افزایش 50 درصدی سرمایه‌گذاری مدیران مالی در ارزهای دیجیتال

شرکت ارائه‌دهنده صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتالِ بیت‌وایز اَسِت منیجمنت (Bitwise Asset Management) گزارشی را منتشر شده است که نشان می‌دهد، تعداد مشاوران مالی که دارایی‌های تحت مدیریت خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص می‌دهند، در طول یک سال گذشته تقریبا 50 درصد افزایش یافته است.

جمیله احسانی

منبع : COINTELEGRAPH

افزایش 50 درصدی سرمایه‌گذاری مدیران مالی در ارزهای دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، این نظرسنجی که با مشارکت وب سایت سرمایه‌گذاری ایی‌تی‌اف ترندز (ETF Trends)  انجام شده است، تقریباً از ۱,۰۰۰ مشاور مالی مستقر در ایالات متحده استعلام گرفته است. یافته‌ها نشان می‌دهد که ۹.۴ درصد از اوراق‌بهادار مشتریان این مشاوران مالی به ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده است. این در حالی است که این عدد در سال ۲۰۱۹ برابر با ۶.۳ درصد بوده است.

۱۵ درصد از مشاوران مالی که هنوز در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نکرده‌اند اظهار داشتند که احتمالاً در سال ۲۰۲۱ در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند، همچنین ۲ درصد از آنها گفته‌اند که امسال حتما ارزهای دیجیتال را به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه خواهند کرد. با این اوصاف می‌توان گفت علاقه به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در میان مدیران مالی به شدت در حال افزایش است.

به نظر می‌رسد انگیزه اصلی برنامه ریزان و مشاوران مالی برای رفتن به سمت ارز های دیجیتال، اثرات همه‌گیری کرونا بر اقتصاد جهانی است.

یک چهارم شرکت کنندگان این نظرسنجی «پوشش تورم» را به‌عنوان جذاب‌ترین کاربرد ارزهای دیجیتال توصیف کرده‌اند. پوشش تورم به این معنی ست که ارزهای دیجیتال همگام با تورم رشد می‌کند و ارزش دارایی افراد را در مقابل افزایش قیمت‌ کالاها حفظ می‌کند. در این میان علاوه بر نظر خود مشاوران تقاضای مشتریان نیز تاثیرگذار به‌نظر می‌رسد. ۸۱ درصد از مشاوران گزارش داده‌اند كه در سال ۲۰۲۰ مشتریان آنها در مورد ارزهای دیجیتال سوال كرده‌اند و این در حالی است كه در سال ۲۰۱۹ این عدد ۷۶ درصد بوده است.

باوجود افزایش تعداد مشاوران مالی که سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص داده‌اند، مدیرعامل بیت‌وایز (Bitwise) اظهار داشت است: «این بررسی‌ها نشان می‌دهد که هنوز شروع کار ارزهای دیجیتال است و هم‌اکنون کمتر از ۱۰ درصد مشاوران در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی در ادامه افزود:

«به طور همزمان، پذیرش ارزهای دیجیتال از سوی افراد جامعه و علاقه به آنها در حال افزایش است. این نظرسنجی نشان می‌دهد تعداد مشاورانی که به سمت این دارایی ارزشمند می‌روند می‌تواند در سال آینده دو برابر یا بیشتر شود.»

تام لیدون (Tom Lydon) مدیرعامل ایی‌تی‌اف ترندز، در این رابطه گفته است:

«مشاوران مالی به طور فزآینده‌ای به دنبال دارایی‌های جایگزین هستند و علاقه به ارزهای دیجیتال  به شدت در حال افزایش است.»

تعداد مخالفان ارزهای دیجیتال در انجمن مشاوران سرمایه گذاری در حال کاهش است، به طوری که تعداد افرادی که پیش‌بینی می‌کنند قیمت بیت کوین به  سمت صفر در حرکت است و کاهش یافته است. این میزان از ۱۴ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۸ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته و در سال جاری حدود ۴ درصد است. برخلاف این در طی یک سال گذشته، تعداد مشاورانی که پیش بینی می‌کنند بیت کوین در عرض پنج سال شش رقمی شود از ۴ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافته است.

 

آشنایی با برخی مفاهیم حوزه ارزهای دیجیتال
ارز دیجیتال چیست؟
بدشانسی‌های فیس‌بوک؛ تغییر نام از «لیبرا» به «دییِم» هم کارساز نمی‌شود
wozniak-efforce-launch

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تیم بسکتبال گرگان، قهرمان لیگ برتر شد

title

شهرداری گرگان به عنوان یکی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار بسکتبال ایران که از چند دهه قبل به تیمداری در سطح اول این رشته مشغول بوده، هفته گذشته و در دیداری که بخش‌هایی از آن به دلیل برخی اتفاقات خاص، جزو صفحات ماندگار لیگ برتر محسوب می‌شود، مهرام تهران را برد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط