بانک مرکزی روسیه به دنبال دریافت هزینه از تراکنش‌های ارز دیجیتال ملی است

بانک مرکزی روسیه، روبل دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) این کشور را به عنوان جایگزینی برای بیت کوین می‌بیند و قصد دارد تا از تراکنش‌های آن کارمزد دریافت کند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

روسیه,ارز دیجیتال,روبل

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بانک مرکزی روسیه به افشای جزئیات بیشتر در مورد ارز دیجیتال آتی خود ادامه می‌دهد و اکنون گزارش شده که در حال برنامه ریزی برای دریافت کمیسیون برای تراکنش‌های روبل دیجیتال است.

کریل پرونین، مدیر بخش فناوری‌های مالی بانک روسیه، گفت که کارمزد تراکنش‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه کمتر از کارمزدهای انتقال سنتی خواهد بود.

نشریه محلی پرایم روز چهارشنبه گزارش داد که پرونین توضیح داده است که کمیسیون تراکنش‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی از آنچه در سیستم پرداخت سریعتر روسیه (FPS) پیاده سازی می‌شود، بالاتر نخواهد بود، سرویسی که به افراد امکان می‌دهد نقل و انتقالات بین بانکی فوری انجام دهند.

سیستم سیستم پرداخت سریعتر در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) راه اندازی شد و به کاربران اجازه می‌داد تا ۱۰۰,۰۰۰ روبل (۱۳۶۰ دلار) را با کارمزد صفر انتقال دهند. برای نقل و انتقالات بیش از این مبلغ، سیستم ۰.۵درصد از مبلغ انتقال را دریافت می‌کند، اما بیش از ۱,۵۰۰ روبل (۲۰ دلار) در هر بار انتقال نمی‌باشد. همانطور که قبلا گزارش شده بود، بانک مرکزی روسیه قصد دارد اولین آزمایش آزمایشی روبل دیجیتال را در اوایل سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) راه اندازی کند. کاهش بالقوه در هزینه خدمات پرداخت به عنوان یکی از مزایای کلیدی آن مطرح شده است.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه معتقد است که پذیرش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی‌ باید به عنوان گزینه خوبی برای دولت‌ها برای جایگزینی ارزهای دیجیتال خصوصی مانند بیت کوین (BTC) باشد. طبق گزارش‌ها، این مقام در روز پنجشنبه در جلسه دومای دولتی روسیه استدلال کرد که دولت مسئول پذیرش ارزهای دیجیتال می‌باشد.

نابیولینا ارزهای دیجیتال را به دلیل ناشناس بودن و عدم حمایت کسی مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت:

«ما در مورد ارزهای دیجیتال به عنوان ارزهای خصوصی که ادعا می‌کنند پول هستند، موضع بسیار منفی داریم. اما از آنجایی که مردم به جایگزین نیاز دارند، ما باید با کمک پروژه‌های خود روی این موضوع کار کنیم. همانطور که قبلاً گفتم ما باید روبل دیجیتال را توسعه دهیم.»

در حالی که بانک روسیه به اتخاذ موضع سخت در مورد ارزهای دیجیتال ادامه داده است، تعدادی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط با دولت در حال بررسی این صنعت هستند و دوما کارگروهی را برای تنظیم بازار رو به رشد استخراج ارزهای دیجیتال روسیه ایجاد کرده است. علی‌رغم ممنوعیت پرداخت‌های ارز دیجیتال توسط روسیه، موزه دولتی هرمیتاژ روسیه در ماه سپتامبر (شهریور) در یک حراج توکن‌های غیرمثلی در صرافی بایننس، بیش از ۴۰۰,۰۰۰ دلار جمع‌آوری کرد.

ماه گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت: «ارزهای دیجیتال خصوصی مانند بیت کوین می توانند به عنوان یک واحد حساب عمل کنند»، اما بسیار ناپایدار هستند.»

لینک کوتاه:b2n.ir/m74928 

رئیس کمیته تحقیقات فدرال روسیه خواهان شناسایی اجباری کاربران ارزهای دیجیتال شد
رپر محبوب روسی سفیر رسمی تون کوین شد!
تتر سه آدرس اتریوم را به لیست سیاه خود اضافه کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

برای نخستین بار / ایران بدون قرمز و نارنجی کرونا

title

برای نخستین بار تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی کرونا در ایران به صفر رسید.

اپلیکیشن ماسک اعلام کرد:

با عبور کامل کشور از خیز پنجم کرونا، هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی نیست

با این وجود، به دلیل گسترش سویه امیکرون (کرونای آفریقای جنوبی) در بیش از ۸۰ کشور جهان، رعایت مراقبت‌های بهداشتی کماکان ضروری است

 

منبع : asriran.com

مطالب مرتبط

رئیس کمیته تحقیقات فدرال روسیه,روسیه,ارزهای دیجیتال,احراز هویت

رئیس کمیته تحقیقات فدرال روسیه خواهان شناسایی اجباری کاربران ارزهای دیجیتال شد

الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقات فدرال روسیه معتقد است افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، نباید ناشناس باشند. این مقام عالی رتبه که پیش‌تر معاون دادستان کل روسیه بوده است، می‌گوید: «گردش ارزهای دیجیتال نیاز به مقررات قانونی بیشتری دارد و اول از همه، شناسایی اجباری کاربران ارزهای دیجیتال ضروری است.»

خبر - ۱۲ ساعت پیش
روسیه,رپر,تون کوین

رپر محبوب روسی سفیر رسمی تون کوین شد!

آلیشر مورگنشترن(Alisher Morgenshtern)، موسیقی‌دان و ترانه‌سرای سرشناس روسی، با تبدیل شدن به سفیر پروژه تون (TON)، حمایت خود را از ارز دیجیتال TON به اشتراک گذاشته است. این هنرمند بارها در شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله تلگرام، اینستاگرام از این ارز دیجیتال نام برده و حتی در آهنگ جدید منتشر شده خود به نام «چرا» نیز نام آنرا ذکر کرده است.

خبر - ۲ روز پیش
تتر,ارز دیجیتال,استیبل کوین,بیت کوین,اتریوم

تتر سه آدرس اتریوم را به لیست سیاه خود اضافه کرد

تتر اعلام کرده است که سه آدرس اتریوم را که بیش از ۱۵۰ میلیون دلار استیبل کوین یواس‌دی‌تی (USDT) در آن نگهداری می‌شود را به لیست سیاه خود اضافه کرده است. هر چند این اولین‌بار در سال ۲۰۲۲ است که تتر چنین اقدامی انجام می‌دهد، سال گذشته این شرکت ۳۱۲ آدرس را در لیست سیاه خود قرار داده است.

خبر - ۲ روز پیش