اسنودن از سایر کشورها خواست تا بیت کوین را با آغوش باز بپذیرند

ادوارد اسنودن، با اشاره به پذیرش جنجالی بیت کوین به عنوان پول قانونی توسط السالوادور اعلام کرده است که در حال حاضر پذیرش بیت کوین برای کشورهای دیگر نیز امری مهم است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اسنودن,بیت کوین,السالوادور

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، اسنودن در مورد پست آرون وان وردوم (Aaron van Wirdum)، روزنامه نگار کریپتو، که ابراز خوشحالی کرده است، هم اکنون می‌تواند هزینه وعده غذایی مک دونالد خود را در سن سپالادور در ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) با بیت کوین پرداخت کند واکنش نشان داده است. همانطور که گزارش شد، دولت السالوادور ۲۰۰ بیت کوین خریداری کرده است.

در پست خود، اسنودن نوشت، اکنون فشار بسیاری بر کشورهای رقابت‌کننده برای شروع خرید ارز دیجیتال برتر بازار یعنی بیت کوین وجود دارد. اسنودن خاطر نشان کرد که طراحی بیت کوین استقبال گسترد‌ه‌ای از افراد را طلب می‌کند. او معتقد است اخرین کشورهایی که بیت کوین را پذیرفته‌اند ممکن است از این کار پشیمان شوند.

اسنودن گفت: «امروزه بیت کوین در اولین کشور خود رسماً به عنوان خرید قانونی شناخته شد. فراتر از این سرفصل‌ها، اکنون فشار بر کشورهای رقیب برای خرید بیت کوین وجود دارد، حتی به عنوان یک دارایی ذخیره زیرا طراحی آن به طور گسترده‌ای باعث پذیرش زودهنگام توسط جوامع مختلف می‌شود.»

در ماه مارس (اسفند) سال گذشته، اسنودن برای اولین بار اعلام کرد که تمایل به خرید مقداری بیت کوین دارد. آن دوره زمانی بود که محدودیت‌ها در سراسر جهان کاهش یافته بود و پنجشنبه سیاه ناگهان فرا رسید. پست او در روز بعد، در روز جمعه سیزدهم، زمانی که بیت کوین هنوز 50درصد از سقوط یک روزه‌ی خود کاهش یافته بود، منتشر شد. در آن روز نه تنها بازار ارزهای دیجیتال خونریزی شدیدی داشت، بلکه بازار سهام و دیگر دارایی‌های سنتی نیز دچار افت شدید شد. نفت خام نیز به زیر صفر رسید.

بسیاری از خریداران بیت کوین در توئیتی اعلام کردند که در حال خرید این سقوط در دو روز هستند، زمانی که بیت کوین از سطح ۸,۰۰۰ دلار به زیر ۴,۰۰۰ دلار رسید. با این حال، بعداً، اسنودن بیت کوین را به دلیل عدم حفظ حریم خصوصی مورد انتقاد قرار داد.

بیت کوین با سقوط ناگهانی از ۵۰,۰۰۰ دلار مواجه شده است. در ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور)، بیت کوین با افت  شدید روبرو شد و از ۵۰,۷۶۷ دلار به سطح ۴۴,۶۷۲ دلار کاهش یافت. سپس به منطقه ۴۷,۰۰۰ دلاری بازگشت کوتاه مدتی داشت. اما علی‌رغم پذیرش پیروزمندانه در السالوادور، مجدداً به منطقه ۴۴,۵۰۰ دلار سقوط کرد زیرا بسیاری از معامله‌گران ظاهراً از چارت فروش سود می‌بردند.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط کوین مارکت‌کپ، در زمان نگارش این خبر، بیت کوین در حال نوسان در محدوده ۴۶,۱۵۱ دلار است.


نمودار بیت کوین/دلار (منبع کوین مارکت‌کپ)

لینک کوتاه:b2n.ir/w47638 

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط