درصد باقی مانده برای پوشش هزینه‌های فروش توکن استفاده شد. از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹)، ۳۳۰ میلیون توکن اختصاص داده شده به سیویک دست نخورده باقی مانده است. در حال حاضر در کیف پول اتریوم چند امضایی نگهداری می‌شود که می‌توان آن را در اینجا ردیابی کرد.

شبکه سیویک چگونه ایمن است؟

به عنوان یک توکن «۲۰ERC-»، CVC توسط بلاک چین اتریوم پشتیبانی می‌شود، که به طور گسترده به عنوان غیرمتمرکزترین و ایمن‌ترین شبکه‌های اثبات کار (POW) در حوزه فعلی شناخته می‌شود.

با گذشت زمان، اتریوم به تدریج با عرضه اتریوم ۲.۰ به اثبات سهام (POS) تبدیل خواهد شد. پس از تکمیل، توکن CVC و تراکنش‌های مربوطه توسط شبکه‌ای از گره‌های اعتبارسنجی ایمن می‌شوند. هویت‌های دیجیتال ایمن شده از طریق برنامه سیویک توسط دستگاه خود کاربر محافظت می‌شود، که مشتریان از آن برای کنترل دسترسی به داده‌های خود استفاده می‌کنند.

از کجا می‌توان سیویک (CVC) خرید؟

توکن CVC بسیار نقد است و می‌توان آن را در ده‌ها پلتفرم صرافی، از جمله بایننس، کوین بیس و هوبی معامله کرد. معمولاً در برابر تتر (USDT)، وون کره‌ای (KRW) و بیت کوین (BTC) معامله می‌شود.

منبع: coinmarketcap 

لینک کوتاه: b2n.ir/m48682 

رئیس کل بانک مرکزی: دلار، شمش طلا و ارز دیجیتال جایگزین ریال شده، نهاد قضایی ورود کند
نهنگی ۵۴هزار اتریوم را به ارزش ۱۵۴میلیون دلار در ۳۲ ساعت جمع‌آوری کرد
خرید استیبل‌کوین‌ها در آرژانتین ۶۰ درصد از خریدهای ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهد
ونزوئلا ارز دیجیتال ملی خود را بعد از ۶ سال کنار می‌گذارد
سهام‌های مرتبط به استخراج ارزهای دیجیتال در بحبوبه احتمال تایید ETF بیت‌کوین رشد چشم‌گیری داشتند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

نهنگ,اتریوم,لوک‌آن‌چین,ارز دیجیتال,بایننس,Lookonchain

نهنگی ۵۴هزار اتریوم را به ارزش ۱۵۴میلیون دلار در ۳۲ ساعت جمع‌آوری کرد

یک نهنگ ارزهای دیجیتال در کمتر از یک روز و نیم به سرعت ۵۴٬۷۲۱ اتریوم را خریداری کرد. طبق گزارش «Lookonchain»، یک نهاد ناشناخته ۵۴٬۷۲۱ اتریوم به ارزش ۱۵۴.۴میلیون دلار از صرافی ارز دیجیتال بایننس و صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) برداشت کرد.

خبر - ۱ ماه پیش
استیبل‌کوین,آرژانتین,ارز دیجیتال,تتر,USDC,کلمبیا,برزیل

خرید استیبل‌کوین‌ها در آرژانتین ۶۰ درصد از خریدهای ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهد

در مواجهه با بحران شدید اقتصادی و کاهش ارزش پزو، ۶۰ درصد از خریدهای ارز دیجیتال آرژانتین شامل استیبل کوین‌های تتر و USDC بوده و تنها ۱۳ درصد از خریدها برای بیت‌کوین بود. آرژانتین رتبه یک را در مقایسه با کلمبیا، برزیل و مکزیک، جایی که خرید استیبل کوین بین ۳۱ تا ۴۰ درصد از کل خرید ارزهای دیجیتال متغیر بوده، دارا است.

خبر - ۲ ماه پیش
ونزوئلا,ارز دیجیتال ملی,تحریم‌های آمریکا,پِترو,نفت

ونزوئلا ارز دیجیتال ملی خود را بعد از ۶ سال کنار می‌گذارد

دولت ونزوئلا اعلام کرده است فعالیت پِترو، ارز دیجیتال ملی این کشور از روز ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) متوقف می‌شود. پترو یک ارز دیجیتال با پشتوانه نفت است که در سال ۲۰۱۸ و با هدف مقابله با تحریم‌های آمریکا راه‌اندازی شده بود، اما هرگز به‌طور گسترده موردپذیرش قرار نگرفت و با وجود تلاش‌های دولت برای تشویق مردم به استفاده از آن، به‌عنوان یک ارز رسمی معرفی نشد.

خبر - ۲ ماه پیش
استخراج,ارز دیجیتال,سرمایه‌گذاری,صنعت استخراج,ETF بیت‌کوین

سهام‌های مرتبط به استخراج ارزهای دیجیتال در بحبوبه احتمال تایید ETF بیت‌کوین رشد چشم‌گیری داشتند

روزهای گذشته بازار سهام منعکس کننده افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به سهام مرتبط با بیت کوین قبل از تصویب بالقوه ETF بود. سهام شرکت‌های استخراج بیت‌کوین در بحبوحه پیش‌بینی تایید قریب‌الوقوع ETF بیت‌کوین، رشد بالایی را تجربه کردند. برای مثال شرکت استخراج ماراتون (MARA) با افزایش حجم معاملات و حتی پیشی گرفتن از تسلا در سطح معاملات، توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرد.

خبر - ۳ ماه پیش
سرمایه‌گذاری,ارز دیجیتال,کوین‌شیرز,بیت کوین

ورود ۱۰۳میلیون دلار سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در هفته گذشته

به گفته کوین‌شیرز، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر ارزهای دیجیتال در هفته منتهی به ۲۲ دسامبر (۱ دی) شاهد ورود ۱۰۳میلیون دلار سرمایه بودند. به‌جز خروج ۱۶میلیون دلار سرمایه در هفته پیش از آن، جریان سرمایه ورودی به ETP‌های ارز دیجیتال در ۱۲ هفته از ۱۳ هفته گذشته مثبت بوده است.

خبر - ۳ ماه پیش
قزاقستان,ارز دیجیتال بانک مرکزی,CBDC

قزاقستان موفقیت برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را اعلام کرد

ارز دیجیتال بانک مرکزی قزاقستان (CBDC) پس از یک پروژه آزمایشی یک ماهه به موفقیت دست یافته است. به گفته بانک مرکزی پیشرفت‌های مختلف تجاری، نظارتی و فنی برای ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌شود. در مرحله آزمایشی، این ارز دیجیتال با تسهیل تراکنش‌هایی مانند ارائه ناهار رایگان به دانش‌آموزان مدرسه از طریق کارت محلی «Onay» ، کاربرد خود را نشان داد.

خبر - ۳ ماه پیش
تایوان,بانک مرکزی,CBDC,ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی

طبق اعلام معاون فرماندار تایوان، آن‌ها جدی‌تر از گذشته به‌دنبال استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند

بانک مرکزی تایوان اخیراً یک مطالعه امکان سنجی در مورد معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی (CBDC) را تکمیل کرده است و اکنون به طور فعال در حال بررسی اجرای آن است.

خبر - ۴ ماه پیش
استخراج,ارز دیجیتال,سرمایه‌گذاری,صنعت استخراج

۶٬۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در صنعت استخراج ارز دیجیتال کشور در معرض نابودی است!

نشست خبری فعالان حوزه استخراج رمزارز با انتقاد به عملکرد دولت، مجلس و تعرفه‌گذاری‌های غیرمنطقی برای این صنعت و از دست رفتن فرصت ورود سرمایه به این حوزه برگزار شد. در انتهای این نشست بیانیه‌ای توسط فعالان صنعت استخراج قرائت شد.

خبر - ۶ ماه پیش
کره شمالی,صرافی‌,هک,ارز دیجیتال,تحریم‌

کاهش ۸۰درصدی ارزهای دیجیتال سرقت‌شده توسط هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳

به گزارش چینالیسیس، ارزش ارزهای دیجیتال سرقت‌شده توسط هکرهای مرتبط با کره‌شمالی با کاهش ۸۰درصدی از ۱.۷میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به ۳۴۰.۴میلیون دلار در سال جاری کاهش یافته است. این شرکت تحلیل بلاک چین خاطرنشان کرد: «این واقعیت که آمار امسال کاهش یافته است، لزوماً نشانه‌ای از بهبود امنیت یا کاهش فعالیت مجرمانه نیست. در حقیقت، ما تنها یک هک بزرگ تا عبور از آستانه یک میلیارد دلاری برای وجوه دزدیده‌شده در سال ۲۰۲۳ فاصله داریم».

خبر - ۷ ماه پیش