باهاماس اولین ارز دولتی (CBDC) جهان را راه اندازی کرد

باهاماس به اولین کشوری تبدیل می شود که ارز دولتی خود را به صورت رسمی راه اندازی می کند.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

باهاماس

بانک مرکزی "باهاماس" اعلام کرد که "سند دلار" (Sand Dollar)، ارز دیجیتالی که از سوی دولت حمایت می شود هم اکنون در سراسر کشور در دسترس است.

طبق گزارش منتشر شده در تاریخ سه شنبه 29 مهر، سند دلار، ارز دیجیتال بانک مرکزی باهاماس از ساعت 10 صبح به وقت محلی در دسترس تمام 393.000 شهروند این کشور قرار گرفته است. بدین ترتیب در کمال تعجب باهاماس به اولین کشوری تبدیل می شود که ارز دیجیتال دولتی (CBDC) خود را به طور رسمی راه اندازی می کند.

ارز دیجیتال دولتی باهاماس در حالی راه اندازی می شود که چین درگیر آزمایش های راه اندازی یوان دیجیتال است و سایر کشور ها از جمله کشور های پیشرفته اروپایی همچنان در تصمیم گیری مردد هستند.

واریز و برداشت های سند دلار از طریق اپلیکیشن های موبایلی انجام می شود. طبق آمار منتشر شده در سال 2017 تقریبا 90 درصد از جمعیت باهاماس از تلفن های همراه هوشمند استفاده می کنند. بدین ترتیب بانک مرکزی این کشور نگرانی از بابت دسترسی شهروندان ندارد. هر سند دلار به یک دلار باهامایی (ارز رسمی باهاماس) وابسته است. دلار باهامایی نیز به طور غیر مستقیم با دلار ایالات متحده آمریکا در ارتباط است.

مطابق با دستور العمل منتشر شده در وب سایت سند دلار، شهروندان می توانند دارایی های دیجیتالی خود را در کیف پول (Wallet) های مورد تایید بانک مرکزی نگهداری کنند. همچنین به این نکته اشاره شده است که کارمزد انجام معاملات سند دلار ناچیز است.

چند سالی می شود که بانک مرکزی باهاماس برای راه اندازی ارز دولتی خود برنامه ریزی می کند. در سال 2019 میلادی یک برنامه آزمایشی با استفاده از 48000 توکن در جزایر توریستی "اکسوما" و "آباکو" که در مجموع 25000 نفر جمعیت دارند راه اندازی شده بود.


بانک فرانسه تسویه حساب‌های اوراق بهادار مبتنی بر ارز دیجیتال را آزمایش می‌کند
باهاماس اولین ارز دولتی (CBDC) جهان را راه اندازی کرد (گزارش ویدئویی)
G20 و نهاد های اقتصادی بین المللی، آماده پذیرش ارز های دیجیتالِ دولتی

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز