بازار بیت کوین در تسلط خرس ها؛ موعد قرارداد آتی و اختیار بیت کوین نزدیک است

قیمت بیت کوین طی ۷ روز گذشته تقریبا ۲۲ درصد کاهش یافته و برای دومین بار در ماه ژوئن (خرداد ماه) به ۳۱,۷۰۰ دلار رسید. مهم‌ترین خبر در رابطه با این کاهش قیمت، سرکوبی حساب‌های بانکی مرتبط با رمزارزها توسط دولت چین بوده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بازار بیت کوین در تسلط خرس ها؛ موعد قرارداد آتی و اختیار بیت کوین نزدیک است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از میهن بلاکچین، هرچند، طبق گزارشات موجود، هش‌ریت شبکه بیت کوین تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافته و به کمترین مقدار خود طی ۸ ماه اخیر رسیده است. این موضوع نیز می‌تواند نقش مهمی در اصلاح قیمت داشته باشد. حتی خرید اخیر ۴۸۹ میلیون دلاری شرکت مایکرواستراتژی نیز نتوانست سطح حمایتی ۳۵,۰۰۰ دلار را حفظ کند.

این شک و شبهه نیز به وجود آمده است که شاید قراردادهای آتی و اختیار بیت کوین با تاریخ سررسید ۲۵ ژوئن ممکن است دلیل این کاهش قیمت باشد. ماه جاری با سررسید ۲.۵ میلیارد دلار آپشن‌های بیت کوین و ۲ میلیارد دلار قرارداد های آتی مواجه هستیم.

در حال حاضر، قرارداد های آتی CME تقریبا نیمی از قرارداد های باز آتی را شامل می‌شوند. هرچند تجربه نشان داده است که اکثر سرمایه‌گذاران طی هفته آخر معاملاتی، وضعیت معاملاتی خود را می‌بندند.

 

بازارسازها و میزهای آربیتراژ به سمت قرارداد های آتی کوتاه‌مدت و همزمان حفظ بیت کوین تمایل دارند. در این بین، شرکت‌های بزرگ مدیریت دارایی نظیر Tudor Investment به قرارداد های آتی بلندمدت می‌پردازند.

هرچند، بستن یا انتقال قرارداد آپشن یا اختیار بی‌ارزش، سودی ندارد. با توجه به اینکه کمتر از ۵ روز به تاریخ سررسید این قراردادها مانده است،  حق خرید بیت کوین (call) به ۲۰ دلار رسیده است.

شرایط کلی به نفع گاوها است، زیرا آپشن‌های خرید یا کال خنثی تا صعودی، ۳۶ درصد بیشتر از سایر قرارداد های آپشن‌ ها هستند.

به این موضوع توجه کنید که ۸۷ درصد آپشن‌های حق خرید بالاتر از ۳۴,۰۰۰ دلار قرار داده شده است. بنابراین، اگر قیمت بیت کوین کمتر از این سطح باقی بماند، فقط ۲۰۰ میلیون دلار قرارداد خنثی تا صعودی در سررسید ماه ژوئن حضور خواهند داشت.

در این بین، ۴۶ درصد آپشن‌های فروش (put) بالاتر از ۳۴,۰۰۰ دلار قرار داده شده‌اند. ارزش این قراردادها معادل با ۵۱۰ میلیون دلار است. در نتیجه، برتری با قراردادهای خنثی تا صعودی است.

در صورتی که قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ ژوئن به بالاتر از ۳۶,۰۰۰ دلار برسد، اختلاف ۳۱۰ میلیون دلاری به نفع خرس‌ها تا ۱۹۰ میلیون دلار کاهش خواهد یافت. از طرف دیگر، خرس‌ها می‌توانند ۱۴۰ میلیون دلار قرارداد باز دیگر اضافه کنند و منجر به کاهش قیمت به کمتر از ۳۲,۰۰۰ دلار شوند. برتری ۴۵۰ میلیون دلاری بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود.

لینک کوتاه: b2n.ir/b68557 

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۵ آذر
پلن‌بی درباره پیش‌بینی ناموفق بیت کوین ۹۸,۰۰۰ دلاری توضیح داد
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۴ آذر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۳ آذر

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

پایان کار ایران در المپیک توکیو با ۳ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز

title

کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو موفق به کسب هفت مدال شد و تاکنون در رده ۲۷ جدول مدالها قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، کاروان ورزشی ایران به نام ستارگان ایران زمین با ۶۶ ورزشکار در ۱۷ رشته ورزشی راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد. ایران در رشته‌ها ورزشی کشتی آزاد و فرنگی، وزنه برداری، تکواندو، بوکس، تیراندازی، تیروکمان، قایقرانی، تنیس روی میز، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شمشیربازی، والیبال، بسکتبال، جودو، شنا، بدمینتون و کاراته شرکت کرد. 

منبع : خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

پلن‌بی,بیت کوین

پلن‌بی درباره پیش‌بینی ناموفق بیت کوین ۹۸,۰۰۰ دلاری توضیح داد

پلن بی، تحلیل‌گر معروف بیت کوین که با نام مستعار فعالیت می‌کند، در توییترش درباره پیش‌بینی ناموفق قیمت بیت کوین که مورد تمسخر کاربران قرار گرفته، توضیح داد. او می‌گفت که بیت کوین در بدترین سناریو تا پایان نوامبر ۹۸,۰۰۰ دلار خواهد بود، به این معنی که بهای این ارز دیجیتال در یک هفته ۶۷ درصد افزایش یابد تا این پیش بینی محقق شود.

خبر - ۱۴ ساعت پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو,دلار,ایران

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۴ آذر

بیت کوین موفق شد در محدوده‌ای بالاتر از منطقه حمایتی ۵۵,۵۰۰ دلار باقی بماند. این ارز بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از سطح ۵۵,۵۰۰ دلار، تلاش می‌کند یک موج بازیابی مناسب را برای احیای قیمت آغاز کند.

تحلیل - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۳ آذر

قیمت بیت کوین یک بار دیگر برای شکست صعودی بالای منطقه مقاومت ۵۸,۰۰۰ دلاری تلاش کرد. ولی نتوانست قدرت کافی برای حرکت بالاتر از سطوح ۵۷,۵۰۰ و ۵۸,۰۰۰ را به دست آورد...

تحلیل - ۳ روز پیش