افزایش ۳۰۰ درصدی معاملات ریپل

با وجود این‌که بسیاری از صرافی‌ها معاملات XRP را متوقف و یا این ارز دیجیتال را از لیست خود خارج کرده‌اند، حجم معاملات XRP در ۳ ماه آخر سال ۲۰۲۰ رشدی ۳۰۰ درصدی داشته است. XRP در حالی به این رقم خیره‌کننده دست می‌یابد که ۳۳ صرافی مطرح معاملات این ارز دیجیتال را متوقف کرده‌اند.

mammad

منبع : UTODAY

افزایش ۳۰۰ درصدی معاملات ریپل

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی ریپل (Ripple)، شرکت عرضه کننده XRP، حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۳ ماه پایانی سال ۲۰۲۰ با رشدی ۲۹۹ درصدی به ۱۴۸.۱۵ میلیارد دلار رسیده است.

XRP در حالی به این رقم خیره‌کننده دست می‌یابد که ۳۳ صرافی مطرح معاملات این ارز دیجیتال را متوقف کرده‌اند. بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال تحت‌تاثیر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از مدیران ریپل، معاملات XRP را متوقف کردند. در آن زمان XRP تنها  ۱۲.۴۹ درصد از حجم معاملات خود را به دلیل محدودیت‌های معامله‌گری از دست داد.

بدون شک ۳ ماه پایانی سال ۲۰۲۰ بدترین تجربه ریپل در سال‌های اخیر است. در اواخر نوامبر (آذر) قیمت XRP به لطف ایردراپ توکن اسپارک (Spark) به اوج ۱ ساله خود در ۰.۷۷ دلار رسید. با این حال روزهای خوش ریپل دوام زیادی نداشت و پس از علنی شدن شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار از ریپل، XRP سقوطی ۷۸ درصدی را تجریه کرد.

چهارمین ارز با ارزش بازار، در شروع فوریه (بهمن) توانست تا نزدیکی اوج قبلی خود پیش برود، هرچند که بلافاصله در اثر یک فروش هماهنگ بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد.


نمودار انحراف معیار بازده روزانه

نکته قابل توجه این است که با وجود شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار از ریپل، به‌خاطر فروش غیرقانونی توکن‌های ثبت نشده XRP، در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۰ حجم توکن‌های XRP که مستقیماً از سوی ریپل به فروش رسیده‌اند ۱۲۲ درصد افزایش یافته و به ۱۱۱.۱۲ میلیون دلار رسیده است. این میزان برابر با ۰.۰۵ درصد از حجم معاملات جهانی XRP است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط