امریکا در رتبه اول ثبت اختراعات بلاکچینی

با وجود این که شرکت چینی "َAlibaba" در سال جاری بیشترین تعداد ثبت اختراع در حوزه بلاکچین را به خود اختصاص داده است، اما همچنان ایالات متحده در رتبه اول رده بندی ثبت اختراعات در این حوزه قرار دارد.

mammad

منبع : آسان بیت کوین

آمریکا ، بلاکچین

IBM و Alibaba دو شرکت پیشرو در ثبت اختراع در حوزه فناوری بلاکچین هستند. Alibaba تا کنون موفق به ثبت 200 مورد اختراع در این حوزه شده است. این در حالیست که IBM به عنوان دومین شرکت حاضر در این رده بندی کمی بیشتر از 100 مورد را تا کنون به ثبت رسانده است. سایر شرکت های امریکایی مانند "Bank of America" و "Mastercard" نیز چندین مورد در خواست ثبت اختراع ارائه کرده اند که در این رده بندی به نام امریکا محاسبه شده است. طبق گزارش های وب سایت "Kisspatent" تعداد اختراعات بلاکچینی ثبت شده امریکا در شش ماه اول سال 2020 بیشتر از کل اختراعات ثبت شده این کشور در سال 2019 بوده است.

در این رده بندیِ وب سایت "Kisspatent" ایالات متحده با 2112 ثبت اختراع در جایگاه اول قرار دارد و سایر کشور ها از جمله جزایر کیمن با 350، کانادا با 118، ژاپن با 108، کره جنوبی با 87، و چین با 77 مورد اختراع ثبت شده به ترتیب در جایگاه دوم تا پنجم قرار گرفته اند.

اگرچه شرکت های چینی معمولا در بین 10 شرکت برتر ثبت اختراع در حوزه بلاکچین قرار می گیرند، اما این شرکت ها به صورت تخصصی در زمینه فناوری بلاکچین فعالیت نمی کنند. "Kisspatent" گزارش می دهد که شرکت ها چینی اپلیکیشن های مبتنی بر بلاکچین را به عنوان بخشی از نمونه کارهای خود در زمینه تکنولوژی در اختیار دارند. در این گزارش آمده است که علت پایین بودن تعداد ثبت اختراعات در چین، (با توجه به سابقه ای که در زمینه به کار گیری فناوری بلاکچین دارد) جلوگیری از برخی تحریم های تجاری، از سوی سایر کشور های فعال در این حوزه بوده است.

Kisspatent توضیح می دهد که:

" آنها از تجربیات شیائومی در زمینه ثبت اختارعات بلاکچینی خود استفاده کرده اند تا از تحریم های تجاری کشور های خارجی جلوگیری کنند. (شیائومی از فروش اسمارت فون های خود در خارج از چین جلوگیری می کرد چرا که اریکسون سوئدی حق ثبت اختراعاتی را در اختیار داشت که این شرکت از آنها در تولیدات خود استفاده کرده بود.)"

محبوب ترین دسته بندی ثبت اختراعات در حوزه فناوری بلاکچین، که نیمی از اختارعات ثبت شده در این حوزه را به خود اختصاص می دهد، برنامه های fintech یا استارت آپی است. این دسته بندی بیشتر شامل برنامه های کاربردی است که برپایه ارز های دیجیتال فعالیت می کنند و همچنین پلتفرم هایی که از مبادلات ارز های دیجیتال پشتیبانی می کنند. پلتفرم های تجاری غیر متمرکز، معرفی راه حل های جدید از طریق بلاکچین، استفاده از بلاکچین در بخش مالی سرویس های تجاری، خدمات بهداشتی، درمانی و خدمات بانکی از جمله دسته بندی های محبوب ثبت شده در این حوزه است.


نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط