بازگشت ریپل؛ افزایش ۴۰ درصدی قیمت XRP

با وجود اینکه‌ ریپل همچنان درگیر دادگاه و شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) است، قیمت «XRP» رشدی خوبی را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرده است.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بازگشت ریپل؛ افزایش ۴۰ درصدی قیمت XRP

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دکریپت، در حالی که معامله‌گران بازار ارز دیجیتال به تمشای فراز و فرودی‌های بیت کوین و دوج کوین (Dogecoin) نشسته‌اند و در حالی که لینک (Link) سخت تلاش می‌کند تا رکورد تاریخی خود را افزایش دهد، XRP با قدرت بر می‌خیزد و به قیمت قبل از سقوط بزرگ نزدیک می‌شود.

در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱ دی) کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با این ادعا که ریپل اوراق بهادار XRP را به صورت غیرقانونی و ثبت نشده به فروش رسانده است، شکایتی را علیه ریپل و مدیران این شرکت تنظیم کرد.

با شروع دادگاه ریپل تعدای از صرافی‌های مطرح ارز دیجیتال XRP را از فهرست معاملات خود خارج کردند و بازار ریپل با سقوطی ۶۳ درصدی ۱۶ میلیون دلار از ارزش خود را از دست داد.

اولین نشانه‌های امید در بازار ریپل زمانی بود که هفت روز پس از شروع سال ۲۰۲۱، قیمت XRP تا ۳۰ درصد افزایش یافت. دیروز اما قیمت XRP با رشدی ۴۰ درصدی به ۰.۵۱ دلار رسید. در لحظه انتشار این گزارش هر واحد ریپل حدود ۰.۴۱ دلار معامله می‌شود. عملکرد یک هفته‌ای XRP رشدی ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد که با توجه به شرایط فعلی ریپل کاملاً قابل قبول است.


نمودار قیمت ریپل (نمای یک روزه بازار ریپل/دلار)

این افزایش قیمت پس از آن اتفاق افتاد که ریپل پرونده درخواست خود را برای رد ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دادگاه ارائه کرد. مسئولان ریپل در درخواست خود به این نکته اشاره کرده‌اند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، کاربرد XRP به عنوان یک ابزار انتقال پول را نادیده گرفته است.

در این پرونده آمده است:

«عملکرد و ماهیت XRP به عنوان یک ارز، با قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار سازگاری ندارد. قانون ثبت اوراق بهادار درمورد XRP به معنی نابود کردن کاربرد اصلی آن است.»

یک چیز مشخص است و آن این‌که ریپل برای حفظ XRP مصمم است و با کمیسیون بورس و اوراق بهادار مقابله می‌کند.

برچسب ها :

بهای ریپل با ثبت رشد ۱۳ درصدی از ۱.۲ دلار گذشت
کمیسیون بورس آمریکا از ریپل می‌خواهد فایل‌های ضبط شده‌ جلسات حقوقی خود را ارائه دهد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط