بانک‌های ایالات‌متحده در بحبوحه ورشکستگی بانک‌ها و تضمین‌های رئیس‌جمهور، نوسانات و توقف معاملات را تجربه می‌کنند

بانک‌ها شاهد کاهش قیمت سهام خود در آخر هفته بودند. معاملات ده‌ها بانک منطقه‌ای ایالات‌متحده به طور موقت در میان نوسانات و کاهش قیمت‌ها متوقف شد. وال استریت ژورنال در اوایل صبح گزارش داد که معاملات بانک «First Republic» متوقف شده است، زیرا قیمت آن تا زمان توقف معاملات ۶۵ درصد کاهش یافت. دیگر بانک‌ها هم بین ۹ الی ۳۰ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ایالات‌متحده,ورشکستگی,بانک,بایدن,First Republic

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بانک‌ها شاهد کاهش قیمت سهام خود در آخر هفته بودند. معاملات ده‌ها بانک منطقه‌ای ایالات‌متحده به طور موقت در میان نوسانات و کاهش قیمت‌ها متوقف شد. وال استریت ژورنال در اوایل صبح گزارش داد که معاملات بانک «First Republic» متوقف شده است، زیرا قیمت آن تا زمان توقف معاملات ۶۵ درصد کاهش یافت. دیگر بانک‌ها هم بین ۹ الی ۳۰ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.

این بانک‌ها با از سرگیری معاملات و قول‌های جو بایدن رئیس جمهور ایالت‌متحده، بهبودی ناموزونی را تجربه کردند، به‌طوری‌که بانک‌های «Regions Financial» و «Zions Bancorp» بازگشتند و سایرین اندکی افزایش یافتند اما برخی نیز همچنان کاهش قیمت دارند.

فاکس نیوز اشاره کرد که ارزش سهام بانک «KeyCorp» ۲۹.۰۲ درصد و شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی هانتینگتون بانکشیرز (Huntington Bancshares) ۱۸.۹۶ درصد سقوط کردند. همچنین ارزش سهام چارلز شواب پس از توقف معاملات و از سرگیری آن، ۹.۵ درصد کاهش یافت.

اوتیسم کپیتال در توییتی نوشت:

«ما باید بگوییم: لطفاً از رشد نقدینگی و فروپاشی سیستم بانکی حمایت نکنید. شما هیچ ایده‌ای از پیامدهایی که برای شما به دنبال دارد، ندارید. به هر حال از اینکه چگونه از این امر مستثنی هستید، مطمئن نیستید.»

بانک‌های بزرگ‌تر زیان کمتری را تجربه کردند. در زمان نگارش این خبر، بانک سیتی گروپ ۷.۳ درصد و بانک جی پی مورگان چیس ۱.۳ درصد کاهش داشت. همزمان، شاخص‌های شاخص داو جونز، 500S&P و نزدک (Nasdaq) همگی اندکی افزایش یافتند. بیت کوین نیز ۱۳.۳ درصد افزایش یافت و هم اکنون با قیمت ۲۴,۳۳۴ دلار معامله می‌شود.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، درست پیش از بازگشایی بازارها در ۱۳ مارس (۲۲ اسفند)، در بیانیهای کوتاه درباره اقتصاد گفت:

«آمریکا می‌تواند با اطمینان بگوید سیستم بانکداری ایمن است. وقتی نیاز شد، سپرده‌های شما در آنجا خواهند بود... هیچ ضرری برای مالکین سپرده‌ها وجود ندارد.»

بایدن همچنین گفت که مدیران بانک هایی که توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) اداره می شود برکنار می شود و مسئولین ورشکستگی بانک ها تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. با این حال، سرمایه گذاران در بانک های متضرر محافظت نمی شوند. آنها آگاهانه ریسک کردند.

 بایدن در ادامه گفت: «سرمایه داری اینگونه عمل می کند.»

لینک کوتاه:b2n.ir/n73633 

 

 

 

 

وزیر اقتصاد: یکی از محورهای برنامه هفتم توسعه تعیین‌تکلیف رمزارزهاست
بانک مرکزی کنیا: راه‌اندازی یک ارز دیجیتال ملی در کوتاه‌مدت و میان مدت، در اولویت نیست
سنای ایالات متحده لایحه افزایش سقف بدهی را تصویب کرد
بایدن و سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا بر سر افزایش سقف بدهی به توافق اولیه رسیدند
یک بانک بریتانیایی از مشتریانش خواسته است تا دلیل خود برای برداشت پول نقد را توضیح بدهند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

کنیا,بانک مرکزی کنیا,ارز دیجیتال ملی

بانک مرکزی کنیا: راه‌اندازی یک ارز دیجیتال ملی در کوتاه‌مدت و میان مدت، در اولویت نیست

بانک مرکزی کنیا در اطلاعیه جدید خود اعلام کرده که بیشتر از ۱۰۰ نظر مختلف از اعضای عمومی، بانک‌های تجاری و شرکت‌های فناوری و سایر شرکت‌کنندگان در رابطه با صدور یک ارز دیجیتال ملی دریافت کرده است. در این نظرات مزایا و خطرات بالقوه این توکن‌ها برجسته شده بود، اما بانک مرکزی این کشور قصد دارد به نظارت بر تحولات موجود ادامه دهد و «رویکرد سنجیده‌ای» را برای ارزیابی عرضه شیلینگ دیجیتال اتخاذ کند.

خبر - ۴ روز پیش
سنای ایالات متحده,ایالات متحده,سقف بدهی,مجلس نمایندگان ایالات متحده,آمریکا,جو بایدن,بیت کوین

سنای ایالات متحده لایحه افزایش سقف بدهی را تصویب کرد

مجلس نمایندگان ایالات متحده، سرانجام لایحه افزایش سقف بدهی را تصویب کرد که امکان استقراض پول بیشتر را برای دولت آمریکا فراهم می‌کند. اکنون، این لایحه برای رسمیت‌یافتن و تعلیق سقف وام ۳۱.۴میلیون دلاری به امضای جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیاز دارد. پیش از این، وزارت خزانه‌داری هشدار داده بود که اگر کنگره دراین‌باره اقدامی انجام ندهد، دولت نمی‌تواند تمام صورت‌حساب‌های خود را در ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) پرداخت کند.

خبر - ۵ روز پیش
جو بایدن,کوین مک‌کارتی,مجلس نمایندگان آمریکا,آمریکا,سقف بدهی,توافق,توییتر

بایدن و سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا بر سر افزایش سقف بدهی به توافق اولیه رسیدند

جو بایدن، رئیس‌جمهور و کوین مک‌کارتی، سخنگوی مجلس نمایندگان ایالات متحده، بر سر افزایش سقف بدهی ۳۱.۴تریلیون دلاری این کشور به توافق اولیه رسیده‌اند. بایدن این خبر را در توییتر خود تأیید کرده و گفته است این توافق از چیزی که می‌توانست به یک نکول بدهی فاجعه بار تبدیل و منجر به رکود اقتصادی شود، پیشگیری می‌کند. او همچنین از سنا و مجلس نمایندگان خواسته است تا این توافق را هرچه سریع‌تر به تصویب برسانند.

خبر - ۱ هفته پیش
بانک,نت‌وست,NatWest,بریتانیا,برداشت نقدی

یک بانک بریتانیایی از مشتریانش خواسته است تا دلیل خود برای برداشت پول نقد را توضیح بدهند

یک بانک بریتانیایی به اسم نت‌وست از مشتریانش خواسته است تا دلیل خود برای برداشت پول نقد را توضیح دهند. این بانک که ارزش دارایی‌های تحت مدیریت آن به ۲۸ میلیارد دلار می‌رسد، اعلام کرده است اگر پاسخ مشتریانش قانع‌کننده نباشد، آن‌ها باید اسنادی را ارائه کنند که ثابت می‌کند دلیل قانونی برای برداشتن پول خود دارند.

خبر - ۱ هفته پیش
جی‌پی مورگان,نرخ‌ بهره,جیمی دیمون,ایالات‌متحده

مدیر عامل جی‌پی مورگان: همه باید برای افزایش مجدد نرخ‌ بهره آماده باشند

مدیر عامل بانک جی‌پی مورگان در اظهار نظری جدید اعلام کرد که مردم باید برای افزایش مجدد نرخ بهره آماده باشند.

خبر - ۲ هفته پیش
خزانه‌داری آمریکا,جانت یلن,آمریکا,بانکداری

وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید احتمالا بانک‌های بیشتری با یکدیگر ادغام می‌شوند

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید که صنعت بانکداری احتمالاً در غول‌های بزرگ‌تر ادغام خواهد شد، زیرا این صنعت همچنان روزهای سختی می‌گذرد. این هفته، یلن با بیش از بیست مدیر اجرایی مؤسسه سیاست بانکی (BPI) ملاقات کرد تا در مورد وضعیت فعلی اقتصاد و دستور کار اقتصادی بایدن گفتگو کند.

خبر - ۲ هفته پیش
جو بایدن,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,ایالات متحده,سقف بدهی,آمریکا

بایدن: من قراردادی را امضا نمی‌کنم که باعث سودآوری معامله‌گران ارزهای دیجیتال شود

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفته است که مایل به امضای قرارداد سقف بدهی نیست که به سود معامله‌گران ارزهای دیجیتال باشد. در آخرین روز مذاکرات گروه ۷ در ژاپن، بایدن به مذاکرات بودجه پرداخت و مدعی شد که شرایط پیشنهادی رهبران جمهوری خواه «غیرقابل قبول» است. رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: «من با قراردادی موافقت نمی‌کنم که از تقلب‌های مالیات بر ثروت و معامله‌گران ارزهای دیجیتال محافظت می‌کند و در عین حال کمک‌های غذایی را برای نزدیک به یک میلیون آمریکایی به خطر می‌اندازد.»

خبر - ۲ هفته پیش
هشدار,بانک مرکزی,ارزهای دیجیتال,صرافی

هشدار بانک مرکزی در خصوص صرافی ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای در مورد سوءاستفاده از عنوان «صرافی» توسط فعالان حوزه رمزارزها هشدار داد و از مردم خواست تا برای معاملات خود به شرکت‌های صرافی دارای مجوز از بانک مرکزی مراجعه کنند.

خبر - ۳ هفته پیش
سلسیوس,Celsius,ورشکستگی,پلتفرم وام‌دهی,لیدو فایننس

سلسیوس در حال برداشت حدود ۸۰۰میلیون دلار اتریوم را از لیدو فایننس است

داده‌های بلاک چین نشان می‌دهد که سلسیوس فرآیند برداشت از لیدو فایننس را آغاز کرده است. طبق این داده‌ها، حدود ۴۲۸٬۰۸۳ لیدو استیکد اتریوم (stETH) به ارزش ۷۷۳میلیون دلار در دسته‌های ۱٬۰۰۰ اتریومی در حال برداشت است.

خبر - ۳ هفته پیش