بازار گاوی باشد یا خرسی؟ حرفه ای ها اهمیتی نمی دهند

استراتژی‌ایی که در معامله‌گری به آن نیاز دارید.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بازار گاوی باشد یا خرسی؟ حرفه‌ای‌ها اهمیتی نمی‌دهند

title

استراتژی‌ایی که در معامله‌گری به آن نیاز دارید.

مارسل پچمن (Marcel Pechman)، تحلیلگر کوین تلگراف در مقاله‌ای که به تازگی منتشر کرده است به معرفی استراژی ‌پردازد که با استفاده از آن می‌توانید بدون در نظر گرفتن جهت بازار تولید سود کنید.

معامله گران تازه وارد تصور می‌کنند که معامله گران حرفه‌ای بیشتر روز خود را صرف تماشای صفحه نمایش می کنند تا این که به تجزیه و تحلیل بازار بپردازند و بهترین شرایط را برای معاملات خود انتخاب کنند. اما این تصور چندان هم درست نیست!

داشتن چشمانی خستگی ناپذیر چیزی نیست که معامله گران موفق را از معامله گران معمولی متمایز کند. بلکه استفاده از استراتژی های آزمایش شده است که به معامله گران حرفه ای این توانایی را می دهد تا در بلند مدت به تولید سود بپردازند. امروز در مورد چگونگی پیشبرد معاملات، میزان بودجه در سرمایه گذاری و روش های برتر معامله گران حرفه ای بحث خواهیم کرد.

برای به کار گیری این استراتژی ها در معاملات نیازی به استفاده از ربات‌های معامله‌گری و سرمایه گذاری مبلغ قابل توجهی از دارایی خود نخواهید داشت. در واقع می توان گفت که به منظور تولید سود نیازی به سرمایه گذاری حجم گسترده‌ای از دارایی نیست.

استراتژی های بدون جهت

بازار ارز دیجیتال به واسطه تغییرات شدید قیمت در بازه های زمانی کوتاه شناخته می‌شود. در این بازار افزایش یا کاهش سه رقمی ارزش دارایی ها در بازه های زمانی 1 تا 24 ساعته اتفاق می افتد!

سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال به دریافت سود های کلان متمایل شده اند و به همین خاطر دریافت سود 2% در ماه در این بازار احمقانه به نظر می رسد. اما چرا یک یک سرمایه گذار باید از چنین استراتژی کم بازدهی استفاده کند؟ پاسخ سود مرکب است. اگر معامله گری بتواند ماهانه 2% سود کسب کند، سود سالانه وی 27% خوهد بود. معامله گران اندکی می توانند با پیش‌بینی فراز و نشیب های بازار به چنین درصدی از تولید سود دست پیدا کنند. بنا‌بر‌این تولید سود منطقی اما قابل اطمینان، سرمایه گذار را از تحمل ضرر های احتمالی و تلاش های بی فایده برای پایش دائمی بازار در امان می دارد.

حمل سرمایه (carry trade)، یک استراتژی فوق العاده در خرید و فروش ارز دیجیتال است. در این استراژی مبلغ مشخصی ارز دیجیتال را در بازار های سنتی خریداری کرده و در بازار های معاملات آتی زمان بندی شده (fixed calendar futures markets)  به فروش می رسانید. بازار معاملات آتی به بازاری گفتی می شود که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا دارایی هایی خود را در زمانی معینی در آینده و با قیمتی مشخص خریداری کرده و یا به فروش برسانند. زمان مناسب برای تبدیل سرمایه در بازارهای معاملات آتی را می توان با تجزیه و تحلیل شاخص پایه basis indicator)) مشخص کرد، شاخص پایه در سرمایه گذاری با عنوان حق بیمه سالانه بازار معاملات آتی نیز شناخته می شود.


قرارداد‌های بازار معاملات آتی اتر

این استراتژی مناسب سرمایه گذاری های دائمی نیست. چرا که شاخص پایه بسته به میزان افزایش تعداد سرمایه گذاران نوسان می کند. معمولا در بازار آلت کوین‌ها شرایط بهتری برای استفاده از استراتژی حمل سرمایه وجود دارد. زیرا رقابت بین سرمایه گذاران در بازار آلت کوین ها کمتر است. با مشاهده نمودار بالا به این نکته توجه کنید که چگونه اتر سطح متوسط سالانه 20% را در اواست ماه اوت (مرداد) لمس کرده است.

اما در استفاده از این استراتژی باید نکته مهمی را در نظر داشته باشید. این معامله تنها در صورتی امکان پذیر می باشد که بازار معاملات آتی مورد نظر شما از واریز ارز دیجیتالی که در اختیار دارید پشتیبانی کند. برخی از صرافی های ارز دیجیتال تنها از واریز های بیت کوین و تتر پشتیبانی می کنند.

نکته مهم دیگری که در استفاده از استراتژی حمل سرمایه باید به آن توجه داشته باشید این است که معاملات زمانبندی شده در بازار معاملات آتی، برخلاف معاملات دائمی دارای تاریخ انقضا هستند. به همین خاطر لازم است تا در زمان انقضای قرارداد، دارایی خود را در بازار نقدی (spot) به فروش برسانید.

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است

نظرات

User

علی کلایی :

عالی

پاسخ
26

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط