بانک مرکزی نیجریه ممنوعیت تعامل با ارزهای دیجیتال برای بانک‌ها را لغو کرد

بانک مرکزی نیجریه که در سال ۲۰۲۱ تعامل با ارزهای دیجیتال را برای بانک‌ها این کشور منع کرده بود، به‌تازگی اعلام کرد که این محدودیت‌ها را لغو کرده است. بخشنامه جدید بانک مرکزی نیجریه در رابطه با ارزهای دیجیتال حاوی دستورالعمل‌هایی جهت تعیین حداقل استانداردها و الزامات راه‌اندازی حساب و ارتباط با مؤسسات بانکی برای ارائه‌دهندگان خدمات مرتبط با دارایی‌های مجازی است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

نیجریه,ممنوعیت,ارزهای دیجیتال,بانک مرکزی نیجریه

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، تقریباً دو سال پس از اعمال ممنوعیت جامع بانک‌هایی که با ارزهای دیجیتال درگیر می‌شوند، بانک مرکزی نیجریه (CBN) اکنون محدودیت‌هایی را بر بانک‌های نیجریه که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را تسهیل می‌کنند، لغو کرده است.

در بخشنامه‌ای که در ۲۲ دسامبر (۱ دی) به بانک‌ها ارسال شد، CBN تشخیص داد که افزایش تقاضای جهانی و پذیرش ارزهای دیجیتال، حفظ محدودیت‌های شدید اعمال شده بر موسسات مالی در سال ۲۰۲۱ را غیرقابل توجیه می‌کند.

در این بیانیه خاطرنشان شد:

«با این حال، روندهای فعلی در سطح جهانی نشان داده است که نیاز به تنظیم فعالیت‌های ارائه دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) وجود دارد که شامل ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتالی است.

هدف این دستورالعمل‌ها ایجاد حداقل استانداردها و الزامات برای ایجاد روابط بانکی و افتتاح حساب برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) در نیجریه است.

علاوه بر این، هدف این دستورالعمل‌ها اطمینان از شیوه‌های مدیریت ریسک قوی در صنعت بانکداری در مورد فعالیت‌های‌VASP های دارای مجوز است.

با این حال، بیانیه تاکید می‌کند که مؤسسات مالی همچنان از برگزاری، تجارت یا انجام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با استفاده از حساب‌های خودشان منع شده‌اند.

در فوریه ۲۰۲۱، کوین تلگراف گزارش داد که بانک مرکزی نیجریه تمام موسسات مالی تحت نظارت را از ارائه خدمات به مبادلات ارزدیجیتالی در این کشور منع کرده است. در همین حال، در اخبار اخیر، صنعت بلاک‌چین محلی از دولت فدرال نیجریه خواسته است تا این کار را انجام دهد. مقرراتی که ادغام گسترده سیاست تایید شده بلاک‌چین را در کشور تقویت می‌کند.

«Obinna Iwuno»، رئیس انجمن سهامداران در بلاک‌چین در نیجریه (SiBAN)، اخیراً بر ضرورت ایجاد یک چارچوب نظارتی برای تسریع در تزریق فناوری بلاک‌چین به بخش‌های مختلف اقتصاد تأکید کرده است.

«Iwuno» به کوین تلگراف گفت که نیجریه به طور کامل برای پیاده‌سازی فناوری بلاک‌چین مجهز است

او گفت:

«ما اکنون آماده پذیرش کامل هستیم و سیاست بلاک‌چین که توسط دولت آغاز شده است، نیجریه را در صورت اجرای کامل به عنوان پیشگام در چشم انداز اقتصاد دیجیتال این قاره قرار می‌دهد.»

لینک کوتاه: B2n.ir/f17420 

بریتانیا به‌دنبال وضع مقررات برای استیبل کوین‌ها در ۶ ماه آینده است
اسپانیا به دنبال قانونی برای ضبط ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی است
کریس برنیسک می‌گوید نزول و سپس تثبیت محتمل‌ترین سناریو ارزهای دیجیتال است
نماینده کنگره آمریکا: با نظر ترامپ درمورد ارزهای دیجیتال ملی موافقم
کاهش ۲۴درصدی تعداد توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

اسپانیا,ارزهای دیجیتال,مالیات,وزارت امور مالی اسپانیا,فرار مالیاتی

اسپانیا به دنبال قانونی برای ضبط ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی است

وزارت امور مالی اسپانیا در حال اصلاح مقررات مالیاتی این کشور است و قصد دارد این اجازه را به سازمان مالیات بدهد تا ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی را شناسایی و برای تسویه بدهی‌ها توقیف کند. این اقدام بخشی از تلاش‌های دولت اسپانیا برای مقابله با فرار مالیاتی در این کشور است.

خبر - ۲ ماه پیش
کریس برنیسک,نزول,ارزهای دیجیتال,ایکس

کریس برنیسک می‌گوید نزول و سپس تثبیت محتمل‌ترین سناریو ارزهای دیجیتال است

کریس برنیسک، سرمایه‌گذار خطرپذیر و سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، می‌گوید که نزول محتمل‌ترین سناریو برای دارایی‌های دیجیتال در فاز بعدی بازار است. برنیسک در پلتفرم رسانه اجتماعی ایکس می‌گوید که پس از یک روند صعودی نسبتا طولانی، احتمالاً بازارهای ارزهای دیجیتال در انتظار اصلاح هستند.

خبر - ۲ ماه پیش
کنگره آمریکا,ترامپ,ارزهای دیجیتال ملی,تام اِمِر

نماینده کنگره آمریکا: با نظر ترامپ درمورد ارزهای دیجیتال ملی موافقم

تام اِمِر، نماینده کنگره ایالات متحده، اخیراً از دیدگاه ترامپ درمورد ارزهای دیجیتال ملی حمایت کرده و گفته است به دنبال همکاری با رئیس‌جمهور سابق آمریکا جهت مقابله با افزایش نظارت دولتی در این کشور است. ترامپ اخیراً در یک سخنرانی ارزهای دیجیتال ملی را تهدیدی برای حریم خصوصی مالی شهروندان آمریکا معرفی کرده و گفته بود اگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، هرگز اجازه راه‌اندازی یک CBDC را به بانک مرکزی این کشور نخواهد داد.

خبر - ۲ ماه پیش
الکتریک کپیتال,ارزهای دیجیتال

کاهش ۲۴درصدی تعداد توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳

گزارش جدید مجموعه الکتریک کپیتال نشان می‌دهد تعداد توسعه‌دهندگان فعال ماهانه در فضای ارزهای دیجیتال با افتی ۲۴درصدی از ۲۹٬۶۱۱ نفر در دسامبر ۲۰۲۲ به ۲۲٬۴۱۱ نفر در دسامبر ۲۰۲۳ کاهش یافته است. در مقابل، تعداد توسعه‌دهندگانی که حداقل دو سال سابقه کار در این بخش دارند، از سال ۲۰۱۸ تاکنون هر ساله حدود ۵۲درصد بیشتر شده است.

خبر - ۲ ماه پیش
کایکو,بیت‌کوین,اقتصاد کلان,ارزهای دیجیتال,انویدیا

شرکت تحقیقاتی کایکو می‌گوید عملکرد بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ بهتر از تمام دارایی‌های سنتی خواهد بود

شرکت تحقیقاتی کایکو پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین امسال را با عملکرد بهتر از تمام دارایی‌های سنتی اصلی به پایان برساند. با وجود شرایط سخت اقتصاد کلان و باد مخالف در صنعت ارزهای دیجیتال، این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ بیش از ۱۶۰ درصد افزایش یافته است.

خبر - ۳ ماه پیش
بیتفینکس,ارزهای دیجیتال,پیش‌بینی

بیتفینکس: ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ۲۰۲۴ به ۳.۲تریلیون دلار می‌رسد

استراتژیست‌های صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس پیش‌بینی کرده‌اند که ارزش بازار در سال ۲۰۲۴ میلادی با بازیابی قیمت‌ها به ۳.۲تریلیون دلار خواهد رسید. رشد جمعیت افراد مالک ارزهای دیجیتال در سراسر جهان به ۸۵۰ تا ۹۵۰میلیون نفر نیز یکی دیگر از پیش‌بینی‌های کارشناسان بیتفینکس برای سال ۲۰۲۴ است. جمعیت کنونی افراد مالک ارز دیجیتال در جهان ۵۷۵میلیون نفر تخمین زده می‌شود.

خبر - ۳ ماه پیش
دوج کوین,شیبا‌اینو,ارزهای دیجیتال

چشم‌انداز قیمت دوج کوین و شیبا‌اینو در سال ۲۰۲۴

با نزدیک‌تر شدن به آغاز سال ۲۰۲۴، موج گسترده‌ای از خوش‌بینی در جامعه ارزهای دیجیتال، به ویژه در مورد میم کوین‌ها وجود دارد. در این میان، دوج کوین و شیبا اینو به عنوان دو میم کوین برتر بازار، توجه قابل‌توجهی را به خود جلب می‌کنند.

خبر - ۳ ماه پیش
روسیه,صادرات,ارزهای دیجیتال,قانون‌گذاری,ایوان چبسکوف

دولت روسیه قصد دارد قوانینی ویژه «صادرات» ارزهای دیجیتال وضع کند

دولت روسیه قصد دارد مقرراتی برای فروش ارزهای دیجیتال وضع کند که به ماینرها اجازه می‌دهد دارایی‌های خود را مثل صادرات کالاهایی نظیر گاز به فروش برسانند. ایوان چبسکوف، معاون وزیر دارایی روسیه گفت است این گزینه به‌عنوان بخش از لاحیه قانون‌کردن استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور در سال ۲۰۲۲ ارائه شده است.

خبر - ۳ ماه پیش
السالوادور,سرمایه‌گذاری,بیت‌کوین,ارزهای دیجیتال

مردم السالوادور علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال ندارند

السالوادور، کشور پیشگامی که با استفاده از ارز دیجیتال به عنوان ارز قانونی تاریخ ساز شد، با یک چالش شگفت‌انگیز مواجه است: عدم پذیرش گسترده ارز دیجیتال در میان جمعیت محلی خود که علیرغم تلاش‌های مستمر دولت برای ترویج ارزهای دیجیتال، گزارش اخیر نشان می‌دهد که کمتر از ۲ درصد از جمعیت کشور دارای دارایی‌های دیجیتال دارند.

خبر - ۴ ماه پیش