اسپانیا به دنبال قانونی برای ضبط ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی است

وزارت امور مالی اسپانیا در حال اصلاح مقررات مالیاتی این کشور است و قصد دارد این اجازه را به سازمان مالیات بدهد تا ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی را شناسایی و برای تسویه بدهی‌ها توقیف کند. این اقدام بخشی از تلاش‌های دولت اسپانیا برای مقابله با فرار مالیاتی در این کشور است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اسپانیا,ارزهای دیجیتال,مالیات,وزارت امور مالی اسپانیا,فرار مالیاتی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین‌تلگراف، وزارت دارایی اسپانیا به دنبال گسترش کنترل خود بر نظارت بر ارزهای دیجیتال در این کشور است تا به آن اجازه دهد دارایی‌های دیجیتال را برای تسویه بدهی‌های مالیاتی تصرف کند.

بر اساس گزارش‌ها، این وزارتخانه به رهبری ماریا خسوس مونترو در حال توسعه اصلاحات قانونی در قانون مالیات عمومی، به ویژه ماده ۱۶۲ است که به آژانس مالیاتی اسپانیا اجازه می‌دهد تا دارایی‌های ارز دیجیتالی متعلق به مالیات دهندگانی را که بدهی‌های معوق دارند شناسایی و توقیف کند.

یک فرمان سلطنتی که در ۱ فوریه لازم الاجرا شد، تعداد نهادهایی را که به آن‌ها اختیارات جمع‌آوری مالیات داده می‌شود، افزایش می‌دهد. تاکنون فقط بانک‌ها و تعاونی‌های اعتباری می‌توانستند به خزانه داری گزارش دهند.

وزارت خزانه‌داری همچنین در حال برنامه‌ریزی برای مبارزه با فرار مالیاتی شدیدتر است. به دنبال این است که بانک‌ها و مؤسسات پول الکترونیکی را مجبور به گزارش در مورد تمام تراکنش‌های کارتی کند.

سرعتی که تغییرات در آن اجرا می‌شود، چالش‌هایی را در بخش نظارتی ایجاد می‌کند. این کشور در تلاش است تا به طور فعال با مقررات مختلف برای کنترل ارزهای دیجیتال حرکت کند.

در اکتبر ۲۰۲۳، وزارت اقتصاد و تحول دیجیتال اسپانیا گزارش داد که اولین چارچوب جامع ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا، مقررات بازارهای دارایی‌های دیجیتال (MiCA)، در دسامبر ۲۰۲۵، شش ماه قبل از ضرب‌الاجل رسمی، به صورت ملی اجرایی خواهد شد.

ساکنان اسپانیا که دارایی‌های ارزدیجیتالی را در پلتفرم‌های غیر اسپانیایی دارند تا پایان ماه آینده فرصت دارند آن را به مقامات مالیاتی اعلام کنند.

دوره ارسال اظهارنامه فرم ۷۲۱ از ۱ ژانویه ۲۰۲۴ شروع شده و در آخرین روز مارس به پایان می‌رسد. مالیات دهندگان فردی و شرکتی باید میزان وجوه ذخیره شده در حساب‌های ارزدیجیتالی خود را در خارج از کشور از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ اعلام کنند.

با این حال، تنها افرادی که ترازنامه آنها بیش از معادل ۵۰,۰۰۰ یورو (حدود ۵۴,۰۰۰ دلار) در دارایی‌های ارزدیجیتالی است، موظف به اعلام دارایی‌های خارجی خود هستند. کسانی که دارایی‌های خود را در ولت‌های خود نگهداری می‌کنند باید دارایی‌های خود را از طریق فرم استاندارد مالیات بر دارایی ۷۱۴ گزارش دهند.

لینک کوتاه:

بریتانیا به‌دنبال وضع مقررات برای استیبل کوین‌ها در ۶ ماه آینده است
سقف کارت به کارت حساب‌های شخصی در هر ماه به ۱ میلیارد تومان رسید
کریس برنیسک می‌گوید نزول و سپس تثبیت محتمل‌ترین سناریو ارزهای دیجیتال است
ماجرای مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات از حساب‌های شخصی و غیر تجاری چیست؟
نماینده کنگره آمریکا: با نظر ترامپ درمورد ارزهای دیجیتال ملی موافقم

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

کارت به کارت,مالیات,هادی خانی,مرکز اطلاعات مالی ایران

سقف کارت به کارت حساب‌های شخصی در هر ماه به ۱ میلیارد تومان رسید

حداکثر مبلغ کارت به کارت برای تمام افرادی که پرونده مالیاتی ندارند، به ۱ میلیارد تومان و ۲۰۰ تراکنش محدود شده است.

خبر - ۲ ماه پیش
کریس برنیسک,نزول,ارزهای دیجیتال,ایکس

کریس برنیسک می‌گوید نزول و سپس تثبیت محتمل‌ترین سناریو ارزهای دیجیتال است

کریس برنیسک، سرمایه‌گذار خطرپذیر و سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، می‌گوید که نزول محتمل‌ترین سناریو برای دارایی‌های دیجیتال در فاز بعدی بازار است. برنیسک در پلتفرم رسانه اجتماعی ایکس می‌گوید که پس از یک روند صعودی نسبتا طولانی، احتمالاً بازارهای ارزهای دیجیتال در انتظار اصلاح هستند.

خبر - ۲ ماه پیش
مالیات,مجلس,حساب‌های شخصی,مصوبه

ماجرای مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات از حساب‌های شخصی و غیر تجاری چیست؟

اخیرا اخباری در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است که ادعا می‌کنند حساب‌های شخصی از سال بعد باید مالیات بدهند. با این حال، بررسی‌های موجود نشان می‌دهد این مسئله صحت ندارد و مصوبه مجلس برای حساب‌های شخصی مردم عادی وضع نشده است.

خبر - ۲ ماه پیش
کنگره آمریکا,ترامپ,ارزهای دیجیتال ملی,تام اِمِر

نماینده کنگره آمریکا: با نظر ترامپ درمورد ارزهای دیجیتال ملی موافقم

تام اِمِر، نماینده کنگره ایالات متحده، اخیراً از دیدگاه ترامپ درمورد ارزهای دیجیتال ملی حمایت کرده و گفته است به دنبال همکاری با رئیس‌جمهور سابق آمریکا جهت مقابله با افزایش نظارت دولتی در این کشور است. ترامپ اخیراً در یک سخنرانی ارزهای دیجیتال ملی را تهدیدی برای حریم خصوصی مالی شهروندان آمریکا معرفی کرده و گفته بود اگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، هرگز اجازه راه‌اندازی یک CBDC را به بانک مرکزی این کشور نخواهد داد.

خبر - ۲ ماه پیش
الکتریک کپیتال,ارزهای دیجیتال

کاهش ۲۴درصدی تعداد توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳

گزارش جدید مجموعه الکتریک کپیتال نشان می‌دهد تعداد توسعه‌دهندگان فعال ماهانه در فضای ارزهای دیجیتال با افتی ۲۴درصدی از ۲۹٬۶۱۱ نفر در دسامبر ۲۰۲۲ به ۲۲٬۴۱۱ نفر در دسامبر ۲۰۲۳ کاهش یافته است. در مقابل، تعداد توسعه‌دهندگانی که حداقل دو سال سابقه کار در این بخش دارند، از سال ۲۰۱۸ تاکنون هر ساله حدود ۵۲درصد بیشتر شده است.

خبر - ۲ ماه پیش
کایکو,بیت‌کوین,اقتصاد کلان,ارزهای دیجیتال,انویدیا

شرکت تحقیقاتی کایکو می‌گوید عملکرد بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ بهتر از تمام دارایی‌های سنتی خواهد بود

شرکت تحقیقاتی کایکو پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین امسال را با عملکرد بهتر از تمام دارایی‌های سنتی اصلی به پایان برساند. با وجود شرایط سخت اقتصاد کلان و باد مخالف در صنعت ارزهای دیجیتال، این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ بیش از ۱۶۰ درصد افزایش یافته است.

خبر - ۳ ماه پیش
بیتفینکس,ارزهای دیجیتال,پیش‌بینی

بیتفینکس: ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ۲۰۲۴ به ۳.۲تریلیون دلار می‌رسد

استراتژیست‌های صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس پیش‌بینی کرده‌اند که ارزش بازار در سال ۲۰۲۴ میلادی با بازیابی قیمت‌ها به ۳.۲تریلیون دلار خواهد رسید. رشد جمعیت افراد مالک ارزهای دیجیتال در سراسر جهان به ۸۵۰ تا ۹۵۰میلیون نفر نیز یکی دیگر از پیش‌بینی‌های کارشناسان بیتفینکس برای سال ۲۰۲۴ است. جمعیت کنونی افراد مالک ارز دیجیتال در جهان ۵۷۵میلیون نفر تخمین زده می‌شود.

خبر - ۳ ماه پیش
نیجریه,ممنوعیت,ارزهای دیجیتال,بانک مرکزی نیجریه

بانک مرکزی نیجریه ممنوعیت تعامل با ارزهای دیجیتال برای بانک‌ها را لغو کرد

بانک مرکزی نیجریه که در سال ۲۰۲۱ تعامل با ارزهای دیجیتال را برای بانک‌ها این کشور منع کرده بود، به‌تازگی اعلام کرد که این محدودیت‌ها را لغو کرده است. بخشنامه جدید بانک مرکزی نیجریه در رابطه با ارزهای دیجیتال حاوی دستورالعمل‌هایی جهت تعیین حداقل استانداردها و الزامات راه‌اندازی حساب و ارتباط با مؤسسات بانکی برای ارائه‌دهندگان خدمات مرتبط با دارایی‌های مجازی است.

خبر - ۳ ماه پیش
دوج کوین,شیبا‌اینو,ارزهای دیجیتال

چشم‌انداز قیمت دوج کوین و شیبا‌اینو در سال ۲۰۲۴

با نزدیک‌تر شدن به آغاز سال ۲۰۲۴، موج گسترده‌ای از خوش‌بینی در جامعه ارزهای دیجیتال، به ویژه در مورد میم کوین‌ها وجود دارد. در این میان، دوج کوین و شیبا اینو به عنوان دو میم کوین برتر بازار، توجه قابل‌توجهی را به خود جلب می‌کنند.

خبر - ۳ ماه پیش