بانک انگلیس می‌گوید بریتانیا قوانین پیش فرض کریپتو را اعلام می‌کند

روز پنجشنبه ، سم وودز(Sam Woods)، معاون فرماندار، اظهار داشت که کشورش اولین کشوری خواهد بود که قوانین جهانی را در مورد بانک‌ها و دارایی‌های ارزدیجیتال پذیرفته است. این امر می‌تواند از این جهت که بانک‌های بریتانیایی بدون پشتوانه سرمایه کافی در معرض دارایی‌های ارزدیجیتالی قرار گیرند،جلوگیری کند.

بریتانیا,انگلیس,قانونگذاری

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از آکادمی هلاکوئی، قوانینی که وودز به آنها اشاره می‌کند، قوانینی است که توسط کمیته تنظیم مقررات بانکداری بازل پیشنهاد شده است. کمیته اخیراً تدوین مقرراتی را آغاز کرده است که می‌تواند به استاندارد بانک‌های بزرگ جهانی تبدیل شود. علاوه بر این، این قوانین شامل هزینه‌های انضباطی است که ممکن است دخالت وام دهندگان در فضای ارزدیجیتالی را ممنوع کند.

طبق این قوانین، بانک‌های اصلی که دارایی های ارزدیجیتالی دارند، نسبت به مقدار ارزهای دیجیتال به سرمایه کافی نیاز دارند. معاون فرماندار این قوانین را «منطقی» خواند.

وی افزود:

«ما نمی‌خواهیم شرکت‌ها را از انجام کارهای منطقی بازداریم اما ما در مورد دیدگاه رفتار سرمایه بسیار محافظه کارانه‌ای خواهیم داشت.»

مخالفت با قوانین

در حالی که خود وودز با پیشنهادات خارج از بازل موافق است، برخی بانک‌ها نظر متفاوتی دارند. در اوایل این هفته، وام دهندگان بزرگ در صحنه مالی بین المللی نامه‌ای را در مخالفت با قوانین احتمالی به کمیته ارسال کردند. این مخالفت از سوی انجمن بازارهای مالی جهانی است که شامل بانک هایی مانند JP Morgan»» و «Deutsche Bank» می‌شود.

در حال حاضر، آخرین مهلت نهایی شدن قوانین در ژانویه ۲۰۲۳ (دی۱۴۰۱)است. با این حال وودز می‌گوید مبهم است که آیا این مهلت امکان پذیر است یا خیر، زیرا «برنامه ها در حال تغییر هستند».

لینک کوتاه:b2n.ir/a95000 

ادامه کشمکش بایننس و نهادهای ناظر در بریتانیا
فعالیت بایننس در انگلیس قانونی اعلام شد
بایننس جفت ارزهای معاملات مارجین یورو، پوند و دلار استرالیا را حذف می‌کند
کلیر جانکشن، شریک کلیدی بایننس به همکاری خود با این صرافی پایان داد
با افزایش سخت‌گیری‌های قانونی، بایننس روش پرداخت محبوب فیات را برای کاربران انگلیسی به تعلیق درمی‌آورد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

با افزایش سخت‌گیری‌های قانونی، بایننس روش پرداخت محبوب فیات را برای کاربران انگلیسی به تعلیق درمی‌آورد

با افزایش سخت‌گیری‌های قانونی، بایننس روش پرداخت فیات را برای کاربران انگلیسی به حالت تعلیق درمی‌آورد

با افزایش سختی‌گیری‌های قانونی، روش پرداخت «Faster payment» دیگر برای کاربران انگلیسی قابل استفاده نخواهد بود.

خبر - ۳ ماه پیش
بایننس نمی‌تواند در انگلستان اوراق مشتقه عرضه کند؛ سایر سرویس‌ها آزاد است

بایننس نمی‌تواند در انگلستان اوراق مشتقه عرضه کند؛ سایر سرویس‌ها آزاد است

مرجع راهبردی امور مالی انگلستان (FCA) گفته است که بخش Binance Markets Limited از صرافی بایننس نمی‌تواند در کشور انگلستان، اوراق مشتقه ارائه دهد. اما بایننس گفت مشکلی وجود ندارد زیرا این موضوع در فعالیت آنها خللی ایجاد نمی‌کند.

خبر - ۳ ماه پیش
ناظر امور مالی بریتانیا: صرافی بایننس اجازه فعالیت ندارد

ناظر امور مالی بریتانیا: صرافی بایننس اجازه فعالیت ندارد

روز شنبه ناظر امور مالی بریتانیا (FCA) هشدار داد صرافی بایننس اجازه فعالیت در این کشور را ندارد. روز گذشته آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) نیز در اخطاریه‌ای مشابه عنوان کرد فعالیت‌های بزرگ‌ترین صرافی جهان در این کشور بدون مجوزهای لازم سازمان‌های نظارتی است.

خبر - ۳ ماه پیش