ازبکستان مقررات صدور ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

آژانس ملی پروژه‌های چشم‌انداز ازبکستان که زیر نظر نهاد ریاست‌جمهوری در این کشور فعالیت می‌کند، به‌تازگی مقرراتی را برای صدور، ثبت و عرضه ارزهای دیجیتال در بازار ارائه کرده است. دلیل اصلی این قانون‌گذاری فراهم‌کردن امکان جذب سرمایه از طریق ارزهای دیجیتال برای کسب‌وکارهای داخلی فعال در ازبکستان عنوان شده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ازبکستان,ارزهای دیجیتال,مقررات,قانون گذاری

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «news.bitcoin»، آژانس ملی پروژه‌های چشم‌انداز ازبکستان (NAPP)، که زیر نظر ریاست ریاست ‌جمهوری این کشور فعالیت می کند، مقررات جدیدی را در مورد رویه‌های صدور، ثبت و انتشار در گردش و عرضه ارزهای دیجیتال در بازار ارائه کرده است.

این سند تعاریف قانونی اساسی را برای ارزهای دیجیتال ارائه می کند و بین انواع مختلف آن تمایز قائل می شود. الزاماتی را برای صادرکنندگان ارزهای دیجیتال، سپرده گذاران و متولیان معرفی می کند و تعهدات آن ها از جمله تعهدات مربوط به روابط با مشتریان را تعیین می کند.

این مرجع همچنین قوانینی را برای ایجاد و نگهداری ثبت الکترونیکی ارزهای دیجیتال و استانداردهای حسابداری برای حقوق مرتبط با آن ها و دارندگانش تصویب کرده است.

 این آژانس بیان کرده است که ناشران می توانند از آنها یا سایر پلت فرم های الکترونیکی استفاده کنند و اشاره کرد که ارزش اسمی توکن ها باید فقط در برابر فیات ملی این کشور،  مشخصی می شود. این آژانس تاکید کرد که صدور توکن های بدون امنیت ممنوع است. همچنین استفاده از کلماتی مانند «دولت»، «تامین امنیت»، «تحت حمایت دولت»، «ازبکستان»، «ملی» و «سوم» (som) در نام این ارزهای دیجیتال ممنوع است. این نهاد قانون گذاری همچنین تصریح کرد:

«هدف اصلی از تصویب این سند ایجاد ساز و کار جدیدی برای بنگاه‌های اقتصادی برای جذب سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های خود با صدور و ثبت صدور توکن‌های امن است.»

 در ادامه این سازمان نسبت به هرگونه فعالیت غیرمجاز مرتبط با این موضوع هشدار داد. گردش ارزهای دیجیتال در این کشور یا استفاده از خدمات توسط ارائه دهندگانی که مجوز ارائه آنها را دریافت نکرده اند، نیز ممنوع است. همین امر در مورد شرکت‌هایی که در استخراج ارزهای دیجیتال فعال هستند نیز صدق می‌کند.

 اخیراً نیز این کشور برای دو شرکت برای ارائه خدمات مبادله ای مجوز صادر کرده است.

لینک کوتاه:

مردم السالوادور علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال ندارند
طرح سناتورهای آمریکا برای مقابله با تأمین مالی تروریسم در فضای ارزهای دیجیتال
رئیس‌جمهور السالوادور از سمت خود استعفا داد
صندوق‌های بازنشستگی استرالیا رشد انفجاری را در میزان سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال تجربه می‌کنند
رئیس بانک مرکزی: محدودیت در بازار ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از پولشویی است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

آمریکا,ارزهای دیجیتال,سنای آمریکا,قانون پیش‌گیری از تأمین مالی تروریسم,ایالات متحده

طرح سناتورهای آمریکا برای مقابله با تأمین مالی تروریسم در فضای ارزهای دیجیتال

گروه متشکل از هر دو حزب سیاسی فعال در سنای آمریکا، اخیراً طرحی تحت‌عنوان «قانون پیش‌گیری از تأمین مالی تروریسم» ارائه کرده‌اند که برنامه‌های آن در جهت گسترش تحریم‌های ایالات متحده با هدف پوشش نهادهایی است که با استفاده از ارزهای دیجیتال یا فیات از سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کنند.

خبر - ۳ روز پیش
السالوادور,بیت کوین,پول قانونی,قانون گذاری,استعفا

رئیس‌جمهور السالوادور از سمت خود استعفا داد

نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور و شخصی که بیت‌کوین را به عنوان ارز قانونی کشورش شناخت، از سمت خود استعفا داد تا روی کمپین انتخاب مجدد خود در سال ۲۰۲۴ تمرکز کند. او هدف این کار را آماده‌سازی برنامه‌های بهتر برای انتخابات ریاست‌جمهوری جدید و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی خود اعلام کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
استرالیا,صندوق‌های بازنشستگی,سرمایه‌گذاری,ارزهای دیجیتال

صندوق‌های بازنشستگی استرالیا رشد انفجاری را در میزان سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال تجربه می‌کنند

استرالیایی‌ها به‌طور فزاینده‌ای به ارز دیجیتال به‌عنوان وسیله‌ای برای تضمین بازنشستگی مرفه روی می‌آورند، زیرا صندوق‌های بازنشستگی افزایش قابل‌توجه ۴۰۰ درصدی را در تخصیص سرمایه‌شان به ارزهای دیجیتال در طی تنها چهار سال را نشان می‌دهند که از نرخ رشد سهام و اوراق قرضه سنتی پیشی گرفته است.

خبر - ۱ هفته پیش
بانک مرکزی,ارزهای دیجیتال,پولشویی,محمدرضا فرزین

رئیس بانک مرکزی: محدودیت در بازار ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از پولشویی است

محمدرضا فرزین، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران، اخیراً در جریان دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت گفته محدودیت‌های بانک مرکزی در حوزه ارزهای دیجیتال با هدف پیش‌گیری از پولشویی اعمال شده است.

خبر - ۳ هفته پیش
کوین‌گیکو,ارزهای دیجیتال,ایالات متحده,لابی

هزینه ۲۰میلیون دلاری لابی صنعت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تا ماه سپتامبر

بر اساس گزارش کوین‌گیکو، صنعت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا پایان ماه سپتامبر (شهریور) ۲۰.۱۹میلیون دلار هزینه لابی کرده است. این بدان معناست که مجموع هزینه‌های لابی در سال جاری احتمالاً از رقم ۲۲.۲میلیون دلاری سال گذشته فراتر خواهد رفت که بی‌شک یک رکورد برای این صنعت در ایالات متحده بود.

خبر - ۳ هفته پیش
ترکیه,قانون‌گذاری,ارزهای دیجیتال,مالیات

ترکیه، مقررات حوزه ارزهای دیجیتال خود‌ را در سال ۲۰۲۴ نهایی می‌کند

پس از انتشار برنامه سالانه ریاست‌جمهوری ترکیه در ۲۵ اکتبر (۳ آبان)، به نظر می‌رسد که نهاییکردن مقررات ارزهای دیجیتال در این کشور یکی از اهداف تعیین‌شده برای سال ۲۰۲۴ باشد. ماده ۴۰۰.۵ این سند حدوداُ ۵۰۰ صفحه‌ای، مطالعات برنامه‌ریزی‌شده‌ای را برای تعریف ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که ممکن است بعداً مشمول مالیات شوند. ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال، مانند صرافی‌های ارز دیجیتال نیز به‌شکل قانونی تعریف خواهند شد.

خبر - ۱ ماه پیش
مورگان استنلی,ارزهای دیجیتال,دنی گالیندو,زمستان ارزهای دیجیتال

مورگان استنلی: زمستان ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است

بر اساس گزارش جدید مورگان استنلی، داده‌ها نشان می‌دهند که بازار نزولی یا همان «زمستان ارز دیجیتال» ممکن است به پایان رسیده باشد. دنی گالیندو، مدیر اجرایی مورگان استنلی، می‌گوید: «بر اساس داده‌های فعلی، نشانه‌ها نشان می‌دهند که زمستان ارزهای دیجیتال ممکن است در گذشته باشد و بهار ارزهای دیجیتال احتمالاً در افق است.»

خبر - ۱ ماه پیش
دان تاپیرو,ارزهای دیجیتال,پذیرش,مصاحبه

دان تاپیرو می‌گوید سرعت پذیرش ارزهای دیجیتال باور نکردنی است

دان تاپیرو می‌گویند که پذیرش دارایی‌های دیجیتال به سرعت درحال اتفاق افتادن است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت آن وجود ندارد. تاپیرو در یک مصاحبه جدید با گای ترنر می‌گوید که فضای ارزهای دیجیتال تنها در چهار سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

خبر - ۱ ماه پیش
تتر,استیبل کوین,USDT,ارزهای دیجیتال,بلومبرگ

تتر داده‌های ذخایر استیل کوین خود را در سال ۲۰۲۴ به‌صورت زنده منتشر خواهد کرد

براساس گزارش بلومبرگ، شرکت ناشر استیبل کوین تتر داده‌های مربوط به ذخایر پشتوانه یواس‌دی‌تی، بزرگ‌ترین استیبل کوین دلاری بازار را به صورت زنده منتشر خواهد کرد. طبق داده‌های آخرین گزارش سه‌ماهه، تتر ۷۲.۵میلیارد دلار از اوراق تجاری موجود در ذخایر خود را به‌ اوراق خزانه‌داری ایالات متحده تبدیل کرده بود و حدود ۳.۳میلیارد دلار ذخایر مازاد داشت.

خبر - ۱ ماه پیش