بانک مرکزی نیوزیلند در حال مشاوره با عموم در رابطه با ارز دیجیتال بانک مرکزی است

بانک رزرو نیوزیلند به پتانسیل ارز دیجیتال بانک مرکزی «برای کار در کنار پول نقد به عنوان پولی با پشتوانه دولت» نگاه خواهد کرد و مسائل پیرامون ظهور دارایی‌های ارز دیجیتال مانند استیبل کوین‌ها را ارزیابی می‌کند.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بانک مرکزی نیوزیلند در حال مشاوره با عموم در رابطه با ارز دیجیتال بانک مرکزی است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بانک مرکزی نیوزیلند می‌گوید که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی «راه حلی» برای مشکل کاهش استفاده از پول نقد است و این ارگان درباره ارزهای دیجیتال و استفاده آن‌ها بیشتر تحقیق خواهد کرد.

این بانک به زودی رایزنی‌های عمومی در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی و ظهور اشکال جدید پول دیجیتال از جمله استیبل کوین‌ها را آغاز می‌کند.

بانک مرکزی نیوزیلند در رابطه با این موضوع گفت:

«ما در باقیمانده سال ۲۰۲۱ در مورد مسائل کلیدی آینده نحوه پرداخت و پس انداز نیوزیلندی‌ها، به طور گسترده مشاوره خواهیم داشت، که ناشی از حکم جدید نظارت‌ما برای پول نقد و سیستم ارزی گسترده‌تر است.»

در اطلاعیه ۷ ژوئیه (۱۷ خرداد)، بانک رزرو نیوزیلند اعلام کرد که مجموعه‌ای از «مقالات مربوط به ارز و پول نقد را برای بازخورد از آگوست (مرداد) تا نوامبر (آذر)» منتشر می‌کند، که براساس مشاوره «آینده پول نقد» از سال ۲۰۱۹ ساخته شده است.

بانک نیوزیلند «مقالات متمرکز بر ارز دیجیتال» را معرفی خواهد کرد که به پتانسیل ارز دیجیتال بانک مرکزی برای «کار در کنار پول نقد به عنوان پول با پشتیبانی دولت» نگاه می‌کند، همراه با مسائل نامشخصی درباره نوآوری در پول و فناوری پرداخت است، از جمله ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و استیبل کوین‌ها.

به نظر می‌رسد بانک رزرو نیوزیلند نسبت به استقرار ارز دیجیتال بانک مرکزی روشن فکرانه عمل خواهد کرد، اما تأکید کرده است که رویکردی سنجیده و محتاطانه لازم است.

کریستین هاوکسبی (Christian Hawkesby)، دستیار فرماندار، در اکتبر سال ۲۰۲۰ (مهر ۹۹) گفت که این بانک «هیچ برنامه‌ی قریب الوقوعی» برای استقرار ارز دیجیتال بانک مرکزی ندارد، و خاطرنشان کرد که «برای صدور ارز متناسب با نیازهای مردم، ما باید یک رویکرد جدید و جامع داشته باشیم. ما متوجه هستیم که کارهای زیادی باید انجام شود.»

در آخرین اعلامیه مربوط به ارز دیجیتال بانک مرکزی، هاکسبی اشاره کرد که:

«توانایی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی برای کمک به رفع برخی از نکات منفی در کاهش استفاده از پول نقد فیزیکی و خدمات چیزی است که ما می‌خواهیم برای نیوزلند بررسی کنیم.»

او افزود:

«ارز دیجیتال بانک مرکزی، مشابه پول نقد دیجیتال، ممکن است بخشی از راه حل باشد، اما ما باید ارزیابی خود را از مسائل و رویکرد پیشنهادی را قبل از توسعه هرگونه برنامه محکم آزمایش کنیم.»

دستیار فرماندار اظهار داشت که علی‌رغم کاهش تعداد نیوزیلندی‌هایی که از پول نقد استفاده می‌کنند، این ارز هنوز «به طور گسترده‌ای ارزش دارد زیرا به صورت تضمینی محاسبه می‌شود» و به شهروندان «استقلال و حق انتخاب روش پرداخت و پس انداز آنها را می‌دهد.»

او همچنین افزود که:

«علی‌رغم تلاش بانک‌ها برای کمک به سازگاری، مشتریان شخصی و خرده با از دست دادن پول نقد و خدمات بانکی حضوری دست و پنجه نرم می‌کنند.»

با این حال، هاکسبی خاطرنشان کرد که پرداخت دیجیتال برای اکثر مردم نیوزیلند گزینه ارجح است و «کار بانک این است که اطمینان حاصل کند که این خدمت برای همه نیوزلندی‌ها کار می‌کند» و افزود:

«ما همچنین می‌دانیم که روش‌های دیجیتال پرداخت روش ترجیحی پرداخت اکثریت‌ما است و بدون شک پول نقد کمتری در آینده استفاده خواهد شد.»

 لینک کوتاه: b2n.ir/u95362 

در صحن علنی مجلس قرائت شد: عدم توجه به ارزهای دیجیتال می‌تواند آسیب‌زا باشد
قالیباف: مسئله ارزهای دیجیتال در دستور کار مجلس است
موجودی اتر صرافی‌ها به کمترین میزان در دو سال اخیر رسیده است
تاریخ دقیق راه‌اندازی قراردادهای هوشمند کاردانو اعلام شد
رکورد بزرگ‌ترین حمله هکری شکست؛ سرقت ۶۰۰ میلیون دلاری هکرها از پلی‌نتورک

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

داخلی,استخراج,بلاکچین,صرافی

قالیباف: مسئله ارزهای دیجیتال در دستور کار مجلس است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، نسبت به قرار ندادن گزارش کمیسیون متبوعش در دستور کار صحن علنی در خصوص ارزهای دیجیتال انتقاد کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
اتریوم,صرافی,بلاکچین,کیف پول

موجودی اتر صرافی‌ها به کمترین میزان در دو سال اخیر رسیده است

داده‌های منتشر شده توسط پلتفرم تحلیلی کریپتوکوانت نشان می‌دهد که میزان اتر موجود در صرافی‌ها همچنان درحال کاهش بوده و به کمترین مقدار خود در طی دو سال اخیر رسیده است. در واقع این کاهش موجودی اتر به دلیل آن صورت گرفته است که کاربران، اترهای خود را به کیف پول‌های سرد، پروژه‌های کشت سود یا قرارداد سپرده اتریوم ۲.۰ منتقل می‌کنند.

خبر - ۱ ماه پیش
کاردانو,قرارداد هوشمند,بلاکچین

تاریخ دقیق راه‌اندازی قراردادهای هوشمند کاردانو اعلام شد

کاردانو کمتر از ۱ ماه با راه‌اندازی قراردادهای هوشمند فاصله دارد. تیم هریسون، مدیر بازاریابی و ارتباطات شرکت IOHK، اعلام کرد که کاردانو قصد دارد شبکه اصلی هارد فورک آلونزو را در روز ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) راه‌اندازی کند.

خبر - ۱ ماه پیش