افزایش کارمزد شبکه اتریوم هم‌زمان با رشد فعالیت در بازار NFTها

طبق داده‌های گزارش گلس‌نود، میانه هزینه گس پرداختی برای تراکنش‌های اتریوم در ۹ ماه گذشته به‌طور تقریبی ۱۰ تا ۲۰ گیگا‌وی بوده است. در این ماه، هزینه گس به ۳۸ گیگا‌وی افزایش یافته است که نسبت به رویداد‌های نزولی مانند سقوط صرافی FTX در ماه آبان (۳۶ گیگا‌وی) نیز بیشتر است. به‌طور مشخص، گس مورد استفاده در معاملات NFT اتریوم طی ۲ ماه متوالی ۹۷درصد افزایش یافته و به سطحی نزدیک شده است که در زمان شکوفایی این بازار در اواسط سال ۲۰۲۱ تا اواسط سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱) مشاهده کردیم.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اتریوم,کارمزد,NFT,FTX,گلس‌نود,گس

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «decrypt»، بر اساس گزارش شرکت تحلیل زنجیره ای گلس‌نود (Glassnode)، میانگین هزینه گس پرداختی برای تراکنش‌های اتریوم در ماه گذشته به‌طور تقریبی ۱۰ تا ۲۰ گیگا‌وی بوده است. در این ماه، این هزینه به ۳۸ گیگا‌وی (gwei) افزایش یافته است که نسبت به رویداد‌های نزولی مانند سقوط صرافی FTX در ماه آبان (۳۶ گیگا‌وی) نیز بیشتر است.

گلس‌نود در خبرنامه هفتگی خود در روز دوشنبه نوشت:

 «طبیعت افزایشی تقاضای گس نشان می‌دهد که ممکن است احیای اولیه فعالیت شبکه در جریان باشد.»

قیمت گس با توجه به تقاضای شبکه در نوسان است، به این معنی که هزینه‌ها افزایش می‌یابد زیرا کاربران بیشتری به دنبال گنجاندن تراکنش‌های خود در بلوک بعدی اتریوم هستند. در این مورد، به نظر می رسد افزایش فعالیت در بازار NFT اتریوم منبع اصلی تقاضای جدید برای گس باشد.

به طور خاص، گس مورد استفاده در معاملات NFT  اتریوم برای دو ماه متوالی ۹۷ درصد افزایش یافته است و به سطوحی نزدیک می‌شود که آخرین بار در دوره «رونق توکن های غیرمثلی»، از اواسط سال ۲۰۲۱ تا اواسط سال ۲۰۲۲، مشاهده شده بود. بخش اعظم این فعالیت رو به افزایش به لطف بلور (Blur) بوده است. بلور یک بازار NFT است که در ماه اکتبر (مهر) راه اندازی شد و اکنون از نظر حجم معاملات از اوپن سی (OpenSee) پیشی گرفته است.

گلس‌نود توضیح داد:

 «توجه اخیر پیرامون بلور منجر به افزایش تقاضا برای فضای بلوک شده است، که منجر به افزایش هزینه‌ها برای اعتبارسنجی‌ها و سوزاندن اتریوم بیشتر از طریق « EIP۱۵۵۹» شده است.»

سایر محرک‌های فعالیت NFT ها شامل پروژه‌های کاملاً جدیدی است که توسط بزرگ‌ترین نام‌های صنعت راه‌اندازی شده‌اند، از جمله بازی «Dookey Dash» از «Yuga Labs» و اعلام انتشار «Doodles در ماه گذشته.

با این وجود، نرخ پذیرش شبکه اتریوم همچنان پایین است. تعداد آدرس‌های جدید تولید شده هنوز ۴۰ درصد کمتر از ۱۲ ماه گذشته است.

همه بخش های اکوسیستم اتریوم شاهد افزایش درآمد نیستند. جولیان هولگوین، مدیرعامل «Doodle» در مصاحبه‌ای با «Decrypt» در روز جمعه گفت که رقابت بین اوپن سی و بلور باعث محدود شدن پول نقد در دسترس بسیاری از پروژه‌های NFT می‌شود که برای کسب درآمد به حق امتیاز ثانویه متکی هستند.

لینک کوتاه: b2n.ir/g45451 

 

چارلز هاسکینسون: کاردانو غیرمتمرکزتر از تمام ارزهای دیجیتال جهان می‌شود
برخی از اسناد مالی از بازگشایی صرافی FTX خبر می‌دهند
هم‌بنیان‌گذار کیف پول کاسا: سرمایه‌گذاران اتریوم می‌خواهند از یک کیف پول سرد و توزیع‌شده استفاده کنند
معامله‌گران ۸۰۰ میلیون دلار بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند
تعداد کیف پول‌هایی با موجوی بیش از یک بیت کوین از مرز یک میلیون عدد فراتر رفت

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

FTX,اسناد مالی,جان ری سوم‌,ترایب کپیتال

برخی از اسناد مالی از بازگشایی صرافی FTX خبر می‌دهند

صورت‌حساب‌های جان ری سوم‌(John Ray III)، مدیرعامل جدید صرافی FTX، نشان می‌دهد که او همچنان قصد دارد نسخه دوم این صرافی را راه‌اندازی کند و بیشتر از ۶.۵ ساعت روی طرح آن کار کرده است.

خبر - ۵ روز پیش
کاسا,کیف پول,اتریوم,کیف پول سرد,جیمسون لوپ,کیف پول سرد خودحضانتی

هم‌بنیان‌گذار کیف پول کاسا: سرمایه‌گذاران اتریوم می‌خواهند از یک کیف پول سرد و توزیع‌شده استفاده کنند

جیمسون لوپ، هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد فناوری کیف پول کاسا (Casa)، در مصاحبه اخیر خود گفته که با مشتریان این شرکت صبحت کرده و متوجه شده است که بسیاری از آن‌ها به‌خاطر سقوط شرکت‌های مختلف در سال گذشته، توکن‌های زیادی مثل استیبل کوین‌های خود را از دست داده‌اند.

خبر - ۱ هفته پیش
بیت کوین,Glassnode,گلس‌نود,اتریوم,تتر,USDT

معامله‌گران ۸۰۰ میلیون دلار بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

داده‌های وب‌سایت گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که جریان خروجی بیت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال به ۸۰۰ میلیون دلار رسیده است. گفتنی است که این رکورد بزرگ‌ترین برداشت معامله‌گران در سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شود.

خبر - ۱ هفته پیش
ایلان ماسک,Milady,توییتر,NFT,پامپ

ایلان ماسک با پست اخیر خود باعث افزایش ۵۰۰ درصدی NFTهای Milady شد

ایلان ماسک، مالک میلیاردر توییتر، روز چهارشنبه پس از انتشار یک میم «MiLady»، قیمت NFTهای Milady را افزایش داد. مدت کوتاهی پس از پست ماسک، فروش «NFT Milady» و قیمت کف پروژه افزایش یافت. طبق گزارش «NFT Price Floor» ، فروش «MiLady» در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰۰ درصد افزایش یافت و قیمت کف نیز نزدیک به ۵۰ درصد افزایش یافت.

خبر - ۲ هفته پیش
کارمزدهای بیت کوین,کارمزد,بیت کوین,Gas,گس

افزایش شدید کارمزدهای بیت کوین؛ علت چیست؟

بیت کوین اخیراً به دلیل افزایش شدید کارمزدهای تراکنش‌های خود، تحت فشار فروش قرار گرفته است؛ زیرا مقدار گس (Gas) آن به بالاترین حد در دو سال اخیر رسیده است و کاربران محبوب و تأثیر‌گذار در حوزه ارزهای دیجیتال مانند صرافی بایننس را مجبور به تعلیق برداشت‌ها کرده است.

خبر - ۲ هفته پیش
پی‌پال,ارز دیجیتال,بیت کوین,اتریوم,بیت کوین کش,لایت کوین

مشتریان پی‌پال سپرده‌های ارز دیجیتال خود را افزایش چشم‌گیری داده‌اند

پی پال اعلام کرد که واریزی‌های دارایی‌های دیجیتال شده مشتریانش ۵۶ درصد بیشتر از سه ماهه قبل است .این شرکت به کاربران در برخی مناطق امکان خرید، نگهداری، فروش و پرداخت برای خرید با استفاده از ارز دیجیتال را ارائه می‌دهد.

خبر - ۲ هفته پیش