بانک آمریکا: ارزهای دیجیتال در رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه موثر است

مطالعه تحقیقاتی جدید بانک آمریکا (BOA) نشان داده است که هم ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و هم ارزهای دیجیتال خصوصی «پتانسیل زیادی» برای افزایش رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه دارند.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بانک آمریکا: ارزهای دیجیتال در رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه موثر است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «Bitcoin.com»، در این گزارش، بانک آمریکا همچنین استدلال می‌کند که چنین «ارزهای دیجیتالی می‌توانند هزینه‌های تراکنش را کاهش دهند و فعالیت های اقتصادی بیشتری را آسان کنند.»

ارزهای دیجیتال و رشد اقتصادی

با این وجود، یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد که اگرچه ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد «رشد اقتصادی» را در کشورهای در حال توسعه تقویت می‌کنند، اما پذیرش آن‌ها خطراتی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، این مطالعه همچنین دریافت که افزایش ارزهای دیجیتال «می‌تواند منجر به تورم و دلاریزه شدن شود»

در همین حال، گزارش جداگانه‌ای به نقل از دیوید هونر (David Hauner)، رئیس استراتژی دارایی متقابل دارایی و اقتصاد بانک آمریکا برای «EMEA»، توضیح می‌دهد که چرا ارزهای دیجیتال در کشورهای در حال توسعه که بیش از ۵۰ درصد بزرگسالان فاقد حساب بانکی هستند، می‌تواند موثر باشد. هاونر ذکر کرد:

«ارزهای دیجیتال توانایی رفع بسیاری از محدودیت‌های عملی خدمات مالی در کشورهای فقیر را دارند.»

این گزارش همچنین کاهش هزینه‌های پرداخت فرامرزی و همچنین کاهش فساد و سایر فعالیت‌های غیرقانونی را از جمله مزایای ارزهای دیجیتال خواند.

تهدید‌های ارز فیزیکی

با وجود فوایدی که ذکر شد، مطالعه تحقیقاتی بانک آمریکا نشان داد که افزایش ارزهای دیجیتال به طور بالقوه می‌تواند «ارز فیزیکی یک کشور را تضعیف کند»

با گسترش این یافته‌ها، هاونر اظهار داشت:

«دسترسی آسان‌تر به ارزهای دیجیتال جایگزین احتمالاً نوسانات عرضه پول داخلی و نرخ معامله را افزایش می‌دهد. دسترسی راحت تر به این گزینه‌ها همچنین خطرات ناشی از جابجایی سریع نقدینگی به خارج از ارز و بانک‌ها را افزایش می‌دهد که می‌تواند نوسانات کلان را در کشورهای با ثبات کمتر افزایش دهند. پس از آن نوسانات کلان بالاتر باعث کاهش اثر‌بخشی سیاست‌ها و تضعیف نرخ رشد بلند مدت می‌شود.»

با وجود این خطرات، هاونر معتقد است که بانک‌های مرکزی بیشتری «احتمالاً در سه سال آینده ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را با هدف عمومی سازی صادر می‌کنند.» در حال حاظر چندین کشور، از جمله چند کشور در آفریقا، در حال حاضر در مراحل مختلف توسعه یا آزمایش ارزهای دیجیتال خود هستند.

احتمالاً چندین کشور دیگر نیز به این جنبش ملحق خواهند شد زیرا مطالعات بیشتر نشان خواهند داد که مزایای ارزهای دیجیتال از خطرات آن بیشتر است.

نظر شما در مورد گزارش اخیر تحقیقات بانک آمریکا در مورد ارزهای دیجیتال چیست؟ نظر خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

 لینک کوتاه: b2n.ir/h63233 

هاجیلویزو: درصورت شکست ریپل در دادگاه استلار هم با مشکل روبرو می‌شود
کارکنان السالوادور می‌توانند حقوق خود را به‌صورت بیت کوین دریافت کنند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط