اعلام حمایت دولت غنا از ارز دیجیتال بانکی در این کشور

معاون رئیس جمهور غنا، از دولت‌های آفریقایی خواسته است که تحقیق در مورد ارزش ارزهای دیجیتال را آغاز کنند، زیرا این صنعت می‌تواند تجارت بین آفریقایی را تقویت کنند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

غنا,کرونا,ارز دیجیتال بانکی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، ماهامودو باوومیا (Mahamudu Bawumia)، این اظهارات را هنگام سخنرانی در جمع مهمانان در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی تجارت و مالی غنا (GITFIC) در آکرا بیان کرد. این گزارش همچنین به نقل از باومیا از پروژه «e-cedi» بانک مرکزی غنا تقدیر می‌کند. وی گفت که دولت غنا آماده است تا اعتبار مورد نیاز و پشتوانه قانونی صنعت ارز دیجیتال را برای استفاده فراهم کند. علاوه بر این، چنین ارزهای دیجیتالی به کشورهای آفریقایی اجازه می‌دهد تا تمام پرداخت‌های برون مرزی را بدون مشکل انجام دهند.

بانک غنا (BOG) یکی از اولین بانک‌های مرکزی آفریقا است که شروع مرحله آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را اعلام کرد. با این حال، تأیید نهایی این ارز دیجیتال بستگی به نتیجه مرحله آزمایشی دارد.

در مورد سیستم پرداخت و تسویه پان آفریقایی (PAPSS)، زیرساخت‌های اصلی پرداخت و جمع‌آوری قاره آفریقا، باوومیا توضیح داد که این امر به مشاغل در قاره اجازه می‌دهد تا معاملات را با ارزهای محلی خود بدون وابستگی به ارزهای شخص ثالث تسویه کنند. وی افزود که این سیستم همچنین می‌تواند به عنوان جایگزینی برای روابط بانکی با هزینه بالا و طولانی مدت با و در راه تسهیل تجارت و سایر فعالیت‌های اقتصادی در سراسر قاره از طریق یک سیستم تسویه پرداخت‌های واحد، کم هزینه و با ریسک کنترل معقول عمل کند.

معاون رئیس جمهور غنا همچنین از سخنرانی خود برای تحسین بخش بانکی و سیاست‌های دیجیتالی سازی دولت آکوفو-آدو استفاده کرد. او گفت:

«هم‌اکنون، دیجیتالی شدن به یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت نانا آکوفو-آدو تبدیل شده است. هنگامی که بلای همه گیر ویروس کرونا به ما ضربه زد و بسیاری از اقتصادها را به قرنطینه نسبی و کلی کشاند، نیاز به پیگیری دیجیتالی شدن را تقویت کرد.»

 

به دنبال شیوع همه گیری کرونا، پول تلفن همراه و سیستم عامل‌های دیجیتالی به عنوان ابزارهای مهم گنجاندن مالی برای غنا ظاهر شده اند. باوومیا با استفاده از موفقیت غنا به عنوان مرجع، از دیگر کشورهای آفریقایی خواست راه و روش دولت او را دنبال کنند. وی گفت که این‌کار باید به منظور اطمینان از رشد چشم انداز توافقنامه تجارت آزاد قاره آفریقا (AFCFTA)، انجام شود.

لینک کوتاه: b2n.ir/f19083 

غنا می‌خواهد پروژه ارز دیجیتال ملی خود را شروع کند
سقوط بیت کوین پس از انتشار خبر موفقیت آمیز بودن آزمایش های واکسن کرونا

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3