بانک مرکزی آفریقای جنوبی مشغول انجام مطالعه بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی است

لستیا کانیاگو، رئیس بانک مرکزی آفریقای جنوبی (SARB) بار دیگر تایید کرد که این نهاد در حال امکان سنجی و انجام مطالعات برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور است. کانیاگو در مجمع عمومی سالیانه بانک مرکزی آفریقای جنوبی عنوان کرد که نهاد تحت هدایت وی، مشغول انجام مطالعاتی در زمینه پیشرفت‌های بانک مرکزی سایر کشورها در حوزه ارز دیجیتال بانک مرکزی است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ارزهای دیجیتال,ارز دیجیتال بانک مرکزی,بیت کوین,قانون‌گذاری

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «Bitcoin.com» در چند سال گذشته، چندین بانک مرکزی از جمله تعدادی بانک در آفریقا، به طور مشابه مطالعات CBDC خود را اعلام کرده‌اند. در حال حاضر، بانک‌های مرکزی غنا و نیجریه هر دو اعلام کرده‌اند که در نیمه دوم سال 2021 ، به طور آزمایشی با ارزهای دیجیتالی خود شروع به کار خواهند کرد.

با این حال، همانطور که در گزارش اخیرمای بوردبند (Mybroadband) توضیح داده شده است، مطالعه بانک مرکزی آفریقای جنوبی همچنین به دنبال درک امکان‌پذیری صدور CBDC برای اهداف خرده فروشی می‌باشد. کانیاگو توضیح داد:

«هدف از این مطالعه، بررسی این مسئله است که آیا بانک مرکزی آفریقای جنوبی امکان صدور CBDC را دارد که برای اهداف خرده فروشی و مکمل پول نقد، در آفریقای جنوبی مورد استفاده قرار گیرد

تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال حتمی می‌باشد

تأیید کانیاگو از مطالعه بانک مرکزی آفریقای جنوبی در مورد CBDC در حالی است که آفریقای جنوبی برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال آماده است. گروه کاری موسوم به « IFWG»، اخیراً مقاله‌ای را منتشر کرده است که مقررات ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال را معرفی می‌کند.

در حال حاضر، چندین بانک آفریقای جنوبی مانع از استفاده مشتریان از خرید ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌های خارج از کشور می‌شوند. طبق گزارشات، این اقدام بانک‌ها به دستور نهادهای نظارتی انجام می‌شود که می‌خواهند قوانین کنترل به صرافی‌های ارزهای دیجیتال کشور نیز گسترش یابد.

در همین حال، هیچ تاریخی در مورد زمان پیش بینی شده به پایان رسیدن مطالعات بانک مرکزی آفریقای جنوبی ارائه نشده است و همچنین مشخص نیست چه زمانی بانک مرکزی انتظار دارد این کار را آغاز کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/g17369 

حزب کمونیست چین: عقل سلیم می‌گوید بازار NFT دچار حباب شده است
مدیر عامل بانک رفاه: بانک مرکزی در حال راه اندازی ارزدیجیتال ملی است!
شهردار میسوری پیشنهاد می کند که به ساکنان هزار دلار بیت کوین داده شود
رئیس بانک مرکزی برزیل با قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال موافق است
نهاد نظارتی استرالیا در مورد شرکت‌های بدون مجوز ارزهای دیجیتال هشدار داد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

قانون‌گذاری,استرالیا,صرافی

نهاد نظارتی استرالیا در مورد شرکت‌های بدون مجوز ارزهای دیجیتال هشدار داد

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا به‌تازگی به کاربران استرالیایی درمورد نهادهای غیرمجاز ارائه دهنده خدمات مالی هشدار داده است. این نهاد در اطلاعیه اخیر خود به شهروندان استرالیایی توصیه کرد تا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را از طریق موسسات دارای مجوز سازمان خدمات مالی این کشور و سازوکار ضد پول شویی انجام دهند.

خبر - ۱ ماه پیش
داخلی,ارزهای دیجیتال,صرافی

صرافی‌های ارز دیجیتال با تایید بانک مرکزی می‌توانند درگاه پرداخت دریافت کنند

پیرو ابلاغیه شاپرک درباره الزام اینماد برای پرداخت‌یارها از انتهای مرداد ماه و طرح برخی دغدغه‌ها نسبت به اجرای این ابلاغیه، بانک مرکزی و شاپرک (متولی شبکه پرداخت کشور) و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (متولی تجارت الکترونیکی) به منظور رعایت کامل ملاحظات و رفع نگرانی‌‌ها، بر اساس پیشنهادهای مطرح ‌شده بخش خصوصی تدابیر لازم را طراحی و توافق کردند.

خبر - ۱ ماه پیش
قانون گذاری,بیت کوین,ارز دیجیتال,آمریکا,کریپتو

آیا در آینده مقررات با حوزه ارزهای دیجیتال سازگار می‌شوند، یا این حوزه با مقررات دولت‌ها؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند

در ابتدا باید گفت فناوری بلاک‌چین این نوید را می‌دهد که با ظهور وب ۳.۰، یک اینترنت واقعاً غیرمتمرکز، انسانیت و آزادی را فراهم‌کند. حتی برخی معتقدند که افزایش قابل توجه بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) به یک علامت مهم برای تغییر مفهومی، از خدمات متمرکز به خدمات غیرمتمرکز تبدیل شده است و وب ۳.۰ سنگ بنای آن است.

مقاله - ۱ ماه پیش