بازگشت بیت کوین به ۴۰,۰۰۰ دلار

بیت کوین در حال نزدیک شدن به اوج تاریخی خود است. سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نهادی همچنان به بازار پادشاه ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستند و برای سرمایه‌گذاری بیشتر در بیت کوین برنامه‌ریزی می‌کنند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بازگشت بیت کوین به بالای ۴۰,۰۰۰  دلار

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دِسک، قیمت بیت کوین روز شنبه از ۴۰,۰۰۰ دلار عبور کرد و تقریبا تمام خسارت‌هایی که از زمان اوج‌گیری خود در اوایل ژانویه متحمل شده بود را دوباره به دست آورد.

روز گذشته قیمت بیت کوین تا ۴۰,۵۳۸ دلار هم بالا رفت، در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۴.۹۱ درصدی را تجربه کرد و به اوج تاریخی خود در ۸ ژانویه (۱۹ دی) یعنی ۴۱,۹۶۲ دلار نزدیک شد.

 

نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/دلار)

بیت کوین پس از تجربه اوج تاریخی خود، تقریباً یک سوم از ارزش و کل سود سالانه خود را از دست داد و در ۲۲ ژانویه (۳ بهمن) به  ۲۸,۸۴۵دلار رسید.

با پایان روند کند رو به بالای بیت کوین در طول هفته‌ی گذشته، عوامل مختلفی منجر به بازگشت بیت کوین به اوج تاریخی خود شد. سود بیت کوین در یک سال گذشته۳۱.۹۱  درصد و رشد آن از ۲۲ ژانویه (۳ بهمن) ۳۹.۷۲ درصد بوده است.

این جریان با کمک سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نهادی مانند بریج واتر (Bridgewater) شکل گرفته است. بریج واتر ۱۵۰ میلیارد دلار از دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری بیل میلر (Bill Miller) را تحت مدیریت خود دارد. این رشد می‌تواند نتیجه کنفرانس «WOLRD.NOW» مایکرو استراتژی (MicroStrategy) باشد که در هفته گذشته با موضوع بیت کوین برگزار شد.

شرکت کیو‌سی‌پی کپیتال (QCP Capital) در هفته‌نامه سرمایه‌گذاری خود نوشت:

«آنچه بریج واتر در هفته گذشته ارائه کرد تحلیل قابل توجهی بود که قیمت بیت کوین را پیش‌بینی می‌کرد؛ بخش خصوصی باید از بازار طلا به بیت کوین نقل مکان کند.»

کیو‌سی‌پی کپیتال پیش‌بینی کرده است که اگر ۵۰ درصد از سرمایه موجود در بازار طلا به بیت کوین منتقل شود، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۸۵,۰۰۰ دلار هم افزایش یابد.

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط