بانک سوسیته ژنرال، ۱۰میلیون یورو اوراق سبز بر روی اتریوم منتشر کرد

بانک سوسیته ژنرال، سومین بانک بزرگ در فرانسه، از انتشار ۱۰میلیون یورو اوراق سبز دیجیتال خود بر روی بلاک‌چین اتریوم خبر داد. این اقدام، پس از عرضه اوراق قرضه دیجیتال توسط بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) بر روی یک بلاک چین خصوصی، گام دیگری در جهت گسترده فناوری بلاک چین در بخش مالی جهانی است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بانک سوسیته ژنرال,یورو,EIB,بلاک چین خصوصی,اتریوم

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptoslate»، بانک سوسیته ژنرال، سومین بانک بزرگ در فرانسه، بانک سوسیته ژنرال، سومین بانک بزرگ در فرانسه، از انتشار ۱۰میلیون یورو اوراق سبز دیجیتال خود بر روی بلاک‌چین اتریوم خبر داد. این اقدام، پس از عرضه اوراق قرضه دیجیتال توسط بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) بر روی یک بلاک چین خصوصی، گام دیگری در جهت گسترده فناوری بلاک چین در بخش مالی جهانی است.

سوسیته ژنرال این اوراق را بدون وثیقه و با سررسید ۳ ساله عرضه کرده است.

درآمدهای اوراق قرضه برای تامین مالی فعالیت‌هایی که با چارچوب اوراق قرضه با تاثیر پایدار و تاثیر مثبت سوسیته ژنرال مطابقت دارد، تعیین می‌شود.

پذیره‌نویسی این اوراق توسط شرکت سرمایه‌گذاری آکسا و شرکت جنرالی اینوستمتس، به نمایندگی از دو سرمایه‌گذار نهادی اصلی، در جریان یک عرضه خصوصی انجام شده است.

تسویه حساب از طریق ارز دیجیتال

به گفته این وام دهنده فرانسوی، یکی از جنبه‌های قابل توجه پیوند سبز دیجیتال افزایش شفافیت و قابلیت ردیابی داده‌های ESG است که از طریق فناوری بلاک‌چین امکان‌پذیر شده است.

اوراق قرضه سبز دیجیتال ویژگی‌های کلیدی را به بازار مالی معرفی می‌کند. اول، دسترسی مداوم به داده‌های مربوط به ردپای کربن مرتبط با زیرساخت اوراق قرضه دیجیتال را از طریق قرارداد هوشمند خود فراهم می‌کند. این امکان نظارت موثر بر اثرات زیست محیطی اوراق بهادار مالی را فراهم می‌کند.

ثانیاً، اوراق قرضه یک روش تسویه نوآورانه با استفاده از «EUR CoinVertible»، یک دارایی دیجیتال صادر شده توسط «SG-FORGE» در آوریل ۲۰۲۳، در کنار گزینه‌های تسویه نقدی سنتی ارائه کرد.

لینک کوتاه: B2n.ir/t48315 

حدود ۴۰۰ توکن با نام گروک، چت‌بات هوش مصنوعی ایلان ماسک عرضه شده‌اند
ریپل و تن کوین تأییده «مرکز مالی بین‌المللی دبی» را دریافت کردند
قانون‌گذاران اروپایی خواستار ناشناس‌ماندن تراکنش‌های کوچک یورو دیجیتال هستند
بایننس می‌گوید که خدمات واریز و برداشت یورو را با شرکای جدید از سر گرفته است
بایننس در توییت حذف شده‌ای خبر از تعلیق برداشت و واریز یورو داد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

ریپل,تون کوین,مرکز مالی بین‌المللی دبی,دبی,بیت کوین,اتریوم

ریپل و تون کوین تأییده «مرکز مالی بین‌المللی دبی» را دریافت کردند

اداره خدمات مالی دبی با صدور تأییدیه برای ریپل و تون کوین در روز گذشته، آن‌ها به لیست توکن‌های مورد تأیید خود اضافه کرد. با این اقدام، این توکن‌ها در کنار بیت کوین، اتریوم و لایت کوین در منطقه آزاد تجاری «مرکز مالی بین‌المللی دبی» به رسمیت شناخته می‌شوند. این تأییدیه به به مؤسسات مالی فعال در این منطقه ویژه اقتصادی اجازه می‌دهد تا از این ارزهای دیجیتال برای انجام تراکنش‌های خود استفاده کنند. درحال‌حاضر، بیش از ۴٬۰۰۰ شرکت مرکز مالی بین‌المللی دبی مستقر هستند.

خبر - ۳ ماه پیش
یورو دیجیتال,اتحادیه اروپا,قانون‌گذاری

قانون‌گذاران اروپایی خواستار ناشناس‌ماندن تراکنش‌های کوچک یورو دیجیتال هستند

رگولاتورهای حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا، بیانیه مشترکی را برای ارتقای استانداردهای حفاظت از داده‌های شخصی کاربران یورو دیجیتال منتشر کردند. این نهادهای عنوان کردند که طرح پیشنهادی برای راستی‌آزمایی حداکثر مقدار مجاز یورو دیجیتال برای یک حساب شخصی شفاف‌سازی شود. پیش‌نویس کنونی به بانک مرکزی اروپا و بانک‌های مرکزی کشورهای این حوزه اجازه می‌دهد تا یک نقطه دسترسی واحد به داده‌های کاربران ایجاد کنند، اما تأکید می‌کند که این شناسه‌ها به‌شکل غیرمتمرکز ذخیره شوند.

خبر - ۴ ماه پیش
بایننس,پِی‌سِیف,PaySafe,همکاری,یورو,اتحادیه اروپا

بایننس می‌گوید که خدمات واریز و برداشت یورو را با شرکای جدید از سر گرفته است

صرافی بایننس پس از قطع همکاری با «پِی‌سِیف» در ماه سپتامبر (شهریور)، اعلام کرد که قراردادهایی با شرکای جدید برای تسهیل پرداخت‌ها، سپرده‌گذاری‌ها و برداشت‌های یورو امضا کرده است. این اقدام به‌دنبال ایجاد مشکلات نظارتی و بانکداری در اتحادیه اروپا رخ می‌دهد، جایی که این صرافی پس از ازدست‌دادن حمایت پِی‌سِیف مجبور شد تا به دنبال شرکای بانکی جدید بگردد. برخی از کاربران بایننس در اروپا، ماه گذشته به‌دلیل ناتوانی در برداشت یورو از این صرافی پیش از پایان مهلت همکاری با پِی‌سِیف شکایت کرده بودند. با این حال، این صرافی هنوز نام این شرکای جدید را اعلام نکرده است.

خبر - ۴ ماه پیش
بایننس,توییت,تعلیق,یورو,SEPA,اطلاعیه

بایننس در توییت حذف شده‌ای خبر از تعلیق برداشت و واریز یورو داد

بایننس، یک صرافی برجسته جهانی ارزهای دیجیتال، اخیراً با یک توییت حذف شده نشان می‌دهد که برداشت و سپرده یورو را از طریق منطقه پرداخت یورو (SEPA) موقتاً به حالت تعلیق درآورده است. این اطلاعیه ناگهانی که برای بسیاری از معامله گران اروپایی که با یورو کار می‌کنند بسیار مهم است، قبل از حذف آن توسط تعدادی از کاربران دیده شد. توییت حذف شده، که از سمت پشتیبانی مشتریان بایننس منتشر شده، تعلیق را به عنوان یک پیامد تاسف بار ناتوانی ارائه دهنده آن در ادامه پشتیبانی از تراکنش‌های «SEPA» توضیح می‌دهد.

خبر - ۶ ماه پیش
بایننس,شبکه لایتنینگ,بیت کوین,صرافی,بی‌ان‌بی اسمارت چین,بی‌ان‌بی بیکن چین,اتریوم

بایننس یکپارچه‌سازی شبکه لایتنینگ بیت کوین را به پایان رساند

صرافی ارز دیجیتال بایننس اعلام کرد که یکپارچه‌سازی شبکه لایتنینگ در پلتفرم خود را با موفقیت به پایان رسانده است. کاربران این صرافی اکنون می‌توانند در کنار شبکه‌های بیت کوین، بی‌ان‌بی اسمارت چین، بی‌ان‌بی بیکن چین و اتریوم از شبکه لایتنینگ نیز برای واریز یا برداشت بیت کوین استفاده کنند.

خبر - ۷ ماه پیش
بانک مرکزی اروپا,یورو دیجیتال,پول نقد,حریم خصوصی,ECB,ارز دیجیتال بانک مرکزی,CBDC

بانک مرکزی اروپا: یورو دیجیتال حداکثر حریم خصوصی را ارائه می‌دهد اما نه به اندازه پول نقد

به گفته یکی از مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در اروپا با در نظر گرفتن حریم خصوصی طراحی خواهد شد، اگرچه هرگز به اندازه پول نقد نمی‌تواند حریم خصوصی داشته باشد.

خبر - ۱۰ ماه پیش