بانک مرکزی کره دایره بلاک‌چین «Kakao» را برای آزمایش وان دیجیتال انتخاب می‌کند

بانک مرکزی کره‌جنوبی یک شرکت بزرگ محلی اینترنت، کاکائو (kakao) را که شرکتی با زیرمجموعه بلاک‌چین است به عنوان یک ارائه دهنده فناوری برای پیشگامان ارز دیجیتال خود انتخاب کرده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بلاک‌چین,کره جنوبی,بانک مرکزی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، خبرگزاری محلی کره سه‌شنبه گزارش داد، کاکائو گرند ایکس (Kakao’s Ground X) در مناقصه ارز دیجیتال بانک مرکزی بانک کره (CBDC) برنده‌شد و به‌عنوان اصلی‌ترین فن‌آوری شبیه‌سازی وان دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین شناخته‌شد.

بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که گرند ایکس با همکاری شرکت بلاک‌چین مستقر در ایالات‌متحده، کانسن‌سیس (ConsenSys) و همچنین سایر شرکت‌های تابعه کاکائو مانند، بانک کاکائو (KakaoBank) و کاکائو پی (Kakao Pay) در پروژه (CBDC) کره جنوبی شرکت خواهد کرد.

این شرکت در توییتر اعلام‌کرد، کانسن‌سیس با تمرکز بر زیرساخت‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز برای بلاکچین اتریوم، با استفاده از راه‌حل‌های داخلی مانند: کانسن‌سسیس کوروم (ConsenSys Quorum) و کانسن‌سیس کودیفای (ConsenSys Codefi در پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مشارکت خواهد کرد.

در اوایل این ماه، گزارش‌شد که بانک کره یک فرایند پیشنهادی برای شرکت‌های علاقه‌مند به اجرای یک پروژه شبیه‌سازی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی با قابلیت بلاک‌چین را آغاز کرده است. طبق گزارش کره یونگ آنگ دیلی، اولین آزمایش‌ها احتمالاً ماه آینده آغاز می‌شود.

گرند ایکس توسط کاکائو در سال سال ۲۰۱۸(۱۳۹۸) راه‌اندازی شد، و با استفاده از پلتفرم بلاک‌چین خود به نام (Klaytn) شناخته می‌شود. کانسن‌سیس قبلاً در زمینه ایجاد یک بستر خصوصی برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی کره جنوبی با گرند ایکس همکاری کرده است.

این نوآوری با هدف آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی، در یک محیط شبیه‌سازی مجازی مبتنی بر تکنولوژی دفتری توزیع شده ‌می‌باشد، همچنین بررسی موارد استفاده بالقوه مربوط به صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی، بازخرید، پرداخت الکترونیکی، تسویه حساب و همراهی بالقوه با خرید آثار هنری دیجیتالی و کپی رایت ایجاد شده است. بانک مرکزی در ابتدا برنامه‌های این کشور را برای آزمایش توزیع، وان دیجیتال در ماه فوریه (اسفند) اعلام کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/x87929 

توقف خدمات صرافی بای‌بیت در کره جنوبی

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط