بررسی۱۰ ارز دیجیتالی که می‌توانند در ماه آگوست بدرخشند

در این مطلب، نگاهی به ده ارز دیجیتال می‌اندازیم که برای ماه آگوست تحولات چشمگیری را خواهند داشت و این می‌تواند بر قیمت آنها نیز تأثیر مثبت بگذارد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ارز دیجیتال,سرمایه‌گذاری,بیت کوین,اتریوم

title

هلیوم (HNT)

قیمت فعلی: ۱۴.۱۳ دلار 
حجم بازار: ۱.۱۳ میلیارد دلار 
رتبه #۶۹ بازار

هلیوم در جولای سال ۲۰۱۹ (مرداد ۱۳۹۹) راه اندازی شد. این پلتفرم امکان برقراری ارتباط بین دستگاه‌های وایرلس را فراهم می کند واز طریق شبکه HNT هر دستگاه هات اسپات، شبکه رادیویی را تا شعاع خاصی پوشش می‌دهد تا داده‌ها را قابل ارسال شوند. شبکه هلیوم یک بلاک‌چین نامتمرکز برای دستگاه‌هایی است که از تکنولوژی اینترنت اشیا (Internet Of Thins) استفاده می‌کنند.

هلیوم توکن اصلی این شبکه است. حداکثر میزان عرضه آن ۲۲۳ میلیون است و بین صاحبان هات اسپات توزیع می‌شود. علاوه بر این، از طریق اعتبار سنجی پوشش وایر لس و انتقال داده‌ها با استفاده از همین هات اسپات‌ها، استخراج می‌شود. در نهایت، اعضای شبکه هم می‌توانند هات اسپات انحصاری خود را خریداری کرده ویا بسازند.

به منظور دستیابی به حداکثر عرضه ۲۲۳ میلیونی، هلیوم برنامه دوساله هاوینگ خود را در ۱ آگوست (۱۰ مرداد) آغاز خواهد کرد .

از ابتدای آوریل (اواسط فروردین) تا کنون ، هلیوم پنج بار از سطح حمایتی افقی خود در ۱۰.۲۰ دلار جهش یافته است. اندیکاتور های تکنیکال خنثی هستند و تمایل به سمت روند صعودی دارند. گفتنی است که هلیوم درحال حاضر  محدوده ی مقاومتی بالای ۱۴ دلار مواجه است.

 

ورج (XVG)

قیمت فعلی: ۰.۰۲۲ دلار 
حجم بازار: ۳۶۳ میلیون دلار 
رتبه #۱۱۷ بازار

ورج یک ارز دیجیتال خصوصی ومحرمانه است و هدف آن ارائه یک شبکه پرداخت غیر متمرکز است. در واقع ارتقایی از بلاک‌چین اصلی بیت کوین است. شبکه آن ویژگی‌های متعدد برای ایجاد فضای محرمانه برای کاربران دارد، از جمله با استفاده و ادغام سامانه نرم افزاری «Tor» در کیف پول، تراکنش‌ها با آدرس‌های مخفی انجام می‌شود.

همانند هلیوم ، هاوینگ XVG نیز در ماه آگوست صورت می‌گیردو آخرین بار در ۲۶ ژانویه (۷ بهمن ۱۳۹۹) صورت گرفت، که در آن پاداش بلاک از ۲۰۰ به ۱۰۰ کاهش یافت.

هاوینگ بعدی انتظار می رود در ۲۲ اگوست (۳۱ مرداد) زمانی که ۵,۲۰۰,۰۰۰ بلاک استخراج می‌شود، اتفاق بیوفتد.

پس از رسیدن به کف قیمت ۰.۰۱۵۹ دلاری در ۲۰ جولای (۲۹ تیر)  ،XVG موفق شد با تشکیل الگوی دو قلو از خط مقاومت نزولی خارج شود.

در حال حاضر به سمت ناحیه مقاومت ۰.۰۳۳ دلاری پیش می‌رود.

 

اتریوم

قیمت فعلی: ۲,۶۰۰ دلار 
حجم بازار:۳۰۳ میلیارد دلار 
رتبه #۲ بازار

اتریوم در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک زیرساخت آزاد مبتنی بر فناوری بلاک‌چین راه اندازی شد و نماد ارز دیجیتال آن « ETH» است.

این یکی از بسترهای اصلی است که به توسعه دهندگان اجازه می داد برنامه های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد کنند. تا کنون، این پلتفرم حداقل هزار برنامه غیر متمرکز را در خود جای داده است.

در ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین) ، پس از به وقوع پیوستن «فورک برلین» ، ۱۲,۲۴۴,۰۰۰ بلاک در شبکه اصلی آن فعال شد. هارد فورک «لندن» پس از اینکه انتظار میرفت در اواخر ژوئیه (اوایل مرداد) اجرایی شود اما در ۴ آگوست (۱۳ مرداد) انجام خواهد شد.
پیاده‌سازی هاردفورک لندن می‌تواند در بمب سختی شبکه اتریوم تاثیرگذار باشد. علاوه بر آن طرح  « EIP-1559» به سوزاندن کارمزدهای تراکنش‌ها کمک می‌کند تا زمانی که ETH ۲.۰ پیاده سازی شود.

اتریوم در حال حاضر در داخل یک کانال موازی صعودی معامله می‌شود و در حال تلاش است تا به سمت مقاومت الگو پیش رود. شکست مقاومت این الگو می‌تواند قیمت را در مسیر رسیدن به ۲۸۵۰ دلار قرار دهد. شاخص‌های تکنیکال در بازه زمانی روزانه صعودی هستند.

 

آوی (AAVE)

قیمت فعلی: ۳۳۳ دلار 
حجم بازار: ۳.۹۹۳ میلیارد دلار 
رتبه #۲۸ بازار

آوی یک پروتکل غیر متمرکز است که به کاربران  امکان سپرده‌گذاری و وام گرفتن را می‌دهد. توکن اصلی آن « AAVE» است که عمدتا برای حق رای در بهبود پروتکل استفاده می‌شود.

سپرده‌گذاران برای تامین نقدینگی درآمد کسب می‌کنند، در حالی که وام گیرندگان می‌توانند دارایی‌هایی را از طریق ویژگی‌هایی مانند وام سریع، دریافت کنند.

اجلاس قرارداد هوشمند آن در تاریخ ۵ اوت (۱۴ مرداد) تا ۷ اوت (۱۶ مرداد) برگزار می‌شود. انتظار می‌رود این بزرگ‌ترین رویداد قرارداد هوشمند در سال جاری باشد. در این رویداد، مدیرعامل و بنیان‌گذار شبکه  آوی، « Stani Kulechov» یکی از سخنرانان اصلی اجلاس خواهد بود.

در ۳۰ ژوئن (۹ تیر) ، ارز دیجیتال آوی از خط مقاومت نزولی خارج شد و پس از دو روز به حمایت خود تبدیل کرد.

در حال حاضر تلاش می‌کند تا ناحیه مقاومتی خود را بشکند. این ناحیه به طور متناوب از ابتدای ماه فوریه (اواسط بهمن) هم به عنوان حمایت و هم مقاومت عمل کرده است.

بازیابی قیمت آن می‌تواند با حرکت روبه بالای شدیدی همراه باشد.

 

MediBloc (MED)

قیمت فعلی: ۰.۰۵۹ دلار 
حجم بازار: ۲۷۰ میلیون دلار 
رتبه #۱۳۶ بازار

شبکه MediBloc یک پروتکل منبع باز و آزاد است که هدف آن استفاده از بلاک‌چین در جهت کمک به علم پزشکی است. با استفاده از این پروژه افراد با بارگذاری پرونده‌های پزشکی خود بر روی بلاک‌چین، ارز دیجیتال مدی بلاک را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند، از طرف دیگر پزشکان و محققان با پرداخت هزینه به این پروژه از اطلاعات مربوطه برای کارهای تحقیقاتی استفاده میکنند.

واحد ارز دیجیتال اصلی آن MED است.

همانند ارز دیجیتال STACK ، ارتقاء شبکه اصلی در ماه اوت آغاز می‌شود. علاوه بر رفع اشکالات جزئی، قابلیت‌های قرارداد هوشمند و ارتباط با سایر بلاک‌چین ها را به روز می‌کند.

قیمت ارز دیجیتالMED از ۲۳ ژوئن(۲ تیر) در حال افزایش بوده و در ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) کف بالاتری را به ثبت رساند. در حال حاضر در تلاش است تا از ناحیه مقاومت ۰.۰۵ دلاری بگذرد. این ناحیه تا ۹ ژوئن (۱۹ خرداد) به عنوان سطح حمایت و پس از آن به عنوان مقاومت عمل کرده است.

اندیکاتور‌های تکنیکال صعودی هستند. بازیابی به بالای مقاومت مذکور می‌تواند باعث این ارز دیجیتال را در مسیر رسیدن به ۰.۰۹۳ دلار قرار دهد.

 

فچ ای‌آی (FET)

قیمت فعلی: ۰.۴۰ دلار 
حجم بازار: ۱۶۷ میلیون دلار 
رتبه #۱۵۹ بازار

«Fetch.aI» یک پلتفرم مبتنی بر فناری بلاک‌چین است که بر فناوری دفتر کل توزیع شده ساخته شده است. این پروژه با ادغام دو فناوری مدرن هوش مصنوعی یا AI و بلاک‌چین به وجود آمده است.

ارز اصلی آن FET نام دارد.

استیکر‌های FET در ۳ آگوست (۱۲ مرداد) مشمول ۲ درصدی هر ایدراپ از کل عرضه MOBX (۲,۰۰۰,۰۰۰ توکن)  می‌شوند. پس از آن ، دو ایررداپ دیگر با ۱,۰۰۰,۰۰۰ توکن برای هر کدام در نهایت اجرایی خواهد شد.

همانند هیلوم ،FET  نیز با تکنولوژی اینترنت اشیا (Internet Of Thins) سازگار است.

پس از جهش از ناحیه حمایت ۰.۱۹۵ دلاری ،FET  توانست از خط مقاومت نزولی عبور کند و در حال حاضر در تلاش است تا به بالای سطح مقاومتی فیبوناچی۰.۳۸۲ در ۰.۳۶۳ دلار برسد. با تثبیت قیمت در بالای مقاومت مذکور ، FET در طی یک حرکت روبه بالا به مقاومت بعدی در ۰.۴۹ دلار برسد.

 

StackOS (STACK)

قیمت فعلی: ۰.۰۶۷ دلار 
حجم بازار: ۱۰.۹۷ میلیون دلار 
رتبه #۸۱۰ بازار

« StackOS » یک پروتکل باز است که به کاربران امکان اشتراک گذاری منابع رایانشی خود را از طریق یک ابر غیر متمرکز فراهم می‌کند. آنها به ازای عملیات ، توکن STACK دریافت می کنند.

در مقایسه با سایر خدمات ابری مانند Google Cloud یا Amazon AWS ، شبکه StackOS ارزان‌تر است و همچنین امکان استقرار یک برنامه را در چند دقیقه به صورت ناشناس فراهم می‌کند.

شبکه اصلی و مستقل StackOS در ۱۶ آگوست (۲۵ مرداد) راه اندازی می‌شود و به دنبال آن، در آینده بروزرسانی‌های حاکمیتی و بازاریابی را خواهد داشت.

« STACK» از ۲۲ ژوئن (۱ تیر)  رو به بالا حرکت می‌کند. در ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) کف قیمتی بالاتری را ایجاد کرد.

در حال حاضر، در حال اعتبارسنجی به ناحیه افقی ۱.۰۵ دلاری به عنوان سطح حمایتی خود است. نزدیکترین مقاومت هم اکنون در ۱.۳۸ دلار واقع شده است.

 

ویجر (VGX)

قیمت فعلی: ۲.۴۳ دلار 
حجم بازار: ۴۴۹ میلیون دلار 
رتبه #۱۰۸ بازار

ویجر  یک کارگزاری ارزهای دیجیتال است که در اکتبر ۲۰۱۸ (مهر ۱۳۹۷) راه اندازی شد. در حال حاضر، بالغ بر ۶۰ دارایی ارز دیجیتال تحت حمایت آن اداره می شوند.

ارز اصلی این پلتفرم، VGX است. عملکرد اصلی آن ارائه پاداش‌های مختلف برای کاربران است. علاوه بر آن، اگر در برنامه خود Voyager هولد شود، می‌تواند منجر به سود بالاتری شود. در این برنامه، تراکنش‌ها کاملاً رایگان انجام می‌شود.

سرویس توکن سواپ VGX در ۹ آگوست (۱۸ مرداد) آغاز می‌شود. این سرویس به طور خودکار برای همه کاربرانی که VGX را در پلتفرم وویجر خود دارند، تنظیم خواهد شد.

«VGX» در حال ایجاد کف‌های قیمتی سه قلو در داخل ناحیه حمایتی ۰.۰۰۰۸ اتریوم  است. هیچ نشانه‌ای درحال حاضر برای بازگشت قیمت به سمت روند صعودی دیده نمی‌شود.

 

پولکادکس (PDEX)

قیمت فعلی: ۸.۲۹ دلار 
حجم بازار: ۲۴.۲۸۵ میلیون دلار 
رتبه #۵۹۳ بازار

پولکادکس یک پلتفرم غیر متمرکز است که مبادله توکن‌های همتا به همتای مورد استفاده در اکوسیستم دیفای را ممکن می‌کند.

همچنین این شبکه یک صرافی غیر متمرکز است و در آن مسائلی مانند هزینه بالای تراکنش ، آربیتراژ و لغزش در معاملات را برطرف کرده است.

رویدادهای جالب متعدد این شبکه در ماه اوت:

راه اندازی ربات معاملاتی
نسخه دمو اضطراری
استیکینگ پویا

« PDEX» در ۲۰ جولای (۲۹ تیر)  به کف قیمت ۵.۲۵ دلاری رسید و از آن زمان به بعد روبه بالا حرکت می‌کند. طی این روند صعودی ، از خط مقاومت نزولی عبور کرده و در تلاش است تا یکی از سطوح مقاومتی خود از جمله سطح قیمت۱۱ دلاری پس بگیرد.

 

TrueFi (TRU)

قیمت فعلی: ۰.۱۶ دلار 
حجم بازار: ۱۹.۸۹۵ دلار 
رتبه #۶۳۴ بازار

«TrueFi» یک پروتکل غیر متمرکز است که با ایجاد استخر‌های نقدینگی، بازده سالانه بالا را فراهم می‌کند. ارز اصلی آن TRU است.

فاز چهارم مسیر ارتقا آن در ماه اوت راه اندازی می شود:

توکن های مختلف ERC20 تحت حمایت این شبکه قرار می گیرد.

به استخر وام دهنده این امکان را می‌‌دهد تا به استخر‌های نقدینگی در هر دو صورت وام دهی و حداکثر اعتبار توکن ها تبدیل شوند.
به سایر پروتکل ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند برای وام دهی و حداکثر اعتبار توکن‌ها ،کمک مالی جمع‌آوری کنند.

ارز دیجیتال TRU در ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) به کف قیمت ۰.۱۱۴ دلاری رسید. از آن زمان به بعد صعودی بوده است. در طی این روند صعودی موفق به شکست خط مقاومت نزولی شد.

با این حال ، هنوز هیچ ساختار صعودی در نمودار آن دیده نمی‌شود.

لینک کوتاه: b2n.ir/z80412 

منبع: beincrypto.com

رشد ۱۷ درصدی فانتوم در میان رکود بازار
همکاری قهرمان سابق یو‌اف‌سی با شرکت استخراج بیت کوین
گزارش: بهای اتریوم شاید به زودی به ۴۹۰۰ دلار برسد!
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ جمعه ۲۳ مهر

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

استخراج,بیت کوین,اتریوم,بلاک چین,GMT

همکاری قهرمان سابق یو‌اف‌سی با شرکت استخراج بیت کوین

خبیب نورمحمدوف، قهرمان سابق یو‌اف‌سی، همکاری تازه‌ای را با شرکت استخراج گوماینینگ شروع کرده و به‌عنوان سفیر رسمی توکن این شرکت معرفی شده است. نورمحمدوف مدعی شد GMT «پیشرفته‌ترین» توکن در جهان است.

خبر - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو,دلار,ایران

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ شنبه ۲۴ مهر

اتریوم سرانجام قدرت و حرکت صعودی قاطعی از خود نشان داد. طی دو هفته گذشته بلاتکلیفی زیادی بر بازار این ارز حاکم بود و تحلیلگران بابت وقوع یک تله گاوی قریب الوقوع هشدار می‌دادند؛ اما در نهایت فروشندگان نتوانستند یا نخواستند این استراتژی را پیاده کنند. بنابراین در حال حاضر کنترل کامل در اختیار خریداران است...

تحلیل - ۲ روز پیش
قیمت اتریوم,پیش بینی

گزارش: بهای اتریوم شاید به زودی به ۴۹۰۰ دلار برسد!

شرکت تحلیلی فاند استرات (Fundstrat) با انتشار گزارشی پیش‌بینی کرد که قیمت اتریوم شاید در آینده نزدیک تا اوج ۴,۹۰۰ دلار پیشروی کند. این شرکت دلیل رسیدن بهای اتریوم به این نقطه را صنعت در حال رشد دیفای عنوان کرده است.

خبر - ۲ روز پیش