اعتراف جنجالی لجر: عبارات بازیابی کیف پول‌ها می‌تواند در اختیار دولت‌ها قرار بگیرد

طبق آخرین اخبار، کلید‌های خصوصی کاربران لجر ممکن است در صورت نیاز با دولت‌ها به اشتراک گذاشته شود، اما به گفته مدیر عامل لجر، این «یک نگرانی جدی» نیست.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

لجر,کیف پول‌,Ledger Recover,KYC

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoinist»، پاسکال گوتیه (Pascal Gauthier)، مدیرعامل شرکت لجر، در مصاحبه اخیر خود تأیید کرد که در صورت وجود احضاریه، دولت می‌تواند از طریق ویژگی «Ledger Recover» به کلیدهای خصوصی مشتریان دسترسی داشته باشد.

این سرویس اشتراکی جدید با انتقادات بسیاری از سوی فعالان بازار، به ویژه کارشناسان امنیتی مواجه شده است.

با توجه به اظهارات گوتیه، حتی با وجود اینکه این «احضاریه برای همه نیست»، اظهارات او باور جامعه ارزهای دیجیتال در مورد دستگاه‌های لجر را تأیید می‌کند. به طور معمول، احضاریه در موارد شدید صادر می‌شود. به عنوان مثال، آن‌ها می‌توانند افراد مظنون به مشارکت در فعالیت‌های تروریستی و نقض قوانین تأمین مالی تروریسم را هدف قرار دهند.

اگرچه سازنده کیف پول لجر همچنان یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان کیف پول سرد و سخت‌افزاری است، انتشار ویژگی اخیر برای بازیابی کلیدهای خصوصی، بحث‌های زیادی را برانگیخته است. همان‌طور که می‌دانید، در دنیای ارزهای دیجیتال، بدون دسترسی به کلید خصوصی، کاربر نمی‌تواند مالکیت کوین‌های خود را تأیید کند.

در ویژگی جدید لجر، بازیابی کلید خصوصی کاربران با تقسیم عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای به سه بخش، رمزگذاری و ذخیره آن‌ها در سه مکان جداگانه، صورت می‌گیرد. افرادی که می‌خواهند از این قابلیت استفاده کنند، باید اطلاعات شخصی خود را نیز به عنوان بخشی از روند شناخت مشتری (KYC) ارسال کنند. لازم به ذکر است که استفاده از این سرویس اختیاری است.

جامعه ارزهای دیجیتال در حال حاضر در مورد اینکه آیا این ویژگی می‌تواند یک درب پشتی را برای سازمان‌های دولتی جهت دسترسی به کوین‌های کاربران ایجاد کند، دچار تردید است. در پاسخ به این تردیدها، گوتیه تکرار کرد که وجوه کاربران امن هستند و آنها یک درب پشتی در کیف پول خود ایجاد نکرده‌اند. با این حال، او می‌گوید که در صورت صدور احضاریه، دولت می‌تواند به کلیدهای خصوصی کاربرانی که از ویژگی بازیابی لجر استفاده می‌کنند، دسترسی داشته باشد. در واقع، دادگاه ممکن است احضاریه‌ای را صادر کند و به دارنده کیف پول دستور دهد در یک روند قانونی شهادت دهد یا اسنادی را ارائه کند که جزئیات آن ممکن است شامل ارزهای دیجیتال و مقادیر آنها باشد.

برخی از دارندگان ارزهای دیجیتال اعلام کرده‌اند که در حال بررسی سایر ارائه‌دهندگان کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند.

لینک کوتاه: b2n.ir/h51754 

لجر عقب‌نشینی کرد: از مشتریان معذرت می‌خواهیم
صرافی بای بیت احراز هویت را برای همه کاربران اجباری کرد
امارات، منطقه آزاد برای شرکت‌های دارایی‌های دیجیتال راه‌اندازی می‌کند
کیف پول‌های دارای ۱۰هزار تا ۱۰۰هزار کاردانو طی ماه گذشته ۷۹میلیون از این توکن را انباشت کرده‌اند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

بای بیت,Bybit,صرافی,احراز هویت,KYC

صرافی بای بیت احراز هویت را برای همه کاربران اجباری کرد

صرافی بای بیت (Bybit) اعلام کرد که از تاریخ ۸ می (۱۸ اردیبهشت) ساعت ۶:۳۰ به وقت تهران، احراز هویت برای کلیه کاربران را اجباری خواهد کرد. کاربرانی که تا آن زمان مراحل KYC حداقل سطح ۱ بای‌بیت را طی نکرده باشند، تنها حق بستن پوزیشن‌های معاملاتی و برداشت وجه خود را خواهند داشت.

خبر - ۱ ماه پیش
امارات,ارزهای دیجیتال,منطقه آزاد,متاورس,بلاک چین,توکن‌های چندمنظوره,کیف پول‌های دارایی‌های مجازی,توکن‌های غیرمثلی

امارات، منطقه آزاد برای شرکت‌های دارایی‌های دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

رأس الخیمه (Ras Al Khaimah)، ششمین شهر بزرگ امارات متحده عربی، قرار است منطقه آزادی به‌نام آرای‌کی دائو (RAK DAO)، به‌منظور نوآوری در فعالیت‌های شرکت‌های دارایی دیجیتال و جذب جهانی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کند که بر اساس بیانیه منتشرشده، امکان درخواست حضور در آن در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ باز خواهد شد. آرای‌کی دائو (RAK DAO)، به ارائه‌دهندگان خدمات مجازی و دیجیتال در فناوری‌های نوظهور، مانند متاورس، بلاک چین، توکن‌های چندمنظوره، کیف پول‌های دارایی‌های مجازی، توکن‌های غیرمثلی (NFT)، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO)، برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و سایر مشاغل مرتبط با وب۳ اختصاص داده خواهد شد.

خبر - ۲ ماه پیش
کیف پول‌,کاردانو,توکن,سانتیمنت

کیف پول‌های دارای ۱۰هزار تا ۱۰۰هزار کاردانو طی ماه گذشته ۷۹میلیون از این توکن را انباشت کرده‌اند

پلتفرم جمع‌آوری داده‌های درون‌زنجیره‌ای سانتیمنت، در توییت اخیر خود عنوان کرده است که کیف پول‌های دارای ۱۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ کاردانو، در یک ماه گذشته خرید گسترده این توکن را آغاز و در این مدت ۷۹.۱ میلیون واحد از این ارز دیجیتال را خریداری کرده‌اند. سانتیمنت همچنین در توییت خود نوشته است که کیف پول‌های بزرگ‌تر که بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۱۰میلیون واحد کاردانو موجودی دارند، فروش توکن‌های خود را متوقف کرده‌اند.

خبر - ۱۰ ماه پیش
اتریوم,کیف پول‌,اوج تاریخی

تعداد کیف پول‌های غیر صفر اتریوم به اوج تاریخی جدیدی رسید

همزمان با تلاش اتریوم برای بازیابی سطوح قیمتی از دست رفته خود، شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای آن در حال پیشرفت و بهبود است. بر اساس جدیدترین گزارش گلسنود، تعداد کیف پول‌های غیر صفر (Non-Zero) اتریوم، یعنی آدرس‌‌هایی که حداقل مقداری اتریوم ذخیره دارند، رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت رسانده و از ۸۳ میلیون کیف پول فراتر رفته است. در حال حاضر تعداد کیف پول‌های غیر صفر اتریوم به ۸۳,۶۶۲,۴۷۰ آدرس منحصر‌ به فرد رسیده است.

خبر - ۱۰ ماه پیش
کیف پول‌,ارزهای دیجیتال,روسیه,فروشگاه آنلاین اوزون

افزایش تقاضا برای کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال در روسیه درپی اعمال محدودیت‌های ارزی در این کشور

خبرگزاری ودوموستی (Vedomosti) روسیه گزارش داده است که تقاضای کاربران ارزهای دیجیتال در روسیه برای کیف پول‌های سخت‌افزاری در ماه‌های مارس (اسفند) و آوریل (فروردین) ۸برابر شده است. به گفته فروشگاه آنلاین اوزون (Ozon) روسیه، اعمال محدودیت‌های ارزی توسط بانک مرکزی این کشور به این افزایش تقاضا انجامیده است.

خبر - ۱۰ ماه پیش
کاردانو,نرم افزار لجر لایو

کاردانو به نرم افزار لجر لایو اضافه شد

بر اساس توییت اخیر شرکت لجر، کاردانو بالاخره پس از ماه‌ها انتظار به لجر لایو اضافه شده است. این بدان معناست که کاربران اکنون می‌توانند مستقیما با استفاده از نرم‌افزار لجر لایو، به ارسال، دریافت، خرید و مدیریت ارز دیجیتال ADA خود بپردازند.

خبر - ۱۱ ماه پیش
بیت کوین,صرافی کوین,معاملات فرابورس,کیف پول‌ سرد

۱.۲۱ میلیارد دلار بیت کوین از صرافی کوین بیس خارج شد

مدیرعامل پلتفرم تحلیلی کریپتوکوانت از یک جریان خروجی بزرگ بیت کوین از صرافی کوین بیس خبر داد. کی یانگ جو به دنبال‌کنندگان خود در توییتر گفت که ۳۰,۰۰۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۱.۲۱ میلیارد دلار روز جمعه از صرافی کوین بیس خارج شده است. به گفته او، این ذخیره بیت کوین به احتمال زیاد توسط سرمایه‌گذاران نهادی در معاملات فرابورس خریداری شده و برخی از آنها به کیف پول‌های سرد انتقال یافته‌اند.

خبر - خیلی وقت پیش
کاردانو,قرارداد هوشمند,کیف پول‌

تعداد آدرس‌های دارای بیش از ۱۰۰ هزار کاردانو رو به افزایش است

بر اساس آماری که تحلیلگری ناشناس در توییتر به اشتراک گذاشته است، تعداد کیف پول‌های دارای موجودی بیش از ۱۰۰,۰۰۰ کاردانو در روزهای اخیر روندی صعودی داشته است.

خبر - خیلی وقت پیش
بیت کوین,کیف پول‌

تعداد آدرس‌های دارای موجودی بیت کوین به اوج خود رسید

آمارهای درون‌زنجیره‌ای تازه نشان می‌دهند که همچنان احساسات مثبتی نسبت به بیت کوین وجود دارد، زیرا تعداد کیف پول‌های دارای موجودی به بالاترین حد تاریخ خود رسیده است. در حال حاضر تعداد آدرس‌های دارای موجودی بیت کوین به ۴۰.۲۷۶ میلیون مورد رسیده است. از میان آنها، ۸۱۷٬۴۴۵ آدرس دارای حداقل یک بیت کوین کامل هستند و این میزان نیز به اوج ۱۰ ماه اخیر رسیده است.

خبر - خیلی وقت پیش