بانک مرکزی هند اولین گام‌ها برای ایجاد ارز دیجیتال ملی را برمی‌دارد

بانک مرکزی هند به دنبال راهی است که بدون ایجاد اختلال در وضعیت موجود بانکی، ارز دیجیتال بانک مرکزی هند را آزمایش کند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

هند,سرمایه گذاری در هند,ارز دیجیتال,cbdc,بانک مرکزی هند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، معاون بانک رزرو هند، تی رابی سانکار (T Rabi Sankar)، در یک سخنرانی سازمان یافته توسط مرکز سیاست‌های قانونی، وید‌هی (Vidhi) پیرامون ارزهای دیجیتال و ارز دیجیتال بانک مرکزی صحبت کرده است.

تی رابی سانکار (T Rabi Sankar)، معاون بانک رزرو هند، در یک سخنرانی سازمان یافته توسط مرکز سیاست‌های قانونی «وید‌هی» (Vidhi) گفت که ارزهای دیجیتال خصوصی می‌توانند بخشی از دلایلی باشند که ارز دیجیتال بانک مرکزی را در نهایت ضروری می‌کند. او اعلام کرد که با توسعه بانک رزرو هند و ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی می‌توان بسیاری از خدمات و استفاده‌هایی که ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین دارند را بدون نوسانات آن می‌توان به عموم ارائه داد. سانکار گفت:

«در واقع، این موضوع می‌تواند عامل کلیدی‌ای باشد که بانک‌های مرکزی را از برای در نظر گرفتن ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، به عنوان یک شکل امن و پایدار از پول دیجیتال متقاعد کند. بنابراین، اهمیت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، برای اقتصادهای در حال ظهور روشن است. ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نه تنها برای مزایایی که در سیستم‌های پرداخت ایجاد می‌کنند مطلوب هستند، بلکه می‌توانند برای محافظت از عموم مردم در محیط سرمایه‌گذاری خصوصی ناپایدار لازم باشد.»

سانکار ادامه داد که بانک رزرو هند در حال بررسی استراتژی پیاده‌سازی مرحله‌ای است و مواردی را بررسی می‌کند که بتوان ارز دیجیتال بانک مرکزی را بدون ایجاد هیچ‌گونه اخلال در وضع موجود بانکی عملی کرد. این مقام مسئول تعدادی از مواردی که باید قبل از بررسی واقعی اجرای ارز دیجیتال بانک مرکزی بررسی شوند را شرح داد. وی به لزوم توجه دقیق در مورد نحوه تنظیم پرداخت‌های خرده فروشی یا پرداخت‌هایی که بین مصر‌ف‌کنندگان و مشاغل انجام می‌شود، اشاره کرد. موضوعات امنیتی، از جمله میزان ناشناس بودن کاربران مجاز نیز مورد بحث می‌باشد.

از بین مشکلات ذکر شده، سانکار بیشترین توجه را به سرنگونی نظارت و اختیارات بانک مرکزی داشت. وی تأکید کرد که اگر به تک تک کاربران این توانایی داده شود که ب‌ اعتماد با بکدیگر معامله کنند، موسسات مالی سنتی ممکن است جای خود را به شرکت‌های اشخاص ثالث بدهند. این ترس به جا است زیرا خالق بیت کوین به طور آشکار فناوری بلاک‌چین را به عنوان راهی برای پایان دادن به مشکل رفع واسطه ایجاد کرد.

به گفته سانکار، افرادی که بدون واسطه معامله می‌کنند همچنین می‌توانند توانایی بانک در صدور اعتبار برای مشتریان را کاهش دهند. با این‌حال‌، این مقام در بیانیه خود نتوانست گزینه‌های بی‌شماری را برای صدور اعتبار غیرمتمرکز که جامعه «DeFi» طراحی کرده است را تأیید کند.

سانکار گفت که اگرچه تحقیقات بیشتری برای انجام وجود دارد، ممکن است طولی نکشد که پروژه‌های آزمایشی در بازارهای خرده فروشی و عمده فروشی به مرحله اجرا در ‌آیند.

سانکار گفت:«تنظیم این جریان به کالیبراسیون دقیق و یک روش دقیق در اجرا نیاز دارد. ملاحظات هیئت مدیره و مشاوره با سهامداران نیز مهم است. چالش‌های فناوری نیز اهمیت خود را دارند. همانطور که گفته شد، هر ایده باید منتظر زمان خود باشد. شاید زمان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نزدیک باشد.»

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در طی سال گذشته مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌اند. کره جنوبی اخیراً یک شرکت تابعه بلاک‌چین از یک شرکت اینترنتی محلی را به عنوان ارائه دهنده فناوری برای آزمایش‌های یوئان دیجیال خود انتخاب کرده است. اعضای کارکنان بانک کانادا نیز مطالعه‌ای را با جزئیات مزایای احتمالی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، منتشر کردند. آن‌ها موارد مختلفی را از جمله حذف کارمزد معاملات کارت‌های اعتباری و امکانات ذاتی این ارز جهت برنامه‌ریزی ذکر کردند. در ایالات متحده، رئیس‌فدرال رزرو گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی می‌تواند تعداد ارزهای دیجیتال غیر رسمی را کاهش دهد.

 

لینک کوتاه: https://b2n.ir/r08894

مایکل سیلور: دست از مقایسه بیت کوین با طلا بردارید!
سرکوب شدید پولشویی با ارزهای دیجیتال در ادامه چارچوب سیاست چین
بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی خواهان توسعه سریع‌تر CBDCها شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط