با اعلام خبر خروج سیلور از مایکرواستراتژی بهای سهام این شرکت با ۱۴ درصد رشد به اوج قیمتی ۳ ماهه خود رسید

بهای سهام مایکرواستراتژی (MicroStrategy) پس از اعلام خبر خروج مدیرعامل این شرکت، مایکل سیلور افزایش یافت و به نظر می‌رسد خبر خروج سیلور، توانسته اثر گزارش درآمد ۳ ماهه ناامیدکننده شرکت را خنثی کند. طبق داده‌ها، قیمت سهام مایکرواستراتژی در معاملات امروز نزدیک به ۱۴.۵ درصد افزایش یافت و به ۳۲۴.۵۵ دلار در هر سهم رسید که بالاترین سطح از روز ۶ ماه مه (۱۶ اردیبهشت) محسوب می‌شود.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

مایکرواستراتژی,MicroStrategy,مایکل سیلو

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، خبر خروج مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) ، باعث شد قیمت سهام این شرکت در ۳ آگوست (۱۲ مرداد) با افزایش ۱۴.۵ درصدی رو به رو شود.

سهام مایکرواستراتژی از پایین­ترین سطح ماه می (اردیبهشت)، ۱۴۲ درصد افزایش یافته است

در نمودار روزانه، قیمت سهام این شرکت نزدیک به ۱۴.۵ درصد افزایش یافت و به ۳۲۴.۵۵ دلار در هر سهم رسید که بالاترین سطح از ۶ می (۱۶ اردیبهشت) است. رشد روزانه سهام به عنوان بخشی از بازگشت گسترده‌ که در ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت) با قیمت ۱۳۴ دلار آغاز شد، رخ داده است. از آن زمان، سهام مایکرواستراتژی ۱۴۲ درصد در مقابل رشد ۲۶.۸۱ درصدی شاخص نزدک در همان دوره رشد داشته است. 

سه ماهه دوم بد، استعفای سیلور

رالی سهام این شرکت در ۳ آگوست یک روز پس از آن رخ داد که مایکرواستراتژی از ضرر یک میلیارد دلاری در سه ماهه دوم (Q۲) خود خبر داد. قابل ذکر است که دلیل اصلی برای عملکرد ضعیف سه ماهه این شرکت، قرار گرفتن در معرض بیت کوین به میزان زیاد می باشد.متأسفانه، نگهداری بیت کوین باعث زیان ۹۱۷.۸۴ میلیون دلاری مایکرواستراتژی از ۱۲۹,۶۹۸ واحد بیت کوین آن در سه ماهه دوم شده است، که عمدتاً به دلیل کاهش ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین از سال پیش تا به امروز است. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، سهام مایکرواستراتژی ۴۲ درصد سقوط کرده است.

لینک کوتاه:

 

 

مایکل سیلور: بیت کوین به‌مرور زمان اعتبار طلا را از بین می‌برد
ماجرای لیکویید شدن بیت کوین‌های مایکرواستراتژی چیست؟
مایکل سیلور: در آینده نیز به خرید بیت کوین ادامه می‌دهیم
مایکل سیلور: خبر فروش بیت کوین‌های مایکرواستراتژی صحت ندارد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

اولین تصویر تلسکوپ جیمز وب از کیهان

title

اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا (ناسا) عصر دوشنبه به وقت محلی، نخستین تصویر رنگی گرفته شده از کیهان توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب را منتشر کرد. تصویری که توسط تلسکوپ جیمز وب گرفته، واضح‌ترین نمای مادون قرمز و عمیق‌ترین تصویر از کیهان را تا به امروز نشان می‌دهد. در بیانیه ناسا آمده است: « تلسکوپ فضایی جیمز وب، عمیق‌ترین و واضح‌ترین تصویر مادون قرمز از جهان دور را تا به امروز تولید کرده است. این تصویر از خوشه کهکشانی ۰۷۲۳ SMACS  که به عنوان اولین میدان عمیق وب شناخته می‌شود، مملو از جزئیات است.»

مطالب مرتبط

مایکرواستراتژی,بیت کوین

ماجرای لیکویید شدن بیت کوین‌های مایکرواستراتژی چیست؟

از دیروز شایعاتی مبنی بر قیمت لیکویید شدن دارایی‌های بیت کوین شرکت مایکرواستراتژی منتشر شده است. در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم...

خبر - ۲ ماه پیش
مایکل سیلور,بیت کوین,مایکرواستراتژی,فاکس نیوز

مایکل سیلور: در آینده نیز به خرید بیت کوین ادامه می‌دهیم

مایکل سیلور، هم‌بنیان‌گذار و مدیر اجرایی شرکت مایکرواستراتژی، در مصاحبه اخیر خود با فاکس نیوز درباره ثابت‌ماندن دیدگاهش درباره بیت کوین صبحت کرده است. سیلور همچنان اعتقاد دارد بیت کوین یک پناهگاه امن و محافظ در برابر تورم برای سرمایه است.

خبر - ۲ ماه پیش
مایکل سیلور,بیت کوین,مایکرو استراتژی

مایکل سیلور: خبر فروش بیت کوین‌های مایکرواستراتژی صحت ندارد

در روزهای اخیر خبرهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود مبنی بر اینکه مایکرواستراتژی مشغول فروش بیت کوین‌های خود است. مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی، اخیراً با انتشار پیامی در توییتر این خبرها را تکذیب کرده است. سیلور گفته است هرگونه تغییر در ذخایر بیت کوین شرکت باید به کمیسیون بورس آمریکا اعلام شود و سوابق این‌گونه تغییرات «به اطلاع سهام‌داران و عموم مردم» خواهد رسید.

خبر - ۳ ماه پیش
مایکرواستراتژی,ارز دیجیتال,بیت کوین

هزینه ۱۹۰ میلیون دلاری مایکرو استراتژی برای خرید بیت کوین‌های بیشتر

شرکت سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی در بازه زمانی ۱۵ فوریه تا ۴ آوریل (۲۶ بهمن ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱) ۴,۱۶۷ بیت کوین دیگر خریداری کرده است. ارزش این تعداد بیت کوین ۱۹۰.۵ میلیون دلار و قیمت میانگین هر واحد آن ۴۵,۷۱۴ دلار شده است.

خبر - ۴ ماه پیش
مایکرواستراتژی,بیت کوین

شرکت تابعه مایکرو استراتژی برای خرید بیت کوین وام گرفت

مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرو استراتژی، با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد شرکت تابعه ماکرو استراتژی برای خرید بیت کوین‌های بیشتر ۲۰۵ میلیون دلار وام گرفته است. ماکرو استراتژی این وام را از بانک سیلور گیت گرفته و برای وثیقه آن از بیت کوین استفاده کرده است. این رقم برای خرید بیت کوین، پرداخت کارمزدها و سود وام و دیگر مخارج شرکت هزینه می‌شود.

خبر - ۴ ماه پیش
مایکرواستراتژی,بیت کوین,آمریکا,مایکل سایلور

مدیرعامل مایکرواستراتژی: بیت کوین همان رؤیای آمریکایی است

مایکل سایلور، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت مایکرواستراتژی در جلسه باشگاه اقتصادی نیویورک درباره بیت کوین گفت که شرکتش با مرگ سریع در اثر تغییر فناوری و مرگ آهسته به دلیل افزایش گسترده عرضه پول روبه‌رو بود؛ اما پس از آن، از سرمایه‌گذاری در بیت کوین به‌عنوان روشی جدید برای محافظت در برابر تورم و نوسانات بازار استفاده کرد.

خبر - ۵ ماه پیش
مدیرعامل مایکرواستراتژی,مایکرواستراتژی,بیت کوین,ممنوعیت,قانون گذاری

مدیرعامل مایکرواستراتژی: ممنوعیت بیت کوین یک اشتباه تریلیون دلاری است

مایکل سایلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی در توییت اصلاحیه لایحه ارز دیجیتال پارلمان اتحادیه اروپا که به دنبال محدود کردن استفاده از مکانیسم اجماع اثبات کار است را بررسی کرده و آن را اشتباهی بسیار بزرگ می‌داند. مدیرعامل مایکرواستراتژی این ابتکار را تحت عنوان یک «اشتباه تریلیون دلاری» توصیف کرد و به یکی از مهم‌ترین چهره‌هایی تبدیل شد که علیه این لایحه صحبت کرده است.

خبر - ۵ ماه پیش
مایکرواستراتژی,بیت کوین

مایکرواستراتژی ۲۵ میلیون دلار بیت کوین خرید

شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) اعلام کرده است که طی دوره زمانی از انتهای ماه دسامبر تا پایان ماه ژانویه، ۲۵ میلیون دلار دیگر بیت کوین خریده است. این شرکت ۶۶۰ بیت کوین با قیمت متوسط ۳۷,۸۶۵ دلار خریداری کرده است.

خبر - ۶ ماه پیش
مایکرواستراتژی,بیت کوین,کنفرانس

شرکت مایکرواستراتژی در ماه فوریه دومین کنفرانس بیت کوین را برگزار می‌کند

شرکت مایکرواستراتژی (Microstrategy) اعلام کرده است که قصد دارد دویم کنفرانس بیت کوین را برگزار کند. این کنفرانس یک رویداد مجازی خواهد بود که در آن شرکت‌های ارز دیجیتال لیست‌شده در نزدک به مؤسسات و شرکت‌ها در مورد ادغام ارزهای دیجیتال در بخش عملیاتی خود آموزش می‌دهند. همچنین در این رویداد مجازی، مزایای وجود بیت کوین در ترازنامه شرکت‌ها نیز توضیح داده می‌شود.

خبر - ۶ ماه پیش