بانک مرکزی فرانسه پنجمین برنامه آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را پشت سر گذاشته است

بانک مرکزی فرانسه اعلام کرد که پنجمین برنامه برای آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را در ماه مارس (اسفند) به همراه چندین بانک بزرگ ازجمله بی‌ان‌پی پاریباس (BNP Paribas) و یوروکلیر (Euroclear) اجرا کرده است.

بانک مرکزی فرانسه پنجمین برنامه آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را پشت سر گذاشته است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ارز دیجیتال، بانک مرکزی فرانسه روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این برنامه آزمایشی با همکاری شرکت اروپایی فعال در زمینه بلاک‌چین لیکوئید شیر (LiquidShare) انجام شده و شامل صدور و تسویه انواع اوراق بهادار قابل معامله در بورس و فرابورس، با استفاده از فناوری بلاک‌چین است.

بر اساس این اطلاعیه، بانک‌هایی که در این آزمایش مشارکت داشته‌اند عبارتند از آکسا اینوستمنت منیجرز (Axa Investment Managers) ، کاسیس (CACEIS) ، سی‌آی‌سی مارکت سولوشنز ، کردیت اگریکول تیترز (Crédit Agricole Titres) ، یورونکست (Euronext)، کریپتاون (Kriptown)، لا بانک پستال (La Banque Postale)، سایس دس دپوتس (Caisse des Dépôts) و چند موسسه دیگر.

بانک مرکزی فرانسه گفته است:

«این برنامه آزمایشی امکان تست کردن فعالیت‌های صدور و تسویه را فراهم کرده است که مبادلات بازار ثانویه را هم در بر می‌گیرید.»

این بانک در ماه ژوئن (خرداد) اعلام کرده بود که یک آزمایش در زمینه ارز دیجیتال ملی را با همکاری بانک ملی سوئیس، تحت عنوان پراجکت یورا (Project Jura)، انجام داده است که شامل بازار وام‌دهی عمده بانک به بانک بوده و تراکنش‌های عمومی را در بر نمی‌گرفته است.

بانک مرکزی فرانسه گفته است که برنامه‌های آزمایشی دیگری نیز در دست انجام دارد و تمام یافته‌های حاصل از این آزمایش‌ها نقش مهمی در تحلیل مزایای ارزهای دیجیتال ملی توسط این بانک خواهند داشت.

لنیک کوتاه: b2n.ir/s44945 

پیشنهاد جدید دولت فرانسه برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا
غنا می‌خواهد پروژه ارز دیجیتال ملی خود را شروع کند
مدیرعامل کوین بیس و رئیس فدرال رزرو ماه مه با هم دیدار کردند
طرح جدید مجلس در خصوص ارزهای دیجیتال؛ راه اندازی ارز دیجیتال ملی برای پرداخت در داخل کشور

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط