بازار گاوی باشد یا خرسی؟ حرفه ای ها اهمیتی نمی دهند

استراتژی‌ایی که در معامله‌گری به آن نیاز دارید.

mammad

منبع : کوین تلگراف

بازار گاوی باشد یا خرسی؟ حرفه‌ای‌ها اهمیتی نمی‌دهند

title

استراتژی‌ایی که در معامله‌گری به آن نیاز دارید.

مارسل پچمن (Marcel Pechman)، تحلیلگر کوین تلگراف در مقاله‌ای که به تازگی منتشر کرده است به معرفی استراژی ‌پردازد که با استفاده از آن می‌توانید بدون در نظر گرفتن جهت بازار تولید سود کنید.

معامله گران تازه وارد تصور می‌کنند که معامله گران حرفه‌ای بیشتر روز خود را صرف تماشای صفحه نمایش می کنند تا این که به تجزیه و تحلیل بازار بپردازند و بهترین شرایط را برای معاملات خود انتخاب کنند. اما این تصور چندان هم درست نیست!

داشتن چشمانی خستگی ناپذیر چیزی نیست که معامله گران موفق را از معامله گران معمولی متمایز کند. بلکه استفاده از استراتژی های آزمایش شده است که به معامله گران حرفه ای این توانایی را می دهد تا در بلند مدت به تولید سود بپردازند. امروز در مورد چگونگی پیشبرد معاملات، میزان بودجه در سرمایه گذاری و روش های برتر معامله گران حرفه ای بحث خواهیم کرد.

برای به کار گیری این استراتژی ها در معاملات نیازی به استفاده از ربات‌های معامله‌گری و سرمایه گذاری مبلغ قابل توجهی از دارایی خود نخواهید داشت. در واقع می توان گفت که به منظور تولید سود نیازی به سرمایه گذاری حجم گسترده‌ای از دارایی نیست.

استراتژی های بدون جهت

بازار ارز دیجیتال به واسطه تغییرات شدید قیمت در بازه های زمانی کوتاه شناخته می‌شود. در این بازار افزایش یا کاهش سه رقمی ارزش دارایی ها در بازه های زمانی 1 تا 24 ساعته اتفاق می افتد!

سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال به دریافت سود های کلان متمایل شده اند و به همین خاطر دریافت سود 2% در ماه در این بازار احمقانه به نظر می رسد. اما چرا یک یک سرمایه گذار باید از چنین استراتژی کم بازدهی استفاده کند؟ پاسخ سود مرکب است. اگر معامله گری بتواند ماهانه 2% سود کسب کند، سود سالانه وی 27% خوهد بود. معامله گران اندکی می توانند با پیش‌بینی فراز و نشیب های بازار به چنین درصدی از تولید سود دست پیدا کنند. بنا‌بر‌این تولید سود منطقی اما قابل اطمینان، سرمایه گذار را از تحمل ضرر های احتمالی و تلاش های بی فایده برای پایش دائمی بازار در امان می دارد.

حمل سرمایه (carry trade)، یک استراتژی فوق العاده در خرید و فروش ارز دیجیتال است. در این استراژی مبلغ مشخصی ارز دیجیتال را در بازار های سنتی خریداری کرده و در بازار های معاملات آتی زمان بندی شده (fixed calendar futures markets)  به فروش می رسانید. بازار معاملات آتی به بازاری گفتی می شود که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا دارایی هایی خود را در زمانی معینی در آینده و با قیمتی مشخص خریداری کرده و یا به فروش برسانند. زمان مناسب برای تبدیل سرمایه در بازارهای معاملات آتی را می توان با تجزیه و تحلیل شاخص پایه basis indicator)) مشخص کرد، شاخص پایه در سرمایه گذاری با عنوان حق بیمه سالانه بازار معاملات آتی نیز شناخته می شود.


قرارداد‌های بازار معاملات آتی اتر

این استراتژی مناسب سرمایه گذاری های دائمی نیست. چرا که شاخص پایه بسته به میزان افزایش تعداد سرمایه گذاران نوسان می کند. معمولا در بازار آلت کوین‌ها شرایط بهتری برای استفاده از استراتژی حمل سرمایه وجود دارد. زیرا رقابت بین سرمایه گذاران در بازار آلت کوین ها کمتر است. با مشاهده نمودار بالا به این نکته توجه کنید که چگونه اتر سطح متوسط سالانه 20% را در اواست ماه اوت (مرداد) لمس کرده است.

اما در استفاده از این استراتژی باید نکته مهمی را در نظر داشته باشید. این معامله تنها در صورتی امکان پذیر می باشد که بازار معاملات آتی مورد نظر شما از واریز ارز دیجیتالی که در اختیار دارید پشتیبانی کند. برخی از صرافی های ارز دیجیتال تنها از واریز های بیت کوین و تتر پشتیبانی می کنند.

نکته مهم دیگری که در استفاده از استراتژی حمل سرمایه باید به آن توجه داشته باشید این است که معاملات زمانبندی شده در بازار معاملات آتی، برخلاف معاملات دائمی دارای تاریخ انقضا هستند. به همین خاطر لازم است تا در زمان انقضای قرارداد، دارایی خود را در بازار نقدی (spot) به فروش برسانید.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399
روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال برای دومین روز متوالی نزولی بود و بسیاری از ارزها، از جمله ارزهای معتبر، سقوط‌هایی دو رقمی را تجربه کردند.

تحلیل - 5 اسفند 1399
سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

تسلا (Tesla) تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین سود کسب کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

بیت کوین طی یک هفته ۹ درصد افزایش قیمت داشته و در ساعت ۱۳:۲۵ به وقت گرینویچ ۵۷,۲۷۲ دلار معامله شده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر ششمین سرمایه با ارزش دنیاست و تنها یک رده پایین‌تر از آلفابت، شرکت مالک گوگل قرار دارد. افزایش قابل توجه ارزش این ارز دیجیتال به لطف افزایش مقبولیت آن بین سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ بوده است. تسلا در اوایل همین ماه اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین با رسیدن به قیمت ۵۶,۳۶۸ دلار جایگاه خود را به عنوان یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان بیش از پیش تثبیت کرد.

خبر - 2 اسفند 1399