بانک مرکزی کره دایره بلاک‌چین «Kakao» را برای آزمایش وان دیجیتال انتخاب می‌کند

بانک مرکزی کره‌جنوبی یک شرکت بزرگ محلی اینترنت، کاکائو (kakao) را که شرکتی با زیرمجموعه بلاک‌چین است به عنوان یک ارائه دهنده فناوری برای پیشگامان ارز دیجیتال خود انتخاب کرده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بلاک‌چین,کره جنوبی,بانک مرکزی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، خبرگزاری محلی کره سه‌شنبه گزارش داد، کاکائو گرند ایکس (Kakao’s Ground X) در مناقصه ارز دیجیتال بانک مرکزی بانک کره (CBDC) برنده‌شد و به‌عنوان اصلی‌ترین فن‌آوری شبیه‌سازی وان دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین شناخته‌شد.

بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که گرند ایکس با همکاری شرکت بلاک‌چین مستقر در ایالات‌متحده، کانسن‌سیس (ConsenSys) و همچنین سایر شرکت‌های تابعه کاکائو مانند، بانک کاکائو (KakaoBank) و کاکائو پی (Kakao Pay) در پروژه (CBDC) کره جنوبی شرکت خواهد کرد.

این شرکت در توییتر اعلام‌کرد، کانسن‌سیس با تمرکز بر زیرساخت‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز برای بلاکچین اتریوم، با استفاده از راه‌حل‌های داخلی مانند: کانسن‌سسیس کوروم (ConsenSys Quorum) و کانسن‌سیس کودیفای (ConsenSys Codefi در پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مشارکت خواهد کرد.

در اوایل این ماه، گزارش‌شد که بانک کره یک فرایند پیشنهادی برای شرکت‌های علاقه‌مند به اجرای یک پروژه شبیه‌سازی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی با قابلیت بلاک‌چین را آغاز کرده است. طبق گزارش کره یونگ آنگ دیلی، اولین آزمایش‌ها احتمالاً ماه آینده آغاز می‌شود.

گرند ایکس توسط کاکائو در سال سال ۲۰۱۸(۱۳۹۸) راه‌اندازی شد، و با استفاده از پلتفرم بلاک‌چین خود به نام (Klaytn) شناخته می‌شود. کانسن‌سیس قبلاً در زمینه ایجاد یک بستر خصوصی برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی کره جنوبی با گرند ایکس همکاری کرده است.

این نوآوری با هدف آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی، در یک محیط شبیه‌سازی مجازی مبتنی بر تکنولوژی دفتری توزیع شده ‌می‌باشد، همچنین بررسی موارد استفاده بالقوه مربوط به صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی، بازخرید، پرداخت الکترونیکی، تسویه حساب و همراهی بالقوه با خرید آثار هنری دیجیتالی و کپی رایت ایجاد شده است. بانک مرکزی در ابتدا برنامه‌های این کشور را برای آزمایش توزیع، وان دیجیتال در ماه فوریه (اسفند) اعلام کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/x87929 

جنجال یوآن دیجیتال در آمریکا؛ ورزشکاران المپیکی نباید از این پول استفاده کنند
دعوت نهادهای پولی جهان از کشورها برای همکاری در زمینه ارز دیجیتال بانک مرکزی
یوان دیجیتال چین از قرارداد هوشمند پشتیبانی می‌کند
مدیرعامل Avanti: اعمال محدودیت‌های فدرال رزرو در حوزه ارزهای دیجیتال آغاز شده است!
ورود چهارمین بانک بزرگ کره جنوبی به فضای نگهداری ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بازگشت پرقدرت سردار به ترکیب زنیت/دبل آزمون مقابل تیم آلمانی

title

زنیت روسیه در دیدار دوستانه امروز به مصاف کارلسروهه رفت و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

در این بازی سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و موفق به ثبت دو گل در دقایق ۱۳ و ۳۹ شد.

مهاجم ایرانی که به دلیل مصدومیت در دیدار زنیت مقابل وردربرمن مدتی از ترکیب دور بود، پس از بازگشت، درخشان ظاهر شد.

آزمون با این درخشش نشان داد که برای حضور در ترکیب زنیت در سوپرجام روسیه کاملا آماده است.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

مقامات کره جنوبی ۴۷ میلیون دلار ارز دیجیتال از فرارکنندگان مالیاتی کشف و ضبط کردند

مقامات کره جنوبی ۴۷ میلیون دلار ارز دیجیتال از فرارکنندگان مالیاتی کشف و ضبط کردند

مقامات کره‌ای در بزرگترین اقدام برای مصادره ارز دیجیتال به منظور بازپرداخت مالیات، دارایی‌های دیجیتال ۱۲,۰۰۰ نفر را ضبط کردند.

خبر - ۱ ماه پیش
نماینده مجلس: جلوی نفوذ مدیران فاسد اقتصادی در حوزه ارز دیجیتال گرفته شود

نماینده مجلس: جلوی نفوذ مدیران فاسد اقتصادی در حوزه ارز دیجیتال گرفته شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار ورود وزرای اقتصاد، کشور و اطلاعات به موضوع ساماندهی ارز دیجیتال برای جلوگیری از ایجاد فعالیت‌های زیرزمینی شد.

خبر - ۱ ماه پیش
کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع کرده است. این اقدام بخشی از اصلاحیه‌های قوانین این کشور در زمینه گزارش و استفاده از برخی اطلاعات معاملات مالی است. معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال، روشی غیرقانونی در بسیاری از حوزه‌های قضایی، شامل جبران سفارشات خرید و فروش برای دارایی مشابه (با همان قیمت) بدون ثبت معامله در دفترچه سفارش است.

خبر - ۱ ماه پیش