افزایش ۵۷ درصدی درآمد ماینرهای بیت کوین طی دو ماه

بر اساس آخرین داده‌های زنجیره‌ای گلس‌نود (Glassnode)، درآمد ماینرها ۵۷درصد افزایش یافته و به سطوح اواسط ۲۰۲۰ رسیده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,ماینر,استخراج ارز دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، پس از محدودیت‌های عمده استخراج در چین، پس از کاهش قابل ملاحظه حجم استخراج، اکثریت نیروی نرخ هش به اروپا و ایالات متحده مهاجرت کرد. در ماه مه (اردیبهشت)، قدرت استخراج بیت کوین به ۱۸۰ اگزاهش بر ثانیه رسید و سپس بیش از ۵۰‌درصد کاهش یافت. در حال حاضر، نرخ هش به تدریج با بهبودی ۲۵درصدی در حال افزایش است. هم اکنون این شبکه با سرعت ۱۱۲.۵ اگزاهش بر ثانیه در حال استخراج است.دلیل اصلی افزایش درآمد، دشواری شبکه است که به طور مستقیم بر میزان دارایی سرمایه‌گذاری شده در تعداد بیت کوین‌های دریافتی تأثیر می‌گذارد. پس از محدودیت‌های استخراج ارز دیجیتال در چین، دشواری استخراج کاهش یافت، که منجر به افزایش سریع سودآوری استخراج استخرهای واقع در ایالات متحده و اتحادیه اروپا شد.

از زمان آخرین نصف شدن، بیت کوین در ماه مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹)، درآمد ماینرها به طور مداوم از ۹.۵ بیت کوین در هر اگزاهش به ۵.۶ بیت کوین در هر اگزاهش کاهش یافته است. در دو ماه گذشته، وضعیت خالص موجودی حساب‌های استخراج به بیش از ۵۰۰۰ بیت کوین در ماه افزایش یافته است. این واقعیت نشان دهنده کاهش فشار فروش بر روی قیمت بیت کوین است که در دوره‌های فروش بازار اتفاق افتاده است.

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین در منطقه ۴۶,۰۰۰ دلار معامله می‌شود و آخرین بازآزمایی مجدد ۴۸,۰۰۰ دلار دیروز انجام شد و میزان هش شبکه و سختی آن به ترتیب در ۱۱۶ میلیون تراهش بر ثانیه و ۱۵,۵۰۰ تن باقی مانده است.

لینک کوتاه:

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط