استخراج بیت‌کوین در ایالت یون‌نان چین متوقف خواهد شد

سخنگوی وزارت نیروی یون‌نان از تصمیم دولت چین برای توقف فعالیت استخراج بیت‌کوین در این ایالت تا پایان ماه ژوئن (اواسط تیر‌ماه) خبر داد. در متن این بیانیه آمده است: «تا پایان ماه ژوئن تمام پروژه‌های استخراج بیت‌کوین تحت بررسی دقیق قرار خواهند گرفت. هرگونه فعالیتی که بدون کسب مجوزهای لازم از برق استفاده نماید ملزم به توقف خواهد شد.»

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

استخراج بیت‌کوین در ایالت یون‌نان چین متوقف خواهد شد

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین ایران، به‌نظر می‌رسد شمار بسیاری از ماینرها فعالیت خود را خاتمه داده‌ و موجب افت نرخ هش بلاک‌چین بیت‌کوین گشته‌اند. ظاهرا سیچوآن از این قانون مستثنی است، زیرا دولت پیش از تصمیم‌گیری در این زمینه خواهان جلسه‌ای با فعالان حوزه‌ی استخراج این ایالت شده است. درواقع هیچ تصمیم اجرایی مهمی مبنی بر توقف فعالیت ماینرها در این ایالت اتخاذ نشده است. شاید تولید انبوه انرژی هیدروالکتریکی در تابستان گذشته دلیل این مصونیت است، چرا که دولت محلی سیچوآن از راه مصرف انرژی ماینرها مالیات‌های کلانی دریافت می‌نماید.

فعالیت استخراج بیت‌کوین در چین به دو بخش بزرگ و کوچک تقسیم می‌گردد، پروژه‌های بزرگ در استان‌های سین‌کیانگ و سیچوآن و پروژه‌های کوچک‌تر در ایالت یون‌نان مستقر هستند. ممنوعیت ایجاد شده در چین ظاهرا تنها پروژه‌های کلان استخراج را هدف قرار داده است. وسعت و قدرت پردازشی این مزارع بزرگ استخراج به آن‌ها این امکان را نمی‌دهد تا درصورت توقف فعالیت مجددا به روال عادی گذشته بازگردند.

 

اما پروژه‌های کوچک شانس بهتری برای ریکاوری دارند. با آرام شدن اوضاع نظارتی این واحدهای استخراج قادرند مجددا ماینرهای خود را روشن نموده و کار خود را ادامه دهند. ماینرهایی که قصد دارند در آینده در چین فعالیت کنند لازم است این ویژگی، انعطاف‌پذیری و کوچک بودن پروژه، را مدنظر قرار دهند.

مقاومت بازار کریپتو

علی‌رغم محدودیت‌های موجود، بازار کریپتوی چین واکنش عاطفی بسیار اندکی از خود نشان داده است. در گذشته چنین اخباری می‌توانست قیمت بیت‌کوین را کاملا نابود سازد.

با آنکه توقف فعالیت ماینرها موجب اختلال در نرخ هش بیت‌کوین شده است اما بازار محلی کریپتو به این موضوع واکنشی نشان نمی‌دهد. علت این امر پذیرفتن و مقابله‌ با «ترس، عدم قطعیت و تردید(FUD)» چین از سوی شهروندانش است.

لینک کوتاه: yun.ir/yt7o93 

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط