بازگشت بیت کوین به ۴۰,۰۰۰ دلار

بیت کوین در حال نزدیک شدن به اوج تاریخی خود است. سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نهادی همچنان به بازار پادشاه ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستند و برای سرمایه‌گذاری بیشتر در بیت کوین برنامه‌ریزی می‌کنند.

mammad

منبع : Coindesk

بازگشت بیت کوین به بالای ۴۰,۰۰۰  دلار

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دِسک، قیمت بیت کوین روز شنبه از ۴۰,۰۰۰ دلار عبور کرد و تقریبا تمام خسارت‌هایی که از زمان اوج‌گیری خود در اوایل ژانویه متحمل شده بود را دوباره به دست آورد.

روز گذشته قیمت بیت کوین تا ۴۰,۵۳۸ دلار هم بالا رفت، در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۴.۹۱ درصدی را تجربه کرد و به اوج تاریخی خود در ۸ ژانویه (۱۹ دی) یعنی ۴۱,۹۶۲ دلار نزدیک شد.

 

نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/دلار)

بیت کوین پس از تجربه اوج تاریخی خود، تقریباً یک سوم از ارزش و کل سود سالانه خود را از دست داد و در ۲۲ ژانویه (۳ بهمن) به  ۲۸,۸۴۵دلار رسید.

با پایان روند کند رو به بالای بیت کوین در طول هفته‌ی گذشته، عوامل مختلفی منجر به بازگشت بیت کوین به اوج تاریخی خود شد. سود بیت کوین در یک سال گذشته۳۱.۹۱  درصد و رشد آن از ۲۲ ژانویه (۳ بهمن) ۳۹.۷۲ درصد بوده است.

این جریان با کمک سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نهادی مانند بریج واتر (Bridgewater) شکل گرفته است. بریج واتر ۱۵۰ میلیارد دلار از دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری بیل میلر (Bill Miller) را تحت مدیریت خود دارد. این رشد می‌تواند نتیجه کنفرانس «WOLRD.NOW» مایکرو استراتژی (MicroStrategy) باشد که در هفته گذشته با موضوع بیت کوین برگزار شد.

شرکت کیو‌سی‌پی کپیتال (QCP Capital) در هفته‌نامه سرمایه‌گذاری خود نوشت:

«آنچه بریج واتر در هفته گذشته ارائه کرد تحلیل قابل توجهی بود که قیمت بیت کوین را پیش‌بینی می‌کرد؛ بخش خصوصی باید از بازار طلا به بیت کوین نقل مکان کند.»

کیو‌سی‌پی کپیتال پیش‌بینی کرده است که اگر ۵۰ درصد از سرمایه موجود در بازار طلا به بیت کوین منتقل شود، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۸۵,۰۰۰ دلار هم افزایش یابد.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

روز گذشته اسکوئر (Square)، شرکت پرداختی متعلق به جک دورسی (Jack Dorsey)، اعلام کرد ۳.۳۱۸ بیت کوین خریداری کرده است.

خبر - 6 اسفند 1399
ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399