بانک ملی سوئیس: در صورت لزوم از کردیت سوئیس پشتیبانی می‌کنیم

بانک ملی سوئیس و سازمان نظارت بر بازار‌های مالی این کشور در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که مشکلات برخی بانک‌های خاص در ایالات متحده آمریکا برای سیستم مالی سوئیس خطری ایجاد نخواهد کرد. این نهادهای نظارتی خاطرنشان کردند که در صورت لزوم، بانک ملی سوئیس نقدینگی موردنیاز کردیت سوئیس را تأمین خواهد کرد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بانک ملی سوئیس,کردیت سوئیس,SNB

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بانک ملی سوئیس (SNB) و سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس بیانیه مشترکی را در ۱۵ مارس (۲۴ اسفند) در مورد ثبات سیستم بانکی سوئیس و کردیت سوئیس (Credit Suisse) منتشر کردند. آنها در این بیانیه اعلام کردند که مشکلات برخی بانک‌های خاص در ایالات متحده آمریکا برای سیستم مالی سوئیس خطری ایجاد نخواهد کرد.

گزارش شده است که این بیانیه به درخواست کردیت سوئیس تهیه شده است. رگولاتورها گفتند که کردیت سوئیس تمام نیازهای سرمایه و نقدینگی را برآورده می کند، اما «در صورت لزوم، بانک ملی سوئیس نقدینگی را برای CS (کردیت سوئیس) فراهم می کند.» با این حال، کردیت سوئیس هنوز نیازهای سرمایه و نقدینگی تحمیل شده بر بانک های مهم سیستمی را برآورده می کند. این بیانیه اذعان می‌کند که کردیت سوئیس تحت تأثیر واکنش‌های بازار در روزهای اخیر قرار گرفته است.

در ۱۴ مارس (۲۳ اسفند)، اولریش کورنر، مدیر عامل «Credit Suisse Group» تایید کرد که این بانک در مقابل ریسک های نرخ بهره به طور محافظه کارانه ای قرار دارد.

بیانیه بانک ملی سوئیس در حالی منتشر می شود که سهام کردیت سوئیس در شروع معاملات در ۱۵ مارس (۲۴ اسفند) به شدت سقوط کرد و تا ۳۰ درصد از دست داد و به طور موقت در طی یک فروش سنگین متوقف شد. معاملات برای چندین بانک اروپایی دیگر همزمان متوقف شد.

عمار الخدیری، رئیس بانک ملی عربستان سعودی، در ۱۵ مارس گفت که بانک مرکزی عربستان، بزرگترین سهامدار کردیت سوئیس با ۹.۸ درصد از سهام خود، به طور مطلق از کردیت سوئیس حمایت نخواهد کرد.

مقامات بانک مرکزی اروپا با بانک‌هایی که تحت نظارت آنها هستند تماس گرفته‌اند تا در مورد میزان قرار گرفتن آنها در کردیت سوئیس سؤال کنند. وزیر دارایی فرانسه با همکار سوئیسی خود تماس خواهد گرفت تا در مورد تحولات کردیت سوئیس صحبت کند. یک مقام خزانه داری ایالات متحده به سرویس خبری گفت که وضعیت بانک را زیر نظر دارد.

لینک کوتاه: b2n.ir/j89816 

 

مقام بانک ملی سوئیس: ارزهای دیجیتال بانک‌ مرکزی می‌توانند به توسعه دیفای کمک کنند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا