بازار گاوی باشد یا خرسی؟ حرفه ای ها اهمیتی نمی دهند

استراتژی‌ایی که در معامله‌گری به آن نیاز دارید.

mammad

منبع : کوین تلگراف

بازار گاوی باشد یا خرسی؟ حرفه‌ای‌ها اهمیتی نمی‌دهند

title

استراتژی‌ایی که در معامله‌گری به آن نیاز دارید.

مارسل پچمن (Marcel Pechman)، تحلیلگر کوین تلگراف در مقاله‌ای که به تازگی منتشر کرده است به معرفی استراژی ‌پردازد که با استفاده از آن می‌توانید بدون در نظر گرفتن جهت بازار تولید سود کنید.

معامله گران تازه وارد تصور می‌کنند که معامله گران حرفه‌ای بیشتر روز خود را صرف تماشای صفحه نمایش می کنند تا این که به تجزیه و تحلیل بازار بپردازند و بهترین شرایط را برای معاملات خود انتخاب کنند. اما این تصور چندان هم درست نیست!

داشتن چشمانی خستگی ناپذیر چیزی نیست که معامله گران موفق را از معامله گران معمولی متمایز کند. بلکه استفاده از استراتژی های آزمایش شده است که به معامله گران حرفه ای این توانایی را می دهد تا در بلند مدت به تولید سود بپردازند. امروز در مورد چگونگی پیشبرد معاملات، میزان بودجه در سرمایه گذاری و روش های برتر معامله گران حرفه ای بحث خواهیم کرد.

برای به کار گیری این استراتژی ها در معاملات نیازی به استفاده از ربات‌های معامله‌گری و سرمایه گذاری مبلغ قابل توجهی از دارایی خود نخواهید داشت. در واقع می توان گفت که به منظور تولید سود نیازی به سرمایه گذاری حجم گسترده‌ای از دارایی نیست.

استراتژی های بدون جهت

بازار ارز دیجیتال به واسطه تغییرات شدید قیمت در بازه های زمانی کوتاه شناخته می‌شود. در این بازار افزایش یا کاهش سه رقمی ارزش دارایی ها در بازه های زمانی 1 تا 24 ساعته اتفاق می افتد!

سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال به دریافت سود های کلان متمایل شده اند و به همین خاطر دریافت سود 2% در ماه در این بازار احمقانه به نظر می رسد. اما چرا یک یک سرمایه گذار باید از چنین استراتژی کم بازدهی استفاده کند؟ پاسخ سود مرکب است. اگر معامله گری بتواند ماهانه 2% سود کسب کند، سود سالانه وی 27% خوهد بود. معامله گران اندکی می توانند با پیش‌بینی فراز و نشیب های بازار به چنین درصدی از تولید سود دست پیدا کنند. بنا‌بر‌این تولید سود منطقی اما قابل اطمینان، سرمایه گذار را از تحمل ضرر های احتمالی و تلاش های بی فایده برای پایش دائمی بازار در امان می دارد.

حمل سرمایه (carry trade)، یک استراتژی فوق العاده در خرید و فروش ارز دیجیتال است. در این استراژی مبلغ مشخصی ارز دیجیتال را در بازار های سنتی خریداری کرده و در بازار های معاملات آتی زمان بندی شده (fixed calendar futures markets)  به فروش می رسانید. بازار معاملات آتی به بازاری گفتی می شود که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا دارایی هایی خود را در زمانی معینی در آینده و با قیمتی مشخص خریداری کرده و یا به فروش برسانند. زمان مناسب برای تبدیل سرمایه در بازارهای معاملات آتی را می توان با تجزیه و تحلیل شاخص پایه basis indicator)) مشخص کرد، شاخص پایه در سرمایه گذاری با عنوان حق بیمه سالانه بازار معاملات آتی نیز شناخته می شود.


قرارداد‌های بازار معاملات آتی اتر

این استراتژی مناسب سرمایه گذاری های دائمی نیست. چرا که شاخص پایه بسته به میزان افزایش تعداد سرمایه گذاران نوسان می کند. معمولا در بازار آلت کوین‌ها شرایط بهتری برای استفاده از استراتژی حمل سرمایه وجود دارد. زیرا رقابت بین سرمایه گذاران در بازار آلت کوین ها کمتر است. با مشاهده نمودار بالا به این نکته توجه کنید که چگونه اتر سطح متوسط سالانه 20% را در اواست ماه اوت (مرداد) لمس کرده است.

اما در استفاده از این استراتژی باید نکته مهمی را در نظر داشته باشید. این معامله تنها در صورتی امکان پذیر می باشد که بازار معاملات آتی مورد نظر شما از واریز ارز دیجیتالی که در اختیار دارید پشتیبانی کند. برخی از صرافی های ارز دیجیتال تنها از واریز های بیت کوین و تتر پشتیبانی می کنند.

نکته مهم دیگری که در استفاده از استراتژی حمل سرمایه باید به آن توجه داشته باشید این است که معاملات زمانبندی شده در بازار معاملات آتی، برخلاف معاملات دائمی دارای تاریخ انقضا هستند. به همین خاطر لازم است تا در زمان انقضای قرارداد، دارایی خود را در بازار نقدی (spot) به فروش برسانید.

آشنایی با ارز دیجیتال میم کوین (meme coin)
تحلیل اختصاصی قیمت ویوز؛ یکشنبه ۱۹ اردیبهشت
افزایش قیمت بیت کوین در پی ناکامی آمریکا در طرح ایجاد ۱ میلیون شغل جدید
ارزش بازار
دوج‌ کوین از ۰.۶ دلار عبور کرد؛ حرکت بعدی چیست؟

نظرات

User

علی کلایی :

عالی

پاسخ
26

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تیم بسکتبال گرگان، قهرمان لیگ برتر شد

title

شهرداری گرگان به عنوان یکی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار بسکتبال ایران که از چند دهه قبل به تیمداری در سطح اول این رشته مشغول بوده، هفته گذشته و در دیداری که بخش‌هایی از آن به دلیل برخی اتفاقات خاص، جزو صفحات ماندگار لیگ برتر محسوب می‌شود، مهرام تهران را برد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

دوج‌ کوین از ۰.۶ دلار عبور کرد؛  DOGE در رتبه چهارم باارزش ترین ارزهای دیجیتال

دوج‌ کوین از ۰.۶ دلار عبور کرد؛ حرکت بعدی چیست؟

پس از رکورد زنی مداوم دوج کوین، به نظر می‌رسد صعود این ارزدیجیتال توقف ناپذیر است. این ارزدیجیتال که در ابتدا یک شوخی بیش نبود، در زمان نگارش این گذارش از قیمت ۰.۶۵ دلار گذشته و در ۲۴ ساعت اخیر رشد ۳۵ درصدی را تجربه کرده است.

تحلیل - 15 اردیبهشت 1400
مایکل سیلور،مدیرعامل ماکرواستراتژی: بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت

مایکل سیلور، مدیرعامل ماکرواستراتژی: بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت

مایکل سیلور (Michael Saylor) ، مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، اعتقاد دارد باوجود هرج و مرجی که در ابتدای سال بر بازار اوراق قرضه حاکم بود، طلا نتوانست ارزش خود را بالا ببرد. گذشته از این، مردم به این نتیجه رسیده‌اند که بیت کوین دارد جای طلا را می‌گیرد.

خبر - 13 اردیبهشت 1400
ارز دیجیتال آنتولوژی را بهتر بشناسیم

ارز دیجیتال آنتولوژی را بهتر بشناسیم

نام انگلیسی این رمز ارز Ontology است که از ترکیب دو کلمه Onto به معنای هستی و Logy به معنای شناسی ساخته شده و معنای هستی‌شناسی می‌دهد. همان‌طور که در ادامه خواهیم گفت، این رمز ارز با انتخاب این نام می‌خواهد نشان دهد که برای هر کسب وکاری مناسب است.

مقاله - 13 اردیبهشت 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت

در نمای ۱ روزه بازار بیت کوین یک کانال صعودی دیده می‌شود، این کانال هفته گذشته با سقوط قیمت به سطح ۴۷,۰۰۰ دلار از قاعده خارج شده بود. در ۳ روز اخیر اما کندل قیمت مجدد وارد کانال شده و در حال حرکت به سمت سقف کانال در ۶۸,۰۰۰ دلار است.

تحلیل - 12 اردیبهشت 1400
جبران سقوط آوریل؛ بیت کوین به ۵۸,۰۰۰ دلار رسید

جبران سقوط آوریل؛ بیت کوین به ۵۸,۰۰۰ دلار رسید

از روز گذشته خریداران با در دست گرفتن بازار روند قیمت را صعودی کردند. کارشناسان معتقدند منقضی شدن ۴.۲ میلیارد دلار از قراردادهای اختیارات (Options) یکی از دلایل اصلی این رشد قیمت بوده است.

خبر - 11 اردیبهشت 1400
پیش‌بینی قیمت بیت کوین؛ احتمال رسیدن BTC به ۶۵,۰۰۰ دلار

پیش‌بینی قیمت بیت کوین؛ احتمال بازگشت BTC به ۶۵,۰۰۰ دلار

بیت کوین در روند نزولی اخیر خود تا سطح ۴۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد. سقوط بیت کوین از اوج ۶۵,۰۰۰ دلاری، زنگ خطری برای سرمایه‌گذاران ارز شماره یک بازار بود. با این حال بازپس‌گیری موقعیت بالای ۵۰,۰۰۰ دلار نشان داد که بیت کوین هنوز جای رشد دارد و می‌تواند رکورد قیمتی خود را افزایش دهد.

تحلیل - 8 اردیبهشت 1400